Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=146996)

Cezary73 29-12-2011 19:58

2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Witam.
Pierwszy raz zabieram głos na forum także proszę o wyrozumiałość.
Mój problem polega na tym, że jak jest zimny silnik pali na dotyk, jak się rozgrzeje nie chce palić wogóle, przy próbie odpalenia na gorąco pojawia się błąd P0087 - zaniskie ciśnienie na szynie CR. Jak odpali to po wykasowaniu błędu nie pojawia się on ponownie, czyli występuje on przy kręceniu rozrusznikiem na gorącym silniku. Mechanicy sprawdzali mi już wszystko począwszy od wtryskiwaczy, które na próbie przelewowej wypadły dobrze (do 10 ml przez 5 min wszyskie równo), wymieniony został czujnik ciśnienia na listwie, wymieniona była również pompa wtryskowa z zaworem regulacyjnym ciśnienia (wstawiona była używka) i objaw był cały czas ten sam, przepłukany cały układ paliwowy, sprawdzona szczelność, wszystkie czujniki mają parametry ok. nie ma tylka tego ciśnienia przy rozruchu na gorącym. Co robić z tym problemem.

MaroX 29-12-2011 20:54

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
W Mondeo MK3 2.0 TDCi, takie objawy wskazywałyby na uszkodzenie czujnika położenia wałka rozrządu.

Cezary73 30-12-2011 05:19

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Tak, ale u mnie był sprawdzany i jest OK.

heko 31-12-2011 13:28

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
a czym diagnozują Ci Forda, bo jeśli to jakiś uniwersalny diagnoskop, będzie ciężko, w IDS są procedury diagnostyczne rozruchu itd

Cezary73 31-12-2011 15:27

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
podłączony miałęm taki standardowy komputer, na którym mechanik sprawdzał wszytkie parametry, a później byłem w ASO i potwierdzili wszystko co zdiagnozował mi machanik na swoim kompie. Rozmawiałem z człowiekiem z BOSCH serwis i on sugerował, że używana pompa którą kupiłem była najprawdopodobniej z podobną usterką ponieważ objawy które posiadam wskazują na uszkodzoną jakąś sekcję w pompie.

heko 31-12-2011 15:40

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
ale BOSCH serwis słabo ogarnia systemy wtryskowe siemensa, w ogóle ciężki temat, jeśli temp. silnika ma na to wpływ, stawiam jednak na jakiś czujnik

Cezary73 31-12-2011 16:51

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Tak, tylko że jak nie chce zapalić to pokazuje błąd p0087 (zaniskie ciśnienie). Zaobserwowałem jeszcze jedną rzecz. Jak wyłącze silnik po dłuższej jeździe czyli jak temp. jest najwyższa to za moment odpali, ale jak trochę ostygnie to palić już nie chce. Może to właśnie chodzi o to ciśnienie w pompie, jak wyłączam po dłuższej pracy to ciśnienie jescze nie zejdzie i odpala, a jak postoi dłużej to ciśnienie spada i nie chce już zapali.
W momencie kręcenia rozrusznikiem jak nie chce zapalici to ciśnienie waha się pomiędzy 50 - 100 bar, a do zapelenia niezbędne jest ok 180 bar.

pit76 31-12-2011 17:36

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
może zawór na pompie od regulacji wysokiego ciś nawala,w chwili odpalania powinien być zamknięty na przzelew aby natychmiast osiągnąć ciś 200 bar do odpalenia(wtrysk siemens podobno nie wymienialny,tylko cała pompa)
co do spadku ciśnienia na railu po zgaszeniu to chyba poprostu ciśnienie paliwa spada i silnik gaśnie,więc nie utrzymuje ciśnienia w spoczynku,choć pewien nie jestem na jakiej zasadzie ma funkcję stop

wojtekjanus 01-01-2012 14:10

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Cytat:

Napisał MaroX (Post 1758209)
W Mondeo MK3 2.0 TDCi, takie objawy wskazywałyby na uszkodzenie czujnika położenia wałka rozrządu.

