Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Zacinające się przednie wycieraczki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=166390)

bobanr 25-09-2012 18:38

Zacinające się przednie wycieraczki
 
Witam,

do tej pory zdarzyło mi się to dwa razy. Raz w czasie ulewy (musiałem zjechać na pobocze) i drugi raz przy sprawdzaniu czujnika po wymianie szyby.

Problem polega na tym, że wycieraczki zatrzymują się nie kończąc cyklu. Pomaga tylko włącznie najszybszego trybu i trafienie aby ustawić wycieraczki w pozycji spoczynkowej. Potem przez jakiś czas nie działają wcale (poza najszybszym trybem).

Pióra wycieraczek wymieniane po zimie, nieoryginalne.

Proszę o sugestie.

darmodziej 25-09-2012 19:14

Odp: Zacinające się przednie wycieraczki
 
Podejrzewam przełącznik w zespole silnika wycieraczki, trzeba by go rozebrać i sprawdzić styki, czy się np. nie wypalają.
Sprawdź też szczotki silnika.

arkmyl12 26-09-2012 06:05

Odp: Zacinające się przednie wycieraczki
 
Raczej na bank problem w silniku wycieraczek.
Najlepiej go zmień i po problemie, tym bardziej ze jesień idzie..

bobanr 05-10-2012 14:31

Odp: Zacinające się przednie wycieraczki
 
Dzięki za odpowiedzi.

Szukając innych przyczyn problemu, zmieniłem wycieraczki na nowe oryginalne. Niestety to nie rozwiązuje problemu, wycieraczki dalej się zacinają.

Zauważyłem jednak pewną prawidłowość. Przy niewielkich opadach - mrzawce - wycieraczki działają nienagannie (również w pozycji auto). Przy nasileniu opadów następuje ich zacinanie.

Jak dobrać się do tego silniczka?

anttom 05-11-2012 13:47

Odp: Zacinające się przednie wycieraczki
 
A co się dzieje na najszybszej prędkości wycieraczek.
Zauważyłem taką samą zależność, natomiast na najszybszej obsłudze pracują bez zmian.
wie ktoś który przekaźnik jest odpowiedzialny za działanie wycieraczek?

jeżeli działają na najszybszym przełożeniu to w silniczku bym nie grzebał.

gregor75 05-11-2012 20:08

Odp: Zacinające się przednie wycieraczki
 
Witam ,
było coś o tym na forum.
Winny był bodajże czujnik deszczu.

wesmond 06-11-2012 10:22

Odp: Zacinające się przednie wycieraczki
 
W Bemo w Szczecinie temat wycieraczek znają. Ja nie mam czujnika więc wymiana tylko przekaźnika. A z czujnikiem też temat mają rozgryziony.

Mark_a 18-02-2013 18:05

Odp: Zacinające się przednie wycieraczki
 
Witam, mam ten sam problem. Co jakiś czas wycieraczki działają tylko na najszybszym biegu. Co może być przyczyną? "Bobanr" rozwiązałeś problem? A co mówią o tym przypadku w Szczecinie? Pozdrawiam

bobanr 19-02-2013 12:53

Odp: Zacinające się przednie wycieraczki
 
Cytat:

Napisał Mark_a (Post 1960931)
Witam, mam ten sam problem. Co jakiś czas wycieraczki działają tylko na najszybszym biegu. Co może być przyczyną? "Bobanr" rozwiązałeś problem? A co mówią o tym przypadku w Szczecinie? Pozdrawiam

Może po kolei:

1. Zamieniłem miejscami przekaźniki od wycieraczek - pomogło na jakiś czas.

2. Kupiłem nowy przekaźnik i wymieniłem jeden z obecnych (są dwa takie same) od grudnia jest spokój.

...

3. Kupiłem dwa nowe przekaźniki - czekają jak się znowu pojawi problem (jak to nie pomoże, to będę szukał problemu w silniku wycieraczki).

Mark_a 19-02-2013 14:11

Dzięki za informacje - możesz mi powiedzieć jakie to przekaźniki (model) i gzie są zamontowane? Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.