Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Średnie spalanie - wskazania komputera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=178845)

Mojjo 11-04-2013 07:44

Odp: Średnie spalanie - wskazania komputera
 
Tyle że nie w każdym da się chwilowe uaktywnić. Zdaje się, że zależy to od roku, miesiąca produkcji, a konkretnie od wersji modułu GEM, bo nie wszystkie są w stanie tę funkcję obsłużyć. U mnie się nie dało, aktualizacja softu nie pomogła. Kombinowanie z wymianą GEM-u sobie odpuściłem, chociaż czytałem, że jakby ktoś znalazł używany odpowiedni GEM, to koszt operacji nie jest duży.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

szmelcmax 09-03-2014 08:54

Odp: Średnie spalanie - wskazania komputera
 
Cytat:

Napisał snafu (Post 1984352)
Strasznie wolno aktualizuje mi średnie spalanie.

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu, więc podepnę się pod już istniejący. Kolega "snafu" narzekał na wolną aktualizację, a ja chciałbym poruszyć kwestię wręcz odwrotną. Do tej pory miałem zmianę średniej z częstotliwością nazwijmy to -normalną. Czyli co kilka, kilkanaście kilometrów, zależnie od stylu jazdy. Ostatnio zmieniałem akumulator i pozbawiłem auto napięcia na ok. 30 min. Po tym zabiegu średnie spalanie zaczęło mi się aktualizować w błyskawicznym tempie. W pierwszym momencie myślałem ,ze mam ustawienie na spalaniu chwilowym. Jednak tak nie było. Od tamtej pory przejechałem kilkadziesiąt kilometrów i poprawa jest nie wielka. Aktualizacja jest bardzo częsta i dokonuje się co kilkanaście, kilkadziesiąt sekund. W dodatku wskazywane spalanie jest znacznie większe niż poprzednio w takich samych warunkach. Ani jedno, ani drugie mi się nie podoba. Może macie pomysły lub wiedzę o co tu chodzi i jak to zmienić?

eclipse 10-03-2014 09:45

Odp: Średnie spalanie - wskazania komputera
 
Rozłączyłeś napięcie wymieniając akumulator i parametry na wyświetlaczu się wyzerowały więc od nowa nalicza ci średnie spalanie .
Przy niewielkim przebiegu kilometrów od wyzerowania będzie się tez szybko aktualizowało średnie spalanie jak ma miejsce u ciebie zwłaszcza jak ruszasz na zimnym silniku .
Kontroluj to w trasie jeśli się będzie się pogłębiało spalanie po może być problem z lejącym wtryskiem paliwa .

szmelcmax 10-03-2014 15:37

Odp: Średnie spalanie - wskazania komputera
 
To że się mogło wyzerować nie stanowi problemu. Chodzi o częste lub bardzo częste zmiany średniej. Jak to ugryźć aby przestał mi co chwila aktualizować i przeliczał każde uruchomienie na zimno, wyjazd z bramy,manewr na parkingu czy postój na czerwonym itd.? Czy to według ciebie "samo przejdzie'? Co do spalania jest wg. wskazań komputera o 0,5- 0,8 l większe niż poprzednio. Ale się nie zwiększa. Opcja, że poprzednio mi zaniżał, a teraz pokazuje dobrze- raczej odpada. Liczyłem kiedyś metodą tankowania i wyszło że zaniża max 0,1 l. No chyba ze teraz zawyża. Skontroluję to przy okazji.

tombalt 10-03-2014 16:28

eclipse już Ci to wytłumaczył. Domyślam się, że nie kasujesz komputera przy tankoeaniu. Jak miałeś najechane przykładowo 2000km to średnia zmienia się już bardzo rzadko. Jak bedziem miał 500km toż średnia spalania się uspokoi.

skrobnięte na ONE X

szmelcmax 10-03-2014 20:44

Odp: Średnie spalanie - wskazania komputera
 
Ok. Dzięki. Faktycznie całą zimę nie zerowałem średniego. Ale robiłem to wcześniej wiele razy i nie było takiego zjawiska jak teraz. Poobserwuję dalej i zobaczymy jak się sprawa ułoży.

Lord Alien 02-12-2015 22:35

Jakie macie spalanie S-Max
 
Witam
Jakie macie średnie spalanie z kompa w waszych s-maxach
Ja na kompie mam 5.4

Mario_Mario 03-12-2015 05:47

Odp: Średnie spalanie - wskazania komputera
 
Według mnie,porównywanie średnich przepałów naszych aut,nie ma sensu,każdy jeździ w innych warunkach,po innych drogach,innym natężeniu. Miarodajne,było by porównanie w identycznych,zaistniałych parametrach drogi. Mój S-max jest fabrycznie bez filtra DPF, moc fabryczna 143KM,bez żadnego chipowania. Skrznia manual.Osobiście codziennie do pracy i z powrotem pokonuje 30km ,z czego 3/4 drogi mam prostej,o bardzo małym natężeniu,spokojnie rozpędzam się do 80km/h i jadę spokojnie na 5-tym biegu. Pozostałe to 1/4 dość dużego intensywnego ruchu miejskiego.Auto garażowane,dogrzane,podróżuje przeważnie sam,zbiornik paliwa na połowie poziomu,ogumienie na razie fabryczne 17cali 225/50. Spalanie ,jakie uzyskuje o tej porze roku,przy temp.schodzących do 0' to 6.3l/100km. Stosuje jazdę polegającą,na w miarę szybkim i dynamicznym rozpędzeniu auta i następnie utrzymywaniu stałej prędkości na możliwie najwyższym biegu,przy przyspieszeniu redukcja. Hamowanie w miarę silnikiem. Wczoraj od momentu zakupu auta ,olej wymieniony na świeży,zauważyłem równiejszą,cichszą pracę silnika,co może też odzwierciedlić się na spalaniu.

woro_woro 03-12-2015 06:27

Cytat:

Napisał Lord Alien (Post 2493351)


Ja na kompie mam 5.4


Kolego, ja na kompie mam 1,5l. Gdy jadę z dużej górki i zresetuję wskazania. Ile masz pod dystrybutorem? To sie liczy.

Twój wynik przy chipowanym 2,2 jest po prostu nie do uzyskania. Mowa o średnim spalaniu oczywiście. Jak mniemam masz durashift?
PS. Mialem kiedys znajomego którego wszystkie auta jakimi jezdzil paliły o litr-dwa mniej niż innym. Ty chyba tez z takich...

latar 03-12-2015 06:48

Odp: Średnie spalanie - wskazania komputera
 
A u mnie średnie z dystrybutora z 70kkmów jest 10.38 a na kompie mam 10.39.
Lord Alien nie ma Durashifta bo w przedliftowym 2.2TDCi go nie montowali. Ale ja mam.

I jak pisze Mario_Mario. To porównanie ma słaby sens bo nikt nie jest przeciętny. U mnie średnia prędkość na kompie to 99kph. I staram się wbić na 3 cyferki ale po tylu najechanych kilometrach to łatwo nie będzie. Zwłaszcza, że zima idzie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.