Moim zdaniem częściej jest to uszkodzony czujnik położenia wału korbowego.
Cytat:

Napisał Cezary73 (Post 1759008)
jak nie chce zapalici to ciśnienie waha się pomiędzy 50 - 100 bar, a do zapelenia niezbędne jest ok 180 bar.

Może zawór IMV regulacyjny w pompie padł - koszt nowego ok. 300 zł, wymiana bez ruszania pompy.

Cezary73 01-01-2012 15:59

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
W tym tygodniu pompa pójdzie na stół probierczy, także zobaczymy czy szwankuje. A może właśnie ten zawór regulacyjny (kilku mechaników to sugweruje) ale nie chcę w ciemno wymieniać. Co do czujnika położenia wału to chyba na diagnostyce by wyszło.
Tak się jeszcze zastanawiam nad pompą używaną którą włożyłem i byłe te same objawy. Czy to taki zbieg okoliczności, że ta używka była też uszkodzona? Pompa wymieniana była razem z zaworem regulacyjnym.

pit76 01-01-2012 17:16

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Cytat:

Napisał Cezary73 (Post 1759236)
Pompa wymieniana była razem z zaworem regulacyjnym.

może coś nie teges z inst.elektr.

wojtekjanus 01-01-2012 18:18

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Cytat:

Napisał Cezary73 (Post 1759236)
Co do czujnika położenia wału to chyba na diagnostyce by wyszło.

No kiedy nie... Właśnie taka awaria wychodzi w czasie eksploatacji - podczas dłuższej jazdy. Stan czujnika sprawny-niesprawny jest chwiejny i zależy od temperatury. Na diagnostykę przyjeżdżasz i czekasz. Auto stoi i stygnie. Potem na stanowisku odpalają samochód i jest ok. A potrzeba, by przytomny i kumaty diagnosta wsiadł z laptopem podłączonym do samochodu i z tobą za kierownicą tak długo jechał, aż coś wyskoczy. Ale ja znam tylko jeden taki zakład który w ten sposób postępuje...

Jest jeszcze inny problem - wszystkie odczyty ciśnienia pochodzą z czujnika ciśnienia na szynie. Z góry zakłada się, że jest on sprawny - a przecież jego niesprawność (zaniżenie ciśnienia) blokuje pracę układu. Trzeba by podmienić na próbę czujnik ciśnienia, niestety trzeba to robić z całą szyną - czujnik nie występuje oddzielnie. Piszę to po tym jak napisałeś, że pompa z zaworem IMV była zmieniana na próbę i nadal było źle - mało prawdopodobne, aby obydwie pompy tak samo pracowały (ale pytanie jest - skąd ta druga pompa? czy na pewno sprawna...)

Cezary73 01-01-2012 19:24

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Odnośnie czujnika ciśnienia, to mam założony nowy oryginalny.
Jeżeli chodzi o pompę to była ona ze szrotu, także nie ma pewności czy jest sprawna.

Cezary73 02-01-2012 13:31

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
W ASO każą mi wymieniać pompę.
Dzisiaj zaobserwowałem coś takiego, że poprostu coś musi się zawieszac albo zacinać ba kilka razy bez względu na temperaturę normalnie zapalił.

pit76 02-01-2012 18:38

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Cytat:

Napisał Cezary73 (Post 1759550)
W ASO każą mi wymieniać pompę.

a dodzą gwarancję żzze jeśli wymienisz auto będzie hulać a jak nie to nie płacisz,skoro odpala na zimnym i jeżdzi na ciepłym tylko wtedy czasami nie odpala to co?pompa raz jest dobra a raz nie,
obstawiam elektrykę,lub właśnie ten zawór na pompie,wogóle ktos go sprawdzał jakie ma nastawy wtedy gdy nie odpala

Cezary73 02-01-2012 19:44

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
W ASO powiedzieli, że jeżeli to nie będzie pompa to nie poniosę kosztów, bo to jest ich diagnoza, że pompa do wymiany. Nawet jeżeli zawór regulacji ciśnienia jest tylko padnięty to w serwisie nie wystepuje on jako osobna część tylko w kopmlecie z pompą. Koszt łącznie z wymianą ok 3500 i zwrot mojej pompy. Jak oni to mówią jest to obcja na wymianę czyli ja kupuje fabrycznie regenerowaną pompę a swoją oddaję do regeneracji.

