Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Zerwana linka EPB (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=117441)

LUk32 15-12-2010 12:29

Zerwana linka EPB
 
Witam.
Mam taki problem, otóż zerwała mi się linka od elektrycznego hamulca postojowego w prawym kole. Czy ktoś może miał taki problem i udało go się naprawić. Czy ta linka jest wymienialna, może da się ją dorobić? Może ktoś z forumowiczów posiada niepotrzebny mechanizm EPB, chętnie bym odkupił.
Pozdrawiam.

FranekTDCi 15-12-2010 12:49

Odp: Zerwana linka EPB
 
Proszę

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

LUk32 15-12-2010 14:52

Odp: Zerwana linka EPB
 
Dzięki za odpowiedź, ale dotyczy ona standardowego hamulca ręcznego, a mój jest zaciągany automatycznie przez silnik elektryczny. Więc na pewno wygląda to inaczej. Nigdzie w sklepie nie mają linek do tego hamulca i nie wiem o co chodzi.

kocio66 15-12-2010 17:54

Odp: Zerwana linka EPB
 
No cóż, w oryginale sprzedaje się tylko komplet. Tzn. mechanizm z linkami wraz. A do tego ta cena....
Parę miesięcy temu ktoś na tym forum ten temat poruszał. Poszukaj.,

Same linki można dorobić. Choćby i tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Zadzwoń do nich. Powinni dorobić na wzór starej (wcześniej wysłanej kurierem).
Tylko czy dasz radę poskładać do kupy cały mechanizm??

KRisoo 15-12-2010 19:28

Odp: Zerwana linka EPB
 
Witam. Niestety niedawno i ja dołączyłem do grona nieszczęśników którym pękła linka hamulca EPB. Mechanicy stwierdzili że jest to cześć nierozbieralna i zaproponowali mi nowy za cene ok 2300 pln.Powiedziałem żeby odpięli go całkowicie bo przy wyłączeniu silnika niemiłosiernie hałasował mechanizm tegoż hamulca. Mechanik zrobił to ale z koleii jazda stała się koszmarem bo komputer sygnalizował awarie pikaniem co 1 sekunde. Nie bardzo wiedziałem gdzie szukać speców od dorabiania linek dlatego znalazłem na allegro używkę za 700 pln+ montaż 200pln. Teraz poprostu nie zaciągam hamulca. Tak więc spróbuj dorobić linkę bo faktycznie jest to mozliwe lub szukaj na allegro bo koszt nowego to jakiś kosmos!! Pozdrawiam

kocio66 15-12-2010 20:58

Odp: Zerwana linka EPB
 
Już rozbierali koledzy ten mechanizm, tylko czy komuś udało się dorobić linki??

A wygląda on tak:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

LUk32 18-12-2010 16:03

Odp: Zerwana linka EPB
 
Dziękuje za rady. Czekam, aż zrobi się cieplej i zabieram się za demontaż tego hamulca, o wynikach naprawy napiszę jak coś już będzie zrobione.
Pozdrawiam.

Piotrekk 24-04-2012 17:26

Odp: Zerwana linka EPB
 
Witam
Odkopię trochę ten temat bo mój problem jest podobny. Zapiekła mi się linka w pancerzu i mechanizm nie odbijał do końca klocka hamulcowego. Mechanik wstrzyknął tam trochę oleju ale raczej nie obędzie się bez wymiany linki. W związku z tym mam pytanie. Czy ktoś wymieniał tą linkę? Znalazłem na allegro firmę regenerującą linki [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].Czy pomysł z regeneracją jest dobry? Może ktoś zna lepszy sposób na rozwiązanie problemu?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Jkostek 24-04-2012 17:58

Odp: Zerwana linka EPB
 
Krakow ul. Zakopianska firma KONSOR. Zapłaciłem za taką linke 150zł.

Piotrekk 24-04-2012 19:20

Odp: Zerwana linka EPB
 
Dzięki kolego Jkostek za odpowiedz. :) Też jestem z KRK także tą firmę mam na miejscu.
pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.