Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Ogrzewanie przedniej szyby nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=142071)

Protetyka 24-01-2013 21:14

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
a ja mam pytanie związane z tym samym problemem, ale u mnie wygląda tak: wciskam włącznik grzania przedniej szyby, słychać pstryknięcie przekaźnika i zapala się podświetlenie przycisku -jakby wszystko było o.k. Ale grzania nie ma i czy jest możliwe żeby szyba była np. przepalona albo gdzieś po drodze przewody nie łączyły a przekaźnik dawał oznaki normalnej pracy?
-dodam, że jak zostawię włączony na długo, to sam gaśnie (ten przycisk ogrzewania) dopiero po dłuższym czasie.

bartixr 24-01-2013 21:56

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
tak, sam ma gasnąć -wyłącza się po odliczeniu określonego czasu.

wyjmij zaślepki boczków -przy trójkątach i zbierz czy masz tam napięcie.
wybacz, nie chce urazić broń boże, ale jesteś pewny, że masz w szybie metalowe druciki ? (jest podgrzewana)

Protetyka 30-01-2013 11:36

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
-nie ma obawy, na pewno mnie nie urazi pytanie o te druciki od podgrzewania szyby :)
Ale są u mnie na 100%, to była jedna z pierwszych rzeczy jakie zauważył mój kumpel (też użytkownik sharana). Są widoczne od środka auta, tak trochę pod światło: coś w rodzaju cieniutkiej siateczki wtopionej w szkło.
Tak czy inaczej -dzięki za poradę, spróbuję dostać się do tych przewodów pod zaślepkami i sprawdzę jak tam z napięciem...

rojas1987 06-02-2013 22:59

Re: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
podłącze się pod temat u mnie jest tak ze jak włącze podgrzewanie przedniej szyby to grzeje lewe lusterko a prawe nie. jak włącze podgrzewanie tylnej szyby to dopiero wtedy włacza sie prawe lusterko tzn zasilanie na kablu a lusterko sie nie podgrzewa. Galaxy mkII 2.3 2002r. Czy to normalne czy musze szukac usterki i podłaczenie musi byc na przedniej szybie? pozdrawiam

bartixr 07-02-2013 07:46

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
popierdzielone cos w elektryce masz - tzw. patenty polskich majstrow.
boczne lusterka maja grzac razem z tyn szyba.
przednia jest oddzielnie.

wyjmij wkład lusterka i zobacz czy na wsuwkach jest zasilanie, jak jest to wkład przepalony i albo naprawa przejaranej ścieżki albo wymiana (tanie są).
wkład siedzi na zatrzaskach. Opuść lusterka max. do dołu, i lekkim szarpnięciem wyskoczy z zatrzasków. Dodatkowo możesz podgrzać solidnie suszarką lub opalarką aby plastik zmiękł.

rojas1987 09-02-2013 15:15

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
ok wielkie dzięki bede kombinował jak kupie całe lusterko ponieważ kobieta jadąca z naprzeciwka urwała mi całe lusterko. pozdrawiam

Danielloo1.8 16v 14-02-2013 14:33

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
witam tez ma problem z ogrzewaniem szyby ale od strony pasażera nie jest ogrzewana , bezpieczniki są dobre. uwagę zwróciło biały pasek od góry gdzie zaczynają się ogrzewanie szyby a po lewej strony tego nie ma i lewa strona szyby mi grzeje.Czy to może byś oznakom ze szyba jest do wymiany? proszę o info. na ten temat Pozdrawiam

Bump: czekam na odp koledzy bo nieuśmiecha mi się wymiana szyby !!!

wojtekn 14-02-2013 14:41

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
To w przerwie czekając na odpowiedź użyj kolego opcji szukaj i poczytaj, co ludzie pisali nie tylko w tym dziale. ;)

kszyh0 21-11-2013 17:28

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Może za wiele nie pomogę, bo nie znam przyczyny problemu, choć borykam się z nim praktycznie od początku. Moim problemem to brak podgrzewania paska około 20cm od strony kierowcy.
Jedno jest pewne - wymiana szyby nie pomaga. Zainwestowałem , wymieniłem. Problem na szybie pozostał. Warsztat stwierdził, że elektryka jest w porządku więc zostałem z problemem w aucie.

camel1313 30-11-2013 11:35

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Witam to jest ciekawe bo ja mam tak samo około 20 cm po stronie kierowcy nie grzeje. Miałem zamiar teraz wymienić szybę, ale widzę że to jakaś głębsza sprawa.
Tylko gdzie szukać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.