Boblo 02-01-2012 22:19

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Z tą regeneracjąt to ne bądź taki pewny. To siemens,.. wąpię żeby ktoś się podjął ( części ). Spóbuj znaleźć tel. do JR MOTORS w W-wie ul. Tarnowiecka. Oni ostatnio coś się chwalą, że są przedstawicielami siemensa

heko 02-01-2012 23:15

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
...spoko, te niby fabrycznie regenerowane, to nówki...tylko inny sposób dystrybucji :D

JAREK73 03-01-2012 23:16

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
w fordzie regulator ciśnienia na pompie nie występuje jako część zamienna a w peugocie występuje...jeśli chcesz zmienić to poszukaj firmy która zajmuje się częściami francuskimi (bo mamy fracuskie silniki)
identyczny przypadek miałem w mk3...po wielu poszukiwaniach (czytaj wywaleniu kasy w błoto ) podjechałem do ASO gdzie gość ze dwie godziny "chodził" koło problemu aż się wk... i wgrał nowe oprogramowanie do kompa silnika...i to był strzał w dziesiątkę...
pozdr. JAR

Cezary73 04-01-2012 13:49

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Dzisiaj otrzymałem informację o badaniu pompy na stole probierczym. Wynik to uszkodzona pompa. Tak więc muszę wymienić pompę i mam nadzieję, że będzie OK.

Cezary73 14-01-2012 14:21

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Troche czasu to trwało, ale jestem już po wymianie pompy. Rezultat jest taki, że wszystko jest OK. Dizęki wszystkim za rady.

pit76 14-01-2012 14:49

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
tak nieśmiało spytam,ile ta przyjemność?

Boblo 14-01-2012 15:10

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Swoją drogą,... w sumie nie takie stare auto, a tu juz pada pompa(?!). Tak, tak,.. zaraz ktoś napisze o naszym paliwie.... Tylko czemu taka Marea JTD, którą kupiłem kiedyś w salonie, a teraz ma 12 lat ( i nowego właścicela ) nawet nie miała dotykanego do dziś układu wtryskowego.

Cezary73 14-01-2012 15:24

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Jeżeli chodzi o paliwo w Poslce to nie wypowiadam się, bo tym autem przejechałem dopiero 6 tys km. Ile miało przed moim zakupem (auto z niemiec) tego nie wiem, ale myślę że ze 200 tys km napewno. A dlaczego pompa padła nikt mi tego nie powiedział. Pewnie miałem pecha. Ale kupiłem pompę z gwarancją na 6 miesięcy od ludzi którzy zajmują się regeneracją pomp za 1100PLN.

pit76 14-01-2012 16:54

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Cytat:

Napisał Cezary73 (Post 1766204)
1100PLN.

da się przeżyć
Cytat:

Napisał Boblo (Post 1766194)
JTD,

moim zdaniem najlepszy CR,chociaż te nowe też się sypią

Cezary73 25-02-2012 12:42

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Witam ponownie po przerwie ok 1,5 miesiąca. Niestety objawy powróciły. Czy pompa którą kupiłem (używka) mogła mieć identyczną usterkę? Postanowiłem swoją pompę którą miałem wcześniej w aucie oddać do regenaracji. Może regeneracja będzie lepsza niż kupowanie używanych.

Levvyhb 07-04-2014 17:31

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Witam. Ja mam tekie objawy ja u Ciebie. Co zrobiles czy naprawiles.

