Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Ogrzewanie przedniej szyby nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=142071)

asfalcik111 21-10-2011 19:11

Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Problem zauważyłem dzisiaj rano otóż jak załączyłem guziki podgrzewania szyb to było tak : tylna szybko odmarzła cała nie było problemu , lusterka także ale przednia szyba odmarzła tylko do połowy po stronie pasażera a strona kierowcy wcale, i tu moja prośba co mogę z tym zrobić gdzie szukać przyczyny.
Przeszukałem forum i znalazłem tylko temat do focusa co mi nie pomaga.

Biernaś 21-10-2011 22:04

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
U mnie po roku przestał grzać pasek o szer. ok. 20 cm po stronie kierowcy. Też chciałbym się dowiedzieć co może być przyczyną

toronto 22-10-2011 10:38

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
O ile się nie mylę to są przerwy w "odrutowaniu" szyby. Niestety w grę wchodzi wymiana szyby.

Biernaś 22-10-2011 12:28

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Cytat:

Napisał toronto (Post 1725081)
O ile się nie mylę to są przerwy w "odrutowaniu" szyby. Niestety w grę wchodzi wymiana szyby.

Ale czym to jest spowodowane? Szyba grzała przez rok i nagle część nie grzeje. Rozumiem przerwanie obwodu na tylnej szybie do ścieżki grzejące są nakładane na szybę a w przedniej są zatopione w szybie więc nie ma możliwości ich uszkodzenia przez zadrapanie szyby

asfalcik111 22-10-2011 14:15

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Dokładnie tylną szybę da się naprawić szybko , ale co z przednią ..... czy tylko wymiana.

djibiza 22-10-2011 16:53

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Jeżeli będzie przerwana ścieżka w szybie to chyba tylko wymiana. Kiedyś na forum elvis3 napisał takie cuś, cytuję: Jeśli cała połowa to jeszcze mozesz zdjąć plastik na desce koło trójkącika i zobaczyć czy jest tam napiecie jeśli jest to sprawdz czy konektor idący do szyby ma przejscie do masy moze być tam jakaś reztsrancja jesli jest głucho to zdejm podszybie i zobacz czy nie oberwało taśmy wchodzącej do szyby . Musisz sprawdzić to co opisał elvis.

Biernaś 22-10-2011 17:14

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Może przy wymianie filtra zahaczyłem jakąś kostkę i rozłączyłem część szyby. Sprawdzę to

mcmarcopolo 22-10-2011 19:08

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Jeśli chodzi o ogrzewanie przedniej szyby to musisz wiedzieć, żę szyba podzielona jest na dwie połowy... strona kierowcy i strona pasażera. Z szyby wyprowadzone są z każdej strony po 2 przewody zakończone kostką. Jeśli przestała grzać cała strona to albo rozłączyłą się kostka (z prawej strony na podszybiu) albo urwał się przewód wychodzący z szyby... a to można naprawić tylko przez wymianę szyby - wiem bo wymieniałem i widziałem jak to wygląda. by sprawdzić czy przewody wychodzące z szyby są ok trzeba zdjąć listwę przykrywającą połączenie szyby ze słupkiem, pod tą listwą jest przewód....jeden wychodzi z szyby u góry, a drugi u dołu.... Gdyby zepsuł się moduł komfortu, przekaźnik lub przepalił bezpiecznik, to obie strony szyby by nie grzały...

toronto 22-10-2011 22:01

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
No więc niestey Panowie, taki urok podgrzewanych elektryką szyb! Dobre, ale się psuje , a jak się psuje to ... kosztuje. Kolego asfalcik-sprawdź podłączenia i masę! Pozdrawiam

wicia_23 05-11-2011 13:56

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
ja też bym miał pytanko bo u mnie całą szyba przednia nie podgrzewa bezpiecznik cały czytałem coś o przekaźniku moje pytanko gdzie go znajdę?

mcmarcopolo 10-11-2011 09:35

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Kolego wicia_23, ja mam co prawda mondeo, ale myślę, że równić w elektryce fordów nie ma tak wielkiej,,, w mundku przekaźnik podgrzewania przedniej szyby jest w zestawie przekaźników i bezpieczników w komorze silnika pomiędzy akumulatorem i filtrem powietrza....
powodzenia... ;)

grzegorz79 10-11-2011 11:09

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
A w Galaxy Mk.I za licznikiem po lewej stronie.Mi jak nie grzała,to właśnie był winny przekaźnik.

