Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=146996)

pauldlu 02-06-2023 14:25

Odp: 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Bo szukam kogoś kto miał podobny przypadek. Przeczytałem wiele wątków na tym forum, na forum MKP oraz na forach Peugeota i Citroena i nic podobnego nie znalazłem.
Owszem, były tam auta, która nie odpalały na ciepłym i którym pomogła regeneracja pompy (padnięta jedna sekcja), ale tamte auta nie dość że miały problem z odpaleniem za każdym razem, a jak już w końcu zapaliły to często pojawiały się szarpania, kopcenie, falowanie obrotów, gaśnięcie silnika podczas jazdy, brak mocy i inne artefakty.

U mnie jest nieco inaczej bo auto zazwyczaj odpala za pierwszym strzałem, raz na jakiś czas się zbuntuje i (po wyłączeniu i ponownym załączeniu zapłonu) odpala za drugim razem, a jak już jedzie to nie szarpie, nie kopci, nic nie faluje, dobrze przyspiesza. Oprócz tego kulam się z tym dobre 2 lata i ponad 40tys. km i od tego czasu nic ponadto się nie dzieje. Raczej wątpie, że na uszkodzonej pompie przejechałbym tyle bez jakiegoś pogłębiania się usterki czy pojawiania się jakichś innych dolegliwości.

Zawieszający się wtryskiwacz lub jakieś fiksowanie elektroniki wydają się tutaj bardziej realne.

Jedyne co mi pozostaje to przycisnąć mechanika po długim weekendzie żeby posprawdzał ciśnienia, zrobił próbę przelewową itp. oraz ewentualnie samemu podłączyć w wolnej chwili Forscana i zobaczyć co tam pokazuje bo tak można dyskutować całe życie :)

wlodek.ww 04-06-2023 12:11

Odp: 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Miałem podobne objawy kiedyś. Mądry mechanik poradził mi sprawdzić czujnik położenia wału korbowego. Może wystarczy go wyczyścić lub najpewniej wymienić. U mnie to pomogło ...

lukasz_vip 12-06-2023 09:54

Odp: 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Zerknij w ten temat bo jest rozwiązanie problemu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ogólnie to sporo osób ma problem ze sporadczynym odpalaniem po kilkugodzinnym postoju 2.2TDCI:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pauldlu 22-06-2023 10:09

Odp: 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Dzięki za podpowiedzi. Zasugeruje mechanikowi to co wyczytałem w tym pierwszym temacie. Niestety termin mam dość odległy (dopiero na lipiec o ile mnie nie wciśnie gdzieś pomiędzy autami) a i sam mam teraz inne sprawy niż się nim zajmować.

Póki co auto jeździ dalej, poza tym problemem nic się z nim nie dzieje. Na próbę zacząłem robić tak, że na ciepłym silniku włączam zapłon, czekam aż się wszystko zaloguje, wyłączam zapłon, załączam jeszcze raz i dopiero wtedy odpalam. Efekt jest taki że usterka występuje znacznie rzadziej ale czasem się pojawia.

Jak w końcu uda się ustalić co i jak to oczywiście podzielę się rozwiązaniem. Pozdrawiam.

pauldlu 02-07-2023 06:11

Odp: 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Na chwilę obecną wymieniono regulator ciśnienia paliwa na pompie. Błąd P0089 ani żadne inne związane z ciśnieniem paliwa już się nie pojawia. Problem z odpaleniem ciepłego nadal występuje. Wystąpiły też jakieś błędy związane z układem elektrycznym. Mechanik twierdzi że są związane z chwilowymi spadkami napięcia, ale gdy odbierałem ostatnio auto spieszyło mi sie do innych spraw i zapomniałem poprosić o wydruk więc nie wiem jakie konkretnie. We wtorek kolejna wizyta.

Lukasz_vip: W pierwszym linku który wysłałeś gość rozwiązał problem poprzez naprawę czegoś co określił jako "anti shuder valve" co oznacza zawór przeciw drżeniu/jąkaniu. Czy chodzi tu o przepustnice lub jakiś jej element czy o zupełnie inny zawór ?

lukasz_vip 02-07-2023 07:58

Odp: 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
To jest przepustnica.

pauldlu 02-07-2023 09:34

Odp: 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Czyli na tapetę pójdzie teraz elektryka i przepustnica.

Mam natomiast pytanie odnośnie tego jaki akumulator powinien być stosowany w tym silniku. Mam zamontowany bodajże 70 lub 75 ale gdy jakieś 1,5 roku temu osłabł pojechałem na sprawdzenie do serwisu akumulatorów i pan stwierdził że powinien być 80 lub 85 (nie pamiętam dokładnie) i że ten co mam jest za mały. Aku wziął do ładowania i na zastępczy dał mi właśnie taki jaki on polecał. Jeździłem z tym 2 tygodnie i zero problemów. Odpalał na ciepłym, zimnym od strzała. Gdy oddał mi mój akumulator to problem powrócił po jakimś tygodniu. Nie wiem czy to mogło mieć wpływ czy może fordzik miał lepszy czas. Moje aku zostało potem wymienione w ramach gwarancji już u innego majstra (tj. tego co mi go wcześniej zalozyl a nie tego co mówił że ma być 80) i nadal mam 70 lub 75.

rajman 02-07-2023 12:03

Odp: 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
70 czy 75 to jest pewnie pojemność akumulatora podawana w Ah choć bez jednostek ciężko wywnioskować o czym piszesz ;) … dla diesla istotniejszy jest prąd rozruchu i ten jest raczej w setkach i jednostką jest A

pauldlu 02-07-2023 13:23

Odp: 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Tak. Chodzi mi o pojemnosc w Ah. Jeśli chodzi o prąd rozruchowy to 80tki mają jakieś 740A a 70tki około 670-680A.

lukasz_vip 03-07-2023 12:31

Odp: 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Katalogi pokazują od 70Ah do 80Ah. Ja bym założył 80Ah.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.