Boblo 08-04-2014 23:45

Odp: 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Z tego co się zorientowałem, to przyczyną problemów z rozruchem ciepłego silnika w mk4 jest zawór regulacyjny na pompie ( ten gruby ). Nawet nowe po wymianie potrafią padać po kilku miesiącach.

WENA 14-08-2014 20:19

Odp: 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Witam klubowiczów. Miałem podobny problem z tą różnicą że silnik 1.8 TDCi. Opiszę co zaszło może komuś się przyda. Z góry uprzedzam nie zbyt znam się na tych sprawach. Pojechałem do mechanika ten podumał i powiedział - na komputer z nim. Pojechałem do takiego co niby się zna - faktycznie niby się znał. Podłączył laptopa, coś tam pogmerał i stwierdził że to regulatory na pompie. Są tam dwa ale on nie umie powiedzieć który, zalecił wymienić oba. Skasował 50 i podziękował. Pytam w sklepie po ile te regulatory powiedzieli że po 260 za sztukę. Trochę szkoda mi było tak w ciemno wyrzucać pieniądze więc zacząłem rozpytywać u handlarzy aut co radzą. I poradzili jedź do takiego co się zna. Dostałem tel. umówiłem się i pojechałem. Gość szkolony przez serwis Forda. Powiedział że bardzo mało jest takich awarii żeby układ paliwowy był uszkodzony i ostatnią rzeczą na którą by wskazał to pompa. Podłączył laptopa przez jakiś dodatkowy tester i zaczął sprawdzać. Ciśnienie na cylindrach, OK, ciśnienie na pompie równe - ok 300 bar - OK. Zdiagnozował rozrusznik. Faktycznie ostatnio słabszy był ale na zimnym na tyk palił a na ciepłym za nic nie chciał zapalić. Pytam dlaczego tak jest odpowiedział że potrzebne jest (chyba) 250 obr/min żeby komputer podał dawkę do odpalenia a jak tego nie ma to nie zapali. Inaczej jest przy zimnym silniku. Coś zmienił w programie pompy i zaczłą zapalać. Wykręcił też czujnik położenia wału, jest on sprawny ale pojawiły się na nim opiłki od zużywającego się rozrusznika i dwumasy i one również mogą powodować błedne wskazania z czujnika.
Po rozmowie z tym gościem z zastanawiałem się również jakie regulatory chcieli mi sprzedać w sklepie gdyż ten powiedział że one nie są wymienne - występują z całą pompą.

Wniosek wyciągnąłem taki żeby byle kto, nie podłanczał się komputerem pod auto bo albo mu się uda albo i nie.

DAREK640 06-01-2016 20:21

Odp: 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Witam.
Cezary 73. Mam taki sam problem tylko w mk3,przy nagrzaniu silnika ciężko pali ale dopiero po 5-10 minutach po zgaszeniu, ciśnienie na listwie 120-160 bar.

pistek 30-03-2016 18:36

Odp: 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Ja jestem po wymianie czujnika położenia wału mechanik u którego byłem opowiadał różne bajki ze to pompa a to wtryski wyglądało tak jak by chciał jak najwięcej zarobić na tą chwilę złapał mi temperaturę i mogłem go odpalić poczekam do wyższych temperatur i dam znać czy na sto procent pomogło.

belveder666 23-06-2017 22:09

Odp: 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Pistek, i jak dziala po tej wymianie??

kolec80 13-02-2018 13:35

Odp: 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Hm.... u mnie z kolei po odpaleniu na zimnym silniku szarpie przez doslownie 10 sekund.... nie dymi ani nic. Po podlaczeniu pod zwykly komputer pokazalo cos takiego.... a mechanik na to ze wtryskiwacz 1 i 3 do wymiany... cos szybka diagnoza.
Moje mondeo to mk4 2.0 tdci 96 kw. Wtryskiwacze siemens. https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...bd2e060427.jpg

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

pauldlu 02-08-2022 18:51

Czasem nie odpala na ciepłym silniku plus błędy.
 
Witam.
Pacjent: Mondeo 2.0 TDCI 140KM.