asfalcik111 12-11-2011 10:50

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Mi już działa po prostu z lewej strony kostka się wypieła ,a teraz wyśmienicie.
Dzięki wszystkim za podpowiedzi

toronto 12-11-2011 20:18

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
No to hu..ra. Nie trzeba wymieniać szyby. A tak przy okazji wczoraj w telewizorni w programie auto-fan usłyszałem, że te nitki w szybie przedniej /są zatopione/ od ogrzewania wykonane są ze srebra.

ryju1468 13-11-2011 03:08

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
nie ze srebra a ze złota dlatego tyle kosztuje!gdzie takich wiadomości się dowiadujesz?

toronto 13-11-2011 08:46

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
No przecież napisałem skąd mam tę wiedzę!!!!!!!!!!

eldamar 06-02-2012 11:53

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Podgrzewana przednia szyba przestała mi działać po kombinowaniu z akumulatorem. Odpalałem auto na akumulatorze kolegi i potem wkladałem swój :) No i coś sie musiało stać bo przestała działać podgrzewana przednia a i tylnia jakoś słabo działa. Gdzie szukać problemu? Nadal mam słaby akumulator ale nawet mimo że jestem laikiem to chyba nie ma nic do tego. Mozecie mi coś podpowiedzieć? Bezpieczniki od przedniej i tylniej ok. Moze jakieś inne? Ford Galaxy MK2 / 2005 rok.

Flojd 09-11-2012 15:49

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Odkopujemy :D
Problem jest znany - nie działa podgrzewanie od strony kierowcy. Napięcie jest między masą u góry a przewodem pod piszczkiem. Czyli najprawdopodobniej nie styka w kostce, albo urwany jest drut bezpośrednio od szyby. Jak najłatwiej tam dojść i to sprawdzić?

grzela33starachowice 08-01-2013 16:43

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Pogmerałem trochę ale nic pomocnego nie znalazłem...wiadomo zima i przednia podgrzewana jest fajna tylko jak ją grzeje:P Po zakupie nawet fajnie to wyglądało ale teraz już grzeje tylko nie chcę skłamać ale może z 5 pasków...pytanie czy da się to jakoś naprawić?? czy mogły np.jakieś przewody zaśniedzieć czy może się już poprzepalały i nic z tego nie będzie? może ktoś już to przerabiał...

DannyM 10-01-2013 10:07

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Niestety mam ten sam problem wolniej ogrzewa sie lub wcale (nie jestem pewien) 20cm z lewej strony :(
Czyli jednak wymiana szyby?

Protetyka 24-01-2013 21:14

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
a ja mam pytanie związane z tym samym problemem, ale u mnie wygląda tak: wciskam włącznik grzania przedniej szyby, słychać pstryknięcie przekaźnika i zapala się podświetlenie przycisku -jakby wszystko było o.k. Ale grzania nie ma i czy jest możliwe żeby szyba była np. przepalona albo gdzieś po drodze przewody nie łączyły a przekaźnik dawał oznaki normalnej pracy?
-dodam, że jak zostawię włączony na długo, to sam gaśnie (ten przycisk ogrzewania) dopiero po dłuższym czasie.

bartixr 24-01-2013 21:56

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
tak, sam ma gasnąć -wyłącza się po odliczeniu określonego czasu.

wyjmij zaślepki boczków -przy trójkątach i zbierz czy masz tam napięcie.
wybacz, nie chce urazić broń boże, ale jesteś pewny, że masz w szybie metalowe druciki ? (jest podgrzewana)

Protetyka 30-01-2013 11:36

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
-nie ma obawy, na pewno mnie nie urazi pytanie o te druciki od podgrzewania szyby :)
Ale są u mnie na 100%, to była jedna z pierwszych rzeczy jakie zauważył mój kumpel (też użytkownik sharana). Są widoczne od środka auta, tak trochę pod światło: coś w rodzaju cieniutkiej siateczki wtopionej w szkło.
Tak czy inaczej -dzięki za poradę, spróbuję dostać się do tych przewodów pod zaślepkami i sprawdzę jak tam z napięciem...

rojas1987 06-02-2013 22:59

Re: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
podłącze się pod temat u mnie jest tak ze jak włącze podgrzewanie przedniej szyby to grzeje lewe lusterko a prawe nie. jak włącze podgrzewanie tylnej szyby to dopiero wtedy włacza sie prawe lusterko tzn zasilanie na kablu a lusterko sie nie podgrzewa. Galaxy mkII 2.3 2002r. Czy to normalne czy musze szukac usterki i podłaczenie musi byc na przedniej szybie? pozdrawiam

bartixr 07-02-2013 07:46

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
popierdzielone cos w elektryce masz - tzw. patenty polskich majstrow.
boczne lusterka maja grzac razem z tyn szyba.
przednia jest oddzielnie.

