Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Średnie spalanie - wskazania komputera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=178845)

_sobol_ 27-03-2013 20:11

Odp: Średnie spalanie - wskazania komputera
 
Cytat:

Napisał Zoltyy (Post 1985096)
Od ostatniego kasowania "średniego spalania" zapewne.

A kiedy to ostatnie kasowanie nastąpiło? Zapewne powinniśmy dostawać od Forda ołówek i karteczki samoprzylepne, na których moglibyśmy to notować :>

Zoltyy 27-03-2013 20:58

Odp: Średnie spalanie - wskazania komputera
 
Biorąc pod uwagę ergonomię obsługi Conversa+, panelu Navi/Clima/Audio Ford liczy raczej na inteligencję swoich klientów niż swoich programistów ;)
U mnie średnie to od tankowania do tankowania - zawsze robię pełen reset komputerka (licznik dzienny, średnie spalanie, średnia prędkość) po zalaniu - nie ma to większego znaczenia, bo leję "do odbicia", a średnie obliczone przez komputer ma się do rzeczywistego jak pensji netto do średniej krajowej ;)

W teście zegarów masz pozycję RAFE - ponoć średnia z ostatnich kilkuset km, wg której komputer liczy pozostały zasięg. Info z anglojęzycznego forum - nie potwierdzone z ilu km ta średnia.

snafu 28-03-2013 07:27

Odp: Średnie spalanie - wskazania komputera
 
A jaką inteligencją trzeba się cechować, aby sprawdzić wskazanie spalania z dynamicznej przejażdżki po mieście?

cliner 28-03-2013 07:50

To sie nazywa naukowo intelligodociekliwoojcomateuzalizm.:D

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Yakac 28-03-2013 12:13

Odp: Średnie spalanie - wskazania komputera
 
Zoltyy - podpisuję się pod tym co napisałeś, robię identycznie.

Odkąd mam S-maxa przestałem się przejmować tym całym "komputerem" bo jego wyliczenia są mocno "przybliżone".

Po prostu leję do pełna, kasuję licznik kilometrów, i przy kolejnym tankowaniu do pełna wiem dokładnie ile spalił. I zawsze jest to więcej 1-1,5 litra od wskazania "komputera" :(

witekga 29-03-2013 08:16

Odp: Średnie spalanie - wskazania komputera
 
A u mnie przez długi czas po zakupie auta komputer zawyżał wskazania o ok. 0,3 do 0,6 l/100, a od jakiegoś czasu pokazuje b. dokładnie, nie różni się więcej niż o 0.1, czasem 0,2 l/100.
Nie wiem, może to cos z oprogramowaniem?

Marcin30 10-04-2013 20:50

Odp: Średnie spalanie - wskazania komputera
 
A czy ktoś może podpowiedzieć czy każdy komputerek pokazuje spalanie chwilowe?
Bo u mnie tego chyba brak

witekga 10-04-2013 21:15

Odp: Średnie spalanie - wskazania komputera
 
Chyba tylko Convers+

eclipse 10-04-2013 21:45

Odp: Średnie spalanie - wskazania komputera
 
Cytat:

Napisał witekga (Post 1993846)
Chyba tylko Convers+

Mylisz się .... Wicia .;) Trzeba uaktywnić taką opcję . serwisowo korzystając z IDS/WDS/ lub ELM/

cliner 10-04-2013 21:48

Odp: Średnie spalanie - wskazania komputera
 
Tylko servis i zmiana softa,czyli kalibracja wyświetlacza na to ze spalaniem chwilowym.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.