Czasami zdarza się, że auto na ciepłym silniku odpala za 2-3 zakręceniem. Dzieje się to zazwyczaj gdy nieco pojeżdżę, zostawię auto na jakieś 20 minut czy nawet 1,5-2 godziny a potem chcę jechać dalej. Usterka występuje dość losowo. Czasami przez tydzień jest wszystko ok i pali od strzała, by potem pojawić się niespodziewanie i potem znów jakiś czas spokój. Borykam się z tym od około roku, występuje z różną częstotliwością i na chwilę obecną ani nic się nie poprawia, ani nie pogarsza. Jak już się pojawi to zazwyczaj odpala za drugim zakręceniem, czasem za trzecim lub czwartym, jeszcze nie zdarzyło się bym gdzieś utknął, musiał korzystać z lawety, samostartu itp. ale jest to dość irytujące (i kto wie czy kiedyś jednak nie utknę :) ). Nie zauważyłem wpływu temperatury otoczenia (działo się tak i latem w upały i zimą w mrozy). Na zimnym lub po dłuższym postoju (5-6 godzin lub więcej) odpala zawsze za pierwszym razem. Jak już odpali to jeździ normalnie, nie kopci, nie dymi, nie zamula.

Po podłączeniu do kompa wyświetlił następujące błędy, które mogą być z tym związane:

P0089:00-68 - Wydajność regulatora ciśnienia paliwa
P0087:00-68 - Ciśnienie w szynie paliwowej/układzie zbyt niskie, rząd cylindrów 1

Filtr paliwa był wymieniany w marcu i nic to nie zmieniło. Podpowiedzcie proszę co może być przyczyną. Pozdrawiam.

rajman 02-08-2022 19:31

Odp: Czasem nie odpala na ciepłym silniku plus błędy.
 
Pompa wtryskowa

pauldlu 02-08-2022 20:07

Odp: Czasem nie odpala na ciepłym silniku plus błędy.
 
Totalnie kaputt czy da się to zregenerować ? A tak poza tym to czy przy padnietej pompie nie byłoby czasem tak, że nie odpala za każdym razem na ciepłym? Jak już pisałem...usterka pojawia się dość losowo średnio raz na tydzień a poza tymi epizodami auto odpala i jeździ normalnie. Czy na padnietej lub kończącej się pompie byłbym w stanie przejeździć ponad rok i jakieś niecałe 30tys. km (bo tyle już się z tym kulam) bez pogorszenia się sytuacji? Pytam bo pompa wtryskowa jednak trochę kosztuje i chciałbym się dowiedzieć czy mogą być też jakieś inne przyczyny tej usterki.

pauldlu 26-08-2022 11:50

Odp: Czasem nie odpala na ciepłym silniku plus błędy.
 
1 załącznik(i)
Diagnozy podjął się jeden elektronik samochodowy z polecenia znajomego i stwierdził że to początek końca pompy. Przysłał nawet zdjęcie zaworu VCV na którym ponoć widać opiłki. Ja co prawda na nim nic nie widzę ale skoro mówił że były to faktycznie coś tam było. Z racji że to elektronik a nie mechanik to poza diagnostyka, wyczyszczeniem styków i samego zaworu VCV nie robił nic więcej. Pozostaje mi albo szukać kogoś kto mi ogarnie ta pompę, albo od razu sprzedać tego grata albo....zajechać go dopóki jeździ i oddać na złom. Wszystko zależy od kosztów bo gorszego (tj. bardziej awaryjnego bo jak działa to jeździ się fajnie) auta niż ten grat nigdy w życiu nie miałem. To pierwsze auto do którego zamiast wsiadać z przyjemnością, wsiadam że strachem modląc się by najpierw odpalił a potem dojechał. W załączniku zdjęcie od pana elektryka. Jeśli coś tak widać to dajcie znać bo ja to albo jednak ślepy jestem albo po prostu taka jakość tego zdjęcia :)

lukasz_vip 27-09-2022 06:36

Odp: Czasem nie odpala na ciepłym silniku plus błędy.
 