wyjmij wkład lusterka i zobacz czy na wsuwkach jest zasilanie, jak jest to wkład przepalony i albo naprawa przejaranej ścieżki albo wymiana (tanie są).
wkład siedzi na zatrzaskach. Opuść lusterka max. do dołu, i lekkim szarpnięciem wyskoczy z zatrzasków. Dodatkowo możesz podgrzać solidnie suszarką lub opalarką aby plastik zmiękł.

rojas1987 09-02-2013 15:15

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
ok wielkie dzięki bede kombinował jak kupie całe lusterko ponieważ kobieta jadąca z naprzeciwka urwała mi całe lusterko. pozdrawiam

Danielloo1.8 16v 14-02-2013 14:33

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
witam tez ma problem z ogrzewaniem szyby ale od strony pasażera nie jest ogrzewana , bezpieczniki są dobre. uwagę zwróciło biały pasek od góry gdzie zaczynają się ogrzewanie szyby a po lewej strony tego nie ma i lewa strona szyby mi grzeje.Czy to może byś oznakom ze szyba jest do wymiany? proszę o info. na ten temat Pozdrawiam

Bump: czekam na odp koledzy bo nieuśmiecha mi się wymiana szyby !!!

wojtekn 14-02-2013 14:41

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
To w przerwie czekając na odpowiedź użyj kolego opcji szukaj i poczytaj, co ludzie pisali nie tylko w tym dziale. ;)

kszyh0 21-11-2013 17:28

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Może za wiele nie pomogę, bo nie znam przyczyny problemu, choć borykam się z nim praktycznie od początku. Moim problemem to brak podgrzewania paska około 20cm od strony kierowcy.
Jedno jest pewne - wymiana szyby nie pomaga. Zainwestowałem , wymieniłem. Problem na szybie pozostał. Warsztat stwierdził, że elektryka jest w porządku więc zostałem z problemem w aucie.

camel1313 30-11-2013 11:35

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Witam to jest ciekawe bo ja mam tak samo około 20 cm po stronie kierowcy nie grzeje. Miałem zamiar teraz wymienić szybę, ale widzę że to jakaś głębsza sprawa.
Tylko gdzie szukać.

totek2 30-11-2013 19:30

Widzę ze nie tylko ja to mam, tak jakby podzielić szybę na cztery części i jedna z nich nie grzeje. Chociaż u mnie po dłuższym czasie na tej niedzialajacej części zaczynaja grzać dwie nitki.


Pisane z Tapatapa

hetman084 31-10-2014 19:31

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Podbije temat, u mnie sytuacja wygląda tak:
Włączam przycisk podgrzewania słychać jak włącza sie przekaznik ale nie zapala się dioda na przycisku i szyba nie grzeje gdzie szukać ?

pik21 01-11-2014 11:02

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Ja mam podobny problem z przednią szybą a mianowicie,od paru dni nie działa mi ogrzewanie (do tamtej chwili działało bez problemu) sprawdziłem bezpieczniki w skrzynce wszystkie były całe,nie wiediałem który przekaźnik odpowiada za jej działanie więc włączyłem tylną szybę no i cyknął mi jeden przekaźnik chyba nr 53 ale takie same przekaźniki są 3 więc pozamieniałem je miejscami myśląc że coś mi to wskarze.Okazało się że po odpaleniu śilnika szyba zadziałała ale po dwóch dniach znowu klapa.Poszukałem gdzieś w necie że przekaźnik odpowiedziałny za ogrzewanie przedniej szyby znajduje się nie w skrzynce z bezpiecznikam a pod konsolą a za licznikiem.Więc wczoraj dokopałem się do niego i okazało się że jakodpalę silnik i wcisnę guzik od ogrzewania to czuć że przekaźnik (numer 149) dziala (ale kontrolka na klawiszu nadal nie świeci czyli szyba raczej nie grzeje) jest tam tak mało miejsca że nie mogę dostać się tam z próbówką żeby cokolwiek sprawdzić ! Czy jest coś jeszcze co mógłbym sprawdzić ? gdzie może być przyczyna że nie grzeje szyba ?
Autko jest z 97roku silnik 1.9 TDI
Pomocy ! bo idą chłodne dni a podgrzewanie może się przydać już nie długo !!!

