Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] światła do jazdy dziennej FABRYCZNE (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=126702)

slivka 25-03-2011 11:02

światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
witam,
Moja KUGA jest z 2009 r i jak była kupowana sprzedawca twierdził że będzie miała światła do jazdy dziennej.. no to jak będzie miała to gites..
ale co sie okazuje ze icj NIE MA.
po rozmowie z fordem ze swiatla do jazdy dziennej (cytat z wikipedia.pl)

"Świateł dziennych można używać zamiast obowiązkowych świateł mijania w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, od świtu do zmierzchu. Na kloszu lampy musi widnieć oznaczenie RL.
Światła dzienne muszą być zainstalowane:
- Symetrycznie względem osi pojazdu
- Na równej wysokości
- Odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm
- Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm
- Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego

W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej."


uzyskalem informacje że to co ja mam to nie sa swiatla do jazdy dziennej tylko automatyczne zapalanie swiatel - na fakturze nie ma nic na temat swiatel do jazdy dziennej wiec nie mam czego dochodzic..

pytanie kieruje do posiadaczy KUGów rejestrowanych po 1 stycznia 2010 r ktorym to obiecywali swiatla do jazdy dziennej..
Czy macie takie swiatla?
jesli tak to czy moge prosic o zdjecia ich?
oraz jaka jest ich zasada dzialania w waszych pojazdach?

pytanie kieruje przede wszystkim do posiadaczy FABRYCZNYCH swiatel ale dopuszczam tez zamontowac samemu cos takiego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] co powinno ostatecznie kosztowac 20% tej ceny:)

b@rth 25-03-2011 12:10

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Cytat:

Napisał slivka (Post 1625013)
...
uzyskalem informacje że to co ja mam to nie sa swiatla do jazdy dziennej tylko automatyczne zapalanie swiatel - na fakturze nie ma nic na temat swiatel do jazdy dziennej wiec nie mam czego dochodzic...

... a wiec ... heheh
... u mnie jest dokladnie to samo ... musialbym zerknac na oferte ktora dostalem czy mam wyszczegolnione swiatla do jazdy dziennej
... na bank mam automatyczne swiatla ... co czasem jest irytujace bo nie da sie kompletnie ich wylaczyc ...

Ramzik 26-03-2011 22:12

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Moja Kuga - produkcja październik 2010 - nie ma do jazdy dziennej tylko jest automatyczne zapalanie świateł - więc to samo co w poprzednich rocznikach.
Cały problem polega chyba na tym, że te automatyczne światła w Fordzie nazywają właśnie światłami do jazdy dziennej - świecą słabiej niż światła mijania.
Nie zmienia to jednak faktu, że nie są to typowe światła do jazdy dziennej :)

LogoDTP 27-03-2011 00:09

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
świecą słabiej ? nie zauważyłem a nie raz po nocy na nich jeździłem :)

b@rth 27-03-2011 01:10

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Cytat:

Napisał LogoDTP (Post 1626149)
świecą słabiej ? nie zauważyłem a nie raz po nocy na nich jeździłem :)

podjedz najlepiej pod sciane, drzwi garazu ... i przelacz ... faktycznie tak jest ... niby to roznica 30% :570:

Ramzik 28-03-2011 08:35

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Tak dokładnie - jest to właśnie podobno różnica około 30% i dlatego mówi się, że są to światła do jazdy dziennej

slivka 28-03-2011 13:10

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
no tak tylko jak ksenon może byc światłem do jazdy dziennej :)

Cobretti 28-03-2011 18:16

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Cytat:

Napisał Ramzik (Post 1626100)
jest automatyczne zapalanie świateł - więc to samo co w poprzednich rocznikach.
Cały problem polega chyba na tym, że te automatyczne światła w Fordzie nazywają właśnie światłami do jazdy dziennej - świecą słabiej niż światła mijania.

mam to samo w connekcie - wł. się normalne zarówki H4 i faktycznie świecą ciut słabiej

Cytat:

Napisał Ramzik (Post 1626100)
Nie zmienia to jednak faktu, że nie są to typowe światła do jazdy dziennej

a dlaczego nie ??

tylko LEDY są światłami do jazdy w dzień ??
nie raz widać jeszcze auta które mają światłą dzienne "żarówkowe" a nie ledowe
widać, ze nie którzy już zapomnieli o maluchach ze światłami "dziennymi" :)

Cytat:

Napisał slivka (Post 1627160)
no tak tylko jak ksenon może byc światłem do jazdy dziennej

no to jak masz xenony to tym bardziej powinieneś mieć coś dziennego.. jakieś ledy czy "cóś" innego ...
no bo szkoda xenonów

Ramzik 28-03-2011 18:50

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Cytat:

Napisał Cobretti (Post 1627342)
a dlaczego nie ??

tylko LEDY są światłami do jazdy w dzień ??
nie raz widać jeszcze auta które mają światłą dzienne "żarówkowe" a nie ledowe
widać, ze nie którzy już zapomnieli o maluchach ze światłami "dziennymi" :)


Nie chodziło mi o to, że muszą to być ledy - mnie osobiście to co jest w Kudze w żaden sposób nie przeszkadza - chodziło mi o to, że przy światłach do jazdy dziennej nie musi być oświetlony tył samochodu, a tutaj jest

Cobretti 28-03-2011 19:31

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Cytat:

Napisał Ramzik (Post 1627380)
chodziło mi o to, że przy światłach do jazdy dziennej nie musi być oświetlony tył samochodu, a tutaj jest

czyli... niezgodnie z przepisami :D
Cytat:

Napisał slivka (Post 1625013)
Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi.

czyli albo niezgodnie albo... nie mam "świateł do jazdy dziennej"
sam już nie wiem :D

BTW auto rej rok temu w kwietniu :)

slivka 28-03-2011 22:28

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
przytocze kolejny cytat z wikipedii co by rozwiać wątpliwości czy światła do jazdy dziennej to tylko LED'y
"Przepis ECE-R87 (wyciąg)
- Intensywność światła reflektora do jazdy dziennej od 400 do 1200 kandeli.
- Minimalna powierzchnia świetlna każdej lampy 20 cm²
- Automatyczne włączanie świateł dziennych równocześnie z rozruchem pojazdu.
- Włączanie i wyłączenie świateł dziennych bez użycia dodatkowych narzędzi.
- Automatyczne wyłączenie świateł dziennych przy włączeniu świateł mijania lub przeciwmgłowych (jednakże nie przy krótkotrwałym włączeniu świateł drogowych)."


ksenon ma > 200 000 kandeli
halogen > 67.500 kandeli

Tommi30 05-04-2011 18:48

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Też myślałem o zamontowaniu świateł LED do Kugi, do których kolega podaje link w pierwszym poście. Ale jak mijałem sie z Kugą właśnie z takim oświetleniem to sobie odpuściłem. Oświetlenie tego typu można podzielić na dwa rodzaje: fabryczne (i to wygląda super) i dokładane (wszelkie VW golfy i inne wynalazki... no i ww. Led- widać od razu, że coś nie pasuje) Także szkoda kasy ...:P

Ramzik 06-04-2011 08:43

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Cytat:

Napisał Cobretti (Post 1627421)
czyli... niezgodnie z przepisami :D

zgodnie z przepisami - tył NIE MUSI być oświetlony - a skoro nie musi to znaczy, że może być oświetlony :razz:

TKr 15-04-2011 08:00

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Jeżeli pierwsza rejestracja byłą po 31 grudnia 2009 roku to nie tyle nie musi co NIE MOŻE

Rapalek 20-04-2011 08:12

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Dopowiem swoje.
Przy światłach dziennych nie może palić się oświetlenie tylne i nie może być podświetlana deska rozdzielcza - wtedy mamy zgodne z rozporzadzeniem światła do jazdy dziennej. Innego typu to normalne światła mijania.
A czy to są LEDY czy inne to jużsprawa producenta.
KSENON-ponad wszystko

Zaba287 25-05-2011 21:29

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Witajcie !

Wszystko gra!! Prawo to prawo!! ale tylko czy da się wyłączyć te dupiate światła dzienno nocne??
Mam problem po 2,5 roku zaczęła mi świrować jedna lampa (zenon). Myślałem, ze to palnik - kupiłem więc nowy (allegro ale w oryginalnym opakowaniu itp) - dodam - pierwsza wymiana 1godzina :) - swiecił 2 miechy. Kupiłem nastepny - świecił tydzień. Może to przetwornica?
Sądzę, że padło ze względu na zapłon przy rozruchu (miganie itp.) poza tym na krótkich trasach zapalania gaszenie silnika naraża lampy na usterki.

Jestem na tyle zdesperowany, że chętnie założę LEDy - mam już nawet faworyta elegancko komponują się w kratkach pod zderzakiem - bodaj 2 rząd od dołu no i nie za drogie.. jakieś 170-180 zeta za komplet. Tylko jak to podpiąć, żeby działało jak ma działać !!

Co wy na to? ma ktoś wiedzę jak wyłączyć te światła? czy trzeba ciąć na wyłączniku?

Pozdrawiam gorąco!!

takitam 26-05-2011 17:23

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Cytat:

Napisał Zaba287 (Post 1659595)
elegancko komponują się w kratkach pod zderzakiem - bodaj 2 rząd od dołu

chyba pod lamami !
a ile zrobiłeś km że ci palniki się już palą?

Zaba287 27-05-2011 12:02

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Ponad 80k ale jak pisałem czasami na bardzo krótkich trasach w mieście zapalasz- gasisz i to pewnie zabiło przetwornice... Wczoraj gadałem z elektrykiem i mówił, że objawy na 80% to przetwornica

Pozdrawiam

M&M_wawa 07-08-2011 11:42

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Jakie polecacie światła LED pod reflektory? Brać orginalne producenta czy dedykowane do Kugi i wymienić w ASO ?

Dablju 15-02-2012 09:15

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
JAko ze mam ksenony i duzo jeżdze w dzien , postanowiłem założyc LEDy , bo szkoda palników. Byłem w aso . Dedykowane MS DESIGN - te same co w pierwszym poście to koszt 2350 brutto z montażem. Na szczęście mam porządne ASO pod domem i pan zaproponował abym kupił sobie porządnej jakosci ledy a oni mi to zamontują za kwotę około 200-300 PLN. Montowali juz sporo i wszytsko pięknie działa. Warunkiem jest nie kupowanie chińczyków na allegro.
Znalazłem ORI forda [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] za 1000PLN , ale połamane.

i postanowiłem ze zainwestuje w PHILIPSy [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tylko musze pomierzyć kratki pod lampami czy to w ogóle sie zmieści

b@rth 15-02-2012 10:29

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Cytat:

Napisał Dablju (Post 1784417)
...

i postanowiłem ze zainwestuje w PHILIPSy [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tylko musze pomierzyć kratki pod lampami czy to w ogóle sie zmieści

koniecznie daj znać i pochwal się zdjęciami z efektów...

lesi2 15-02-2012 12:29

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Witam, ja również zdecydowałem się na montaż świateł LED Philipsa, 4 diody na stronę. Wygląda to tak.
Pozdrawiam, Leszek.

Dablju 15-02-2012 15:55

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Cytat:

Napisał lesi2 (Post 1784505)
Witam, ja również zdecydowałem się na montaż świateł LED Philipsa, 4 diody na stronę. Wygląda to tak.
Pozdrawiam, Leszek.

Montowałeś w ASO ? Jakies problemy z podłączeniem były ? ile taka impreza kosztowała ?

b@rth 15-02-2012 15:58

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Cytat:

Napisał lesi2 (Post 1784505)
Witam, ja również zdecydowałem się na montaż świateł LED Philipsa, 4 diody na stronę...

nie chciałeś w miejscu zaslepek pod lampami?

Bez obrazy, ale mi się to średnio podoba...

lesi2 15-02-2012 16:23

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Cytat:

Napisał Dablju (Post 1784584)
Montowałeś w ASO ? Jakies problemy z podłączeniem były ? ile taka impreza kosztowała ?

Tak, montowane w ASO. Cena za wszystko to koło 670 zł.

Barth, nie wiem czy w kratce pod reflektorem była by odpowiednia ilosc miejsca....

Dablju 16-02-2012 14:53

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
ja chce wpakować pod reflektor. Nawet kosztem dłubania w zaślepkach :-)

lesi2 16-02-2012 15:10

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Cytat:

Napisał Dablju (Post 1785128)
ja chce wpakować pod reflektor. Nawet kosztem dłubania w zaślepkach :-)

Wczoraj u siebie patrzyłem i na oko jest to jednak do zrobienia;) jak zrobisz to wstaw jakieś fotki:)


Edit:
Tak teraz pomyślałem, czy jak włożysz je pod lampe to nie bedą świecić jednak za bardzo na boki? Zauważ że oryginalne ledy maja diody skierowane do przodu.

Dablju 17-02-2012 22:26

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Łudzę się że da sie na wprost ustawic :P

kuganet 18-02-2012 13:30

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Ja dałem sobie wstawić w serwisie , drogo ale efektownie.
http://fotofotki.pl/pliki_img/mtnksvwb8sqxs92o43.jpg

b@rth 18-02-2012 14:00

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Cytat:

Napisał kuganet (Post 1786050)
Ja dałem sobie wstawić w serwisie , drogo ale efektownie.
http://fotofotki.pl/pliki_img/mtnksvwb8sqxs92o43.jpg

czy to sa te "fordowskie", czy philips`y w miejscu zaslepek ?

zdejmowales juz ta zaslepke w ktorej jest zamontowany LED? pytam pod katem wymiany zarowki...
... z tego co widze masz ksenon wiec tu chyba problemu nie ma...

kuganet 18-02-2012 14:05

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Szczerze, to nie wiem, ale wydaje mi się że "fordowskie"
Nigdy ich nie zdejmowałem . zazwyczaj zaślepki są czarne , a te u mnie są w kolorze nadwozia i nie są chropowate jak czarne zaślepki.

Miraks 18-02-2012 14:43

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
I to wygląda super - pasują do tego auta - wyglądają jakby fabrycznie były montowane. A przy okazji - ksenony już były, czy o ile pamiętam sam je zakładałes? Musi być jakiś knif ze złączami w tych zaślepkach, bo widziałem też z takimi LED-ami kugę bez ksenonów.

kuganet 18-02-2012 15:40

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
To jest wersja Titanium na bixenonach

b@rth 18-02-2012 15:50

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Cytat:

Napisał kuganet (Post 1786066)
Szczerze, to nie wiem, ale wydaje mi się że "fordowskie"

zaplaciles do 2 tys., czy powyzej?

Cytat:

Napisał kuganet (Post 1786066)
Nigdy ich nie zdejmowałem . zazwyczaj zaślepki są czarne , a te u mnie są w kolorze nadwozia i nie są chropowate jak czarne zaślepki.

nigdzie nie ma czarnych zaslepek, caly element pod kloszem jest w kolorze nadwozia, tyle ze wewnatrz jest nakladka chyba gumowa ktora jest koloru czarnego, mozna ja zdjac... nie wiem czy pod nia jest otwor, czy do zalozenia LED`ow trzeba ciac element...

kuganet 18-02-2012 17:02

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Może faktycznie nie ma czarnych zaślepek , jakoś mnie to nie interesowało.
Koszt , dokładnie nie pamiętam jakieś 1400-1600zł. Cholernie drogo, ale to była chwila uniesienia po zakupie auta i lubię oryginalność.

lesi2 18-02-2012 17:22

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1786111)
...nie wiem czy pod nia jest otwor, czy do zalozenia LED`ow trzeba ciac element...

Trzeba ciąć. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jest pokazany sposób montażu w brewkach pod lampami oraz zdjecia. (strona 59 i 60). Na wcześniejszych stronach są tez LEDy które ma kolega Kuganet.
Pozdrawiam.

kuganet 18-02-2012 18:53

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Te pokazane przez Lesi2 też są fajne i samemu można wykonać napewno duuuużo taniej. Moje są podobne tyle że w całości za pleksą {szybką}

Dablju 19-02-2012 20:32

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Cytat:

Napisał kuganet (Post 1786106)
To jest wersja Titanium na bixenonach

Mamy same ksenony - niestety.
A ledy masz oryginalne - mało zapłaciłeś . Teraz kosztują 2200 + montaż. w cenie jest led wraz z ramką pod klosz pomalowaną pod kolor. Przy zamówieniu podaje sie nr lakieru i przysyłają taki zestawik.

P.S. Znalazłem ledy montowane pod ukosem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
może to być rozwiązanie problemu :-)

Lilu13 23-02-2012 19:33

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
5 załącznik(i)
Witam, kiedyś chciałem założyć fabryczne światła do jazdy dziennej, ale cena 2k pln poraziła mnie.
Wychowany na bajce Pomysłwy Dobromir zakupiłem ramki po 60 pln, światła do jazdy dziennej o największym skośie, dostępne 2 lata temu, następnie dziurka w ramce, przymiarka i zawód. Aby poprawnie światło świeciło musi strasznie wystawać, nie może być równoległe do ramki jak w fabrycznych, diody muszą być ustawione pod dużym kątem. Skończyłem zabawy, ale pozostały zdięcia, które zamieszczam.

Ps. Myślałem, aby złożyć tak jak kolegi lesi2, ale czy między światłami jest zachowana minimalna odległść między lampami
(600 mm).

lesi2 24-02-2012 10:45

Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
 
Cytat:

Napisał Lilu13 (Post 1789173)
...ale czy między światłami jest zachowana minimalna odległść między lampami
(600 mm).

Witam, odległość jest zachowana. Przed chwilą zmierzyłem i wynosi około 67-68 cm.
Pozdrawiam, Leszek.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.