Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=207095)

sleet77 26-04-2022 20:40

Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy
 
Hej, mam smaxa polift. Kupiłem jakiś czas temu Ori wiązkę i jak z modułem AM2J-19H378-AB. Hak zamontowałem u lokalnego magika a dopiero kilka dni temu podłączyłem wszystko i okazało się że platforma nie świeci. W związku z tym dwa pytania.
Czy wersja modułu jest ok do polifta?
Czy bez aktywacji modulu platforma powinna świecić?

maska13h 26-04-2022 20:46

Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy
 
Tak wersja do polifta.
Musisz aktywować moduł.

Czy ktoś wie gdzie jest przewód do 3eciego światła stop na klapie bagażnika?! I ewentualnie jakie ma kolory.

sleet77 26-04-2022 22:52

Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy
 
Cytat:

Napisał maska13h (Post 3408093)
Tak wersja do polifta.
Musisz aktywować moduł.

Dzięki, jeszcze tylko chciałbym uściślić wersję modułu.
Mam taką AM2J-19H378-AB // AM2J-19H517-AA.
W wątku pojawia się info że to od przedlifta, sprzedawca zarzekał się że pochodzi od polifta z smaxa. Możliwe to?
Wiem że nikt z was nie ma szklanej kuli no ale walczę z tym hakiem już za długo :(

rockybalboa 05-05-2022 18:43

Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy
 
Cześć, masz info jaki nr jest dla polifta?

Tomi1000 14-05-2022 15:57

Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy
 
Cytat:

Napisał rockybalboa (Post 3409198)
Cześć, masz info jaki nr jest dla polifta?

Zapraszam na stronę 6.

rockybalboa 10-06-2022 13:38

Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy
 
Użyłem modułu AM2J-19H378-AD i w polifcie zagadał od razu, uruchomiłem go forscanem (pełną wersją).
W wiązce miałem dwie wtyczki więc było plug&play, musiałem tylko przykręcić masę.
Wczoraj byłem na stacji diagnostycznej i wszystko pięknie działa, teraz do urzędu i wpis do dokumentów.

moliki@o2.pl 30-06-2022 18:25

Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy
 
Cytat:

Napisał chitozz (Post 3390714)
Witam wszystkich! Potrzebuję trochę pomocy. Kupiłem oryginalny hak westafalii z oryginalną wiązką 13 pin. Do tego dokupiłem oryginalny uzywany moduł. Musiałem doprowadzić zasilanie ze skrzynki bezpieczników po lewej stronie bo nie miałem szarej wtyczki. W zielonej wtyczce brakowało masy na czwartym pinie, więc dorobiłem. Zasilanie dochodzi do modułu. Sprawdzone miernikiem. Ale problem jest taki, że w gnieździe nigdzie nie ma napiecia 12v. Oczywiście przy włączonym aucie, włączonych światłach i kierunkowskazach i tak dalej. Na niektórych pinach napiecia nie ma w ogóle, a na niektórych waha się pomiędzy 2 a 6v. Pytanie czy to wina modułu lub na przykład masy? Nie jestem ani trochę biegły w elektryce, ale wydaje mi się, że na przykład sprawdzając w gnieździe światło postojowe powinno być stałe 12v, tak? Z góry bardzo dziękuję za pomoc kolegom!


Mam analogiczną rozkminkę.
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Jak sobie z tym poradziłeś?

U mnie założony oryginalny moduł, moduł aktywowany w systemie, dorobiona masa na zielonej wtyczce a zasilanie pociągnięte ze skrzynki bezpieczników. Na wejściu do modułu mam 12V

Z kolei na wyjściu na poszczególnych pinach mam ok. 1,6-2,0V (na kilku brak napięcia). Nic się nie zmienia po włączeniu/wyłączeniu świateł.
Niestety nie mam aktualnie czego podłączyć do gniazda.

Ktoś ma pomysł o co może chodzić?
Walnięty moduł?
Czy coś źle podłączyłem?
Dzięki z góry za wszelkie wskazówki

PA Fomek 02-07-2022 09:45

Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy
 
Cytat:

Napisał [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (Post 3415969)
Mam analogiczną rozkminkę.
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Jak sobie z tym poradziłeś?

U mnie założony oryginalny moduł, moduł aktywowany w systemie, dorobiona masa na zielonej wtyczce a zasilanie pociągnięte ze skrzynki bezpieczników. Na wejściu do modułu mam 12V

Z kolei na wyjściu na poszczególnych pinach mam ok. 1,6-2,0V (na kilku brak napięcia). Nic się nie zmienia po włączeniu/wyłączeniu świateł.
Niestety nie mam aktualnie czego podłączyć do gniazda.

Ktoś ma pomysł o co może chodzić?
Walnięty moduł?
Czy coś źle podłączyłem?
Dzięki z góry za wszelkie wskazówki

moduł sprawdza podłączenie przyczepy.
podłącz przyczepę. lub żarówkę na krótko.

cj_adas 14-07-2022 21:41

Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy
 
Koledzy mam zieloną wtyczkę z 3 pinami,
ale nie mam szarej z zasilaniem ze skrzynki.

Czy gdzies mogę dokupić tą wtyczkę szarą?
zeby pasowałą do wiązki Westfalii przy module p&P i żeby było jak w ori?

Hak kupiłem westflaia i wiązką używany i po stronie haka mam kpl.

ximenez11 27-07-2022 21:09

Podłączenie lampy przeciwmgielnej przyczepy
 
Dzień Dobry,

mam problem z podłączeniem lampy przeciwmgielnej w fordzie mondeo mk4 ( 2010) kombi do wiązki elektrycznej haka.

Po wbiciu biegu wstecznego załącza się światło przeciwmgielne lewe, a w momencie włączenia samych przeciwmgielnych pojawia się lewe światło cofania.

Moduł uniwersalny quasar WH1-PRO-G7

Jaki kolor kabla należy wybrać w wiązce do podłączenia światła przeciwmgielnego przyczepy.

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.