hetman084 04-11-2014 19:08

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Podbije temat, u mnie sytuacja wygląda tak:
Włączam przycisk podgrzewania słychać jak włącza sie przekaznik ale nie zapala się dioda na przycisku i szyba nie grzeje gdzie szukać ?

jedi6667 04-11-2014 21:56

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Cytat:

Napisał pik21 (Post 2293205)
Ja mam podobny problem z przednią szybą a mianowicie,od paru dni nie działa mi ogrzewanie (do tamtej chwili działało bez problemu) sprawdziłem bezpieczniki w skrzynce wszystkie były całe,nie wiediałem który przekaźnik odpowiada za jej działanie więc włączyłem tylną szybę no i cyknął mi jeden przekaźnik chyba nr 53 ale takie same przekaźniki są 3 więc pozamieniałem je miejscami myśląc że coś mi to wskarze.Okazało się że po odpaleniu śilnika szyba zadziałała ale po dwóch dniach znowu klapa.Poszukałem gdzieś w necie że przekaźnik odpowiedziałny za ogrzewanie przedniej szyby znajduje się nie w skrzynce z bezpiecznikam a pod konsolą a za licznikiem.Więc wczoraj dokopałem się do niego i okazało się że jakodpalę silnik i wcisnę guzik od ogrzewania to czuć że przekaźnik (numer 149) dziala (ale kontrolka na klawiszu nadal nie świeci czyli szyba raczej nie grzeje) jest tam tak mało miejsca że nie mogę dostać się tam z próbówką żeby cokolwiek sprawdzić ! Czy jest coś jeszcze co mógłbym sprawdzić ? gdzie może być przyczyna że nie grzeje szyba ?
Autko jest z 97roku silnik 1.9 TDI
Pomocy ! bo idą chłodne dni a podgrzewanie może się przydać już nie długo !!!

Jak sprawdziłeś że szyba nie grzeje przy takiej temperaturze ma zewnątrz, ręką? Może podświetlenie przycisku wysiadło, zawsze szukamy głębokich przyczyn a nieraz są proste.

pik21 09-11-2014 17:12

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
No nie ręką było by to trudne,ale wystarczy jak z rana są szyby zaparowane nie trzeba czekać aż szyba zamarznie żeby to sprawdzić !

jedi6667 09-11-2014 20:03

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Czyli jak para znika a klawisz nie świeci to coś jest z klawiczem.

Już czegoś tu nie kumam.

pik21 11-11-2014 17:30

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
No własnie nie znika ! żle mnie zrozumiałeś ,chodzi o to że jak włączam klawisz to kontrolka nie świeci,para nie znika,ale działa przekaźnik ten za licznikiem i tu mam zagatkę nie wiem co jeszcze mógłbym sprawdzić lub gdzie szukać przyczyny ?

jedi6667 11-11-2014 17:50

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
Podłączenie przewodów do szyby, są za osłonami słupków, zdejmij i zobacz czy dochodzi prąd, zasilanie masz na dolnym przewodzie a masę na górnym.

pik21 14-11-2014 19:29

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby nie działa
 
No też o tym myślałem ale problem w tym że te osłony za łatwo nie chcą zejść może jutro jak nie będzie padać uda mi się je zjąć. Tylko tak sobie myślę że skoro nic nie było robione a wcześniej wszystko działało to czy może winę mieć np.przetarty lub uszkodzony przewód od podgrzewania końcówek spryskiwaczy ? bo jeśli się nie mylę to jest pod tym samym podłączony,a maską częściej się rusza niż przewodami które są w miarę bezpieczne za tymi osłonami na słupkach.Może wina leży w tych przewodach bo nie chce mi się wierzyć żeby wypieły się kostki w tych słupkach a pozatym jeśli nawet to by dzialała jedna strona ,bo jak się nie mylę szyba jest podzielona na dwie strefy lewą i prawą.Chyba że przekaźnik jest coś nie tak może sama cewka działa a nie przekazuje prądu dalej a tego sprawdzić nie jestem w stanie bo jak pisałem wcześniej jest tam tak malo miejsca że nie wejdę tam ani z próbówką ani z miernikiem.Hmmm no już sam nie wiem co robić ? ale wielkie dzięki kolego za podpowiedź jak coś jeszcze Ci się nasunie na myśl to pisz. Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.