Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Głośna praca i spadek mocy - Benzyna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=182467)

czator 19-05-2013 14:37

Głośna praca i spadek mocy - Benzyna
 
Witam, ponieważ nie znalazłem rozwiązania mojego problemu proszę o pomoc.

Od kilku dni auto przy przyśpieszaniu chodzi głośniej, szczególnie pomiędzy 1000 a 2300 obrotów. Z okolic silnika, a raczej z jego spodu wydaje się niski dźwięk, dzieje się to tylko w czasie jazdy, w czasie postoju jest normalnie. Zauważyłem też spadek mocy, auto już przy 1300 obr było bardzo zrywne, teraz jakby mniej.
Stało się to z dnia na dzień i nie mogę dojść czego to wina.

Byłem u gościa od tłumików - postukał, pomacał, obejrzał, katalizator sprawny(tłumaczył że jest gorący a to dobrze) tłumik niby też... Przytkał ręką rurę i stwierdził że wszystko jest ok.

Pojechałem do znajomego mechanika który wsiadł i przejechał się autem, on stwierdził że niczego nie słyszy... Tylko że jechał tym autem pierwszy raz...

Nie jest to może dźwięk jak z v8 ale jest głośniej niż było, a najgorzej że słychać to w kabinie.
Czy ktoś miał podobny przypadek albo podpowie co sprawdzić??

Z góry dziękuję za pomoc.

Dudek007 20-05-2013 10:24

Odp: Głośna praca i spadek mocy - Benzyna
 
Mam ten sam silnik i u mnie jest podobnie ale nie zawsze. czytałem na forum i rozmawiałem z zaprzyjaźnionym mechanikiem i stwierdziliśmy że najprawdopodobniej przepustnica się przycina ze względu na nagar który się w niej zbiera. Jeszcze jej nie rozbierałem z braku czasu.

czator 05-07-2013 01:50

Odp: Głośna praca i spadek mocy - Benzyna
 
Przepustnica przeczyszczona mimo że nie bardzo było z czego, ale dalej nic...
Co ważniejsze rzężenie pochodzi z okolic katalizatora, a konkretnie od niego - bynajmniej tak słychać, po wymianie katalizatora jest jeszcze głośniejszy i dalej nie odzyskał mocy :/ Nowy katalizator to co prawda zamiennik JMJ ale moc powinna wrócić mimo wszystko, we wtorek jadę do ASO może oni coś wymyślą bo za tydzień mam dalszy wyjazd i nie wiem co robić...

Może ktoś ma jakiś pomysł co to może być i dlaczego ??
Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.

fotodafi 09-08-2013 16:39

Odp: Głośna praca i spadek mocy - Benzyna
 
Kolego CZATOR co powiedzieli Panowie z ASO?
Bo mam taką samą przypadłość w 1,8HE.

czator 10-08-2013 01:02

Odp: Głośna praca i spadek mocy - Benzyna
 
Do ASO niestety nie dotarłem...
Miałem urlop na którym autko w kilka dni zrobiło 3,5 tyś km i już się do tego zaczynam przyzwyczajać :) teraz zastanawiam się czy to czasem nie będzie zawór EGR ale muszę obgadać to z mechanikiem...

Co jeszcze dziwnego zauważyłem - jak dodaje gazu delikatnie tak żeby auto przyspieszało ale powoli to nawet przy 3,5 tyś obrotów chodzi normalnie, ale jak wcisnę gaz o milimetr za mocno to zaczyna się ten dźwięk i to nawet jak jest mniej niż 2 tyś obrotów...

fotodafi 18-08-2013 10:01

Odp: Głośna praca i spadek mocy - Benzyna
 
Zdiagnozowałem błąd: P2008 Intake Manifold Continouou Runner Control Bank1 .
Przepustnice przeczyściłem (delikatny nagar był). Zrobił się żwawszy do puki się dobrze nie rozgrzał potem problem powrócił.
Też do tego zacząłem przywykać ale czasami bywa niebezpieczne zwłaszcza jak trzeba szybciej przyspieszyć i wciśnie się za mocno gaz.
Znalazłem podobny temat są to podciśnieniowo regulowane klapki w kolektorze ssącym.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Kolego Czator daj znać jak rozwiążesz problem.

Oskar_FKP 23-08-2013 12:03

Odp: Głośna praca i spadek mocy - Benzyna
 
Hmmm mam coś podobnego .Wprawdzie hałasu nie słysze ale wyraźny spadek mocy.Wg komputera pojawia sie płd P1549 czyli kolektora dolotowego.Obstawiam klapy. Dzwigienka chodzi wiec chyba zawory od sterowania sa ok.
Zdjąłem wczoraj wężyk podcisnienia od klap dolotu i mam wrażenie że auto zrobiło się żywsze ( szczególnie przy ruszaniu z włacząną klimą).Po weekendzie chyba wywale te klapy bo sie naczytałem że to może być przyczyna...

tomtomasz 23-08-2013 21:32

Odp: Głośna praca i spadek mocy - Benzyna
 
hej...

napisz coś więcej odnośnie tego wężyka.. który to jest i czy powoduje to jakieś błędy...

ja też mam problem z ubytkiem mocy w pewnym zakresie obrotów przy mocniejszym wciśnięciu gazu więc mógłbym spróbować...

Oskar_FKP 26-08-2013 11:38

Odp: Głośna praca i spadek mocy - Benzyna
 
Co do błedów to nie wiem czy generuje bo od odpięcia nie podłacząłem jeszcze sie do kompa.
Wężyk jak otworzysz maskę i zdejmiesz pokrywę plastikową idzie pod kolektorem i wchodzi do niego w połowie długości. pod kolektorem po prawej stronie jest złaczka plastikowa "kolanko" tam go rozłączyłem i zaślepiłem z obu stron.

tomtomasz 26-08-2013 14:30

Odp: Głośna praca i spadek mocy - Benzyna
 
dzięki za info.. jutro ruszam w trasę to nie będę kombinował ale jak tylko wrócę to zerknę...

co do błędów to jeżeli nie wyświetla żadnego dodatkowego komunikatu ani kontrolki check engine to reszta mi nie przeszkadza :) najwyżej sobie zerknę po jakimś czasie gdyż mam swojego EMLa...

dzięki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.