Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   FF2004r 1,8TDci błąd P0251 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=52266)

zastolwz@op.pl 30-09-2008 18:21

FF2004r 1,8TDci błąd P0251
 
na komputerze pokazał się błąd P 0251 - przestawienie początku wtrysku -pompa wtryskowa A \ FF2004r 1,8TDci \ czy może ktoś coś pomóc co to znaczy ?

ami01 30-09-2008 18:37

Re: FF2004r 1,8TDci błąd P0251
 
może przeskoczył pasek rozrządu i jest przestawiony kąt na pompie, wtedy tez będzie pokazywał taki błąd

robal 02-10-2008 07:20

Re: FF2004r 1,8TDci błąd P0251
 
Szukałeś na forum?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dinar 02-10-2008 08:01

Re: FF2004r 1,8TDci błąd P0251
 
Cytat:

Napisał ami01
może przeskoczył pasek rozrządu i jest przestawiony kąt na pompie, wtedy tez będzie pokazywał taki błąd

Pasek ciągnie tylko klawiaturę zaworów,łańcuch ciągnie pompę i tu nic się nie przestawi.

zastolwz@op.pl 13-10-2008 18:15

Re: FF2004r 1,8TDci błąd P0251
 
Cytat:

Napisał Dinar
Cytat:

Napisał ami01
może przeskoczył pasek rozrządu i jest przestawiony kąt na pompie, wtedy tez będzie pokazywał taki błąd

Pasek ciągnie tylko klawiaturę zaworów,łańcuch ciągnie pompę i tu nic się nie przestawi.

--- to w końcu co to może być ? może miał ktos podobny przypadek ? ewentualnie prosze o podpowiedzi na - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] pozdrawiam wszystkich fanów !!!!

Foczka-2004 23-11-2009 10:42

Odp: FF2004r 1,8TDci błąd P0251
 
Cytat:

Napisał [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (Post 992466)
na komputerze pokazał się błąd P 0251 - przestawienie początku wtrysku -pompa wtryskowa A \ FF2004r 1,8TDci \ czy może ktoś coś pomóc co to znaczy ?

Witam wszystkich Forumowiczów!,
Mam podobny problem - ten sam kod błedu.
Szukałem w internecie informacji na ten temat (P0251 - Ford Focus r. 2004)
Foczka śmiga ładnie dopóki się jej nie przyciśnie gazu. Blisko 3 tys. obrotów traci moc,
nawet komputer odcina zapłon(chyba) bo podczas wyprzedzania(!!) zgasł mi silnik.

Jednak chwile pozniej, po ponownym uruchomieniu silnika - problem znika.
Dopoki nie przekroczy sie 3 tys. obrotow lub 130km/h
Zanikowi mocy silnika towarzyszy również migająca kontrolka swiec zarowych....

Moze dodam jeszcze, ze po podlaczeniu pod komputer (nie fordowski)
wyrzuca jeszcze 2 błedy:
-> P 0191 Czujnik ciśnienia magistrali poza zakresem dopuszczalnym
-> P 2288 Usterka nieznana (tu pewnie pomoze tylko fordowski komputer)

Czy ktos z Was miał podobny problem? Jesli tak, co bylo przyczyna?
Jakie koszty naprawy?

z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie,

Mirek383 23-11-2009 11:10

Odp: FF2004r 1,8TDci błąd P0251
 
Miałem podobne objawy i po wymianie filtra paliwa wszystko jest ok. Błąd P 0251 może wskazywać różne przyczyny min. filtr paliwa.

Foczka-2004 23-11-2009 11:54

Odp: FF2004r 1,8TDci błąd P0251
 
Mirek383, dzięki wielkie za komentarz.
Dobrze wiedzieć, że to może być tylko filtr paliwa.

Czekam na kolejne komentarze od Forumowiczów.

pozdrowienia
Krzysztof

Cytat:

Napisał Mirek383 (Post 1295955)
Miałem podobne objawy i po wymianie filtra paliwa wszystko jest ok. Błąd P 0251 może wskazywać różne przyczyny min. filtr paliwa.


mkaminski100 23-11-2009 12:37

Odp: FF2004r 1,8TDci błąd P0251
 
P2288 to Injector Control Pressