Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=146996)

Cezary73 14-01-2012 14:21

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Troche czasu to trwało, ale jestem już po wymianie pompy. Rezultat jest taki, że wszystko jest OK. Dizęki wszystkim za rady.

pit76 14-01-2012 14:49

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
tak nieśmiało spytam,ile ta przyjemność?

Boblo 14-01-2012 15:10

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Swoją drogą,... w sumie nie takie stare auto, a tu juz pada pompa(?!). Tak, tak,.. zaraz ktoś napisze o naszym paliwie.... Tylko czemu taka Marea JTD, którą kupiłem kiedyś w salonie, a teraz ma 12 lat ( i nowego właścicela ) nawet nie miała dotykanego do dziś układu wtryskowego.

Cezary73 14-01-2012 15:24

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Jeżeli chodzi o paliwo w Poslce to nie wypowiadam się, bo tym autem przejechałem dopiero 6 tys km. Ile miało przed moim zakupem (auto z niemiec) tego nie wiem, ale myślę że ze 200 tys km napewno. A dlaczego pompa padła nikt mi tego nie powiedział. Pewnie miałem pecha. Ale kupiłem pompę z gwarancją na 6 miesięcy od ludzi którzy zajmują się regeneracją pomp za 1100PLN.

pit76 14-01-2012 16:54

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Cytat:

Napisał Cezary73 (Post 1766204)
1100PLN.

da się przeżyć
Cytat:

Napisał Boblo (Post 1766194)
JTD,

moim zdaniem najlepszy CR,chociaż te nowe też się sypią

Cezary73 25-02-2012 12:42

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Witam ponownie po przerwie ok 1,5 miesiąca. Niestety objawy powróciły. Czy pompa którą kupiłem (używka) mogła mieć identyczną usterkę? Postanowiłem swoją pompę którą miałem wcześniej w aucie oddać do regenaracji. Może regeneracja będzie lepsza niż kupowanie używanych.

Levvyhb 07-04-2014 17:31

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Witam. Ja mam tekie objawy ja u Ciebie. Co zrobiles czy naprawiles.

Boblo 08-04-2014 23:45

Odp: 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Z tego co się zorientowałem, to przyczyną problemów z rozruchem ciepłego silnika w mk4 jest zawór regulacyjny na pompie ( ten gruby ). Nawet nowe po wymianie potrafią padać po kilku miesiącach.

WENA 14-08-2014 20:19

Odp: 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Witam klubowiczów. Miałem podobny problem z tą różnicą że silnik 1.8 TDCi. Opiszę co zaszło może komuś się przyda. Z góry uprzedzam nie zbyt znam się na tych sprawach. Pojechałem do mechanika ten podumał i powiedział - na komputer z nim. Pojechałem do takiego co niby się zna - faktycznie niby się znał. Podłączył laptopa, coś tam pogmerał i stwierdził że to regulatory na pompie. Są tam dwa ale on nie umie powiedzieć który, zalecił wymienić oba. Skasował 50 i podziękował. Pytam w sklepie po ile te regulatory powiedzieli że po 260 za sztukę. Trochę szkoda mi było tak w ciemno wyrzucać pieniądze więc zacząłem rozpytywać u handlarzy aut co radzą. I poradzili jedź do takiego co się zna. Dostałem tel. umówiłem się i pojechałem. Gość szkolony przez serwis Forda. Powiedział że bardzo mało jest takich awarii żeby układ paliwowy był uszkodzony i ostatnią rzeczą na którą by wskazał to pompa. Podłączył laptopa przez jakiś dodatkowy tester i zaczął sprawdzać. Ciśnienie na cylindrach, OK, ciśnienie na pompie równe - ok 300 bar - OK. Zdiagnozował rozrusznik. Faktycznie ostatnio słabszy był ale na zimnym na tyk palił a na ciepłym za nic nie chciał zapalić. Pytam dlaczego tak jest odpowiedział że potrzebne jest (chyba) 250 obr/min żeby komputer podał dawkę do odpalenia a jak tego nie ma to nie zapali. Inaczej jest przy zimnym silniku. Coś zmienił w programie pompy i zaczłą zapalać. Wykręcił też czujnik położenia wału, jest on sprawny ale pojawiły się na nim opiłki od zużywającego się rozrusznika i dwumasy i one również mogą powodować błedne wskazania z czujnika.
Po rozmowie z tym gościem z zastanawiałem się również jakie regulatory chcieli mi sprzedać w sklepie gdyż ten powiedział że one nie są wymienne - występują z całą pompą.

Wniosek wyciągnąłem taki żeby byle kto, nie podłanczał się komputerem pod auto bo albo mu się uda albo i nie.

DAREK640 06-01-2016 20:21

Odp: 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Witam.
Cezary 73. Mam taki sam problem tylko w mk3,przy nagrzaniu silnika ciężko pali ale dopiero po 5-10 minutach po zgaszeniu, ciśnienie na listwie 120-160 bar.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.