Jakbym skądś to znał o czym piszesz. Dużo S-Max z 2.2TDCI ma ten problem ale występuje on tak sporadycznie, że jeszcze nikt tego nie rozwiązał i nie słyszałem o nikim w 2.2TDCI aby miał jakieś błędy. U mnie sporo pomogła wymiana rozrusznika bo latem bardzo często zdarzała się ta historia a po wymianie rozrusznika znikła w 99%.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ogólnie z rozmów wynika, że auto nie buduje ciśnienia na szynie z jakiegoś powodu. Ja u siebie zauważyłem, że jak stoję przodem na zachód to problem występował częściej niż jak stałem przodem na wschód. Czyli ewidentnie było to powiązane z temperaturą. Problem zawsze pojawiał się po postoju kilku godzinnym i tylko latem. Mega sporadycznie.

pauldlu 16-01-2023 11:47

Odp: 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Dawno nie pisałem ale odświeżając ten temat. Problemy na ciepłym silniku występują raz na 3-4 tygodnie. Auto zaskakuje zazwyczaj za 2-3 razem i na chwilę obecną nie zdażyło się by nie odpaliło. Jak już odpali to idzie jak rakieta. Wydaje mi się że regularne stosowanie dodatku Archoil 6900 d coś tu pomogło bo wcześniej problem potrafił wystąpić 1-2 razy na tydzień. Co do opilkow to inny mechanik nie stwierdził ich obecności więc postanowiłem nie szukać ich na siłę póki auto jeździ.

Ostatnio pojawił się natomiast inny temat tym razem, dla odmiany, na zimnym. Rano lub np po 8 godzinach pracy wsiadam do auta, kręcę i... auto jakby zaczynalo załapywac ale wtedy start jest przerywany, rozrusznik przestaje kręcić pomimo iż nadal trzymam kluczyk w pozycji start. Zaskakuje zazwyczaj za trzecia próba, potem odpala bez problemu i jedzie dobrze. Wcześniej zdarzało mu się to sporadycznie, wydaje mi się że jak DPF zbliża się do kolejnego wypalania, ale nie zbadałem jeszcze tej zależności. Ostatnio temat się nasilił i w ostatni weekend wystąpił 3 razy praktycznie pod rząd, ostatnie wypalanie DPF było jakieś 600km temu więc chyba już czas, ale nie wiem czy ma to jakikolwiek związek.

lukasz_vip 16-01-2023 12:55

Odp: 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Temat rozwojowy bo ostatnio siedziałem w domu i a to trzeba było wyskoczyć po dziecko do szkoły a to po drugiego do przedszkola, więc auto było odpalane po kilku godzinach postoju. Udało mi się już 2 razy zasymulować zbyt długi odpalanie 2.2TDCI i to zimą. Problem słabego budowania się ciśnienia na szynie paliwowej występuje z ostatnich obserwacji wtedy kiedy temp. silnika jest w okolicach 20 stopni po krótkim paru godzinnym postoju. Na filmiku w pierwszym poście też gość ma problem i nie potrafi odpalić jak temp. zew. to 21 stopni ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]). Do tego dochodzi obserwacja, że wydaje mi się, że problem występuje częściej jak samochód stoi przodem na zachód a nie wschód. Czyli słońce nam ładnie nagrzewa latem silnik właśnie do końca pracy po 16:00. Mam zapisane logi z odpalania kiedy problem nie występuje. Teraz zostało tylko upolować logi w momencie jak kręci dłużej.

Przypomniała mi się historia jak kiedyś ojciec miał Tuarega 2.5TDI i miał on taką przypadłość, że jak postał maską w lato na słońcu to nie odpalał zanim coś się nie schłodziło. Daliśmy go do elektryka i gość naprawił to ale nie chciał powiedzieć co to było. Auto w ciągu dnia nie paliło. Postał do wieczora i palił od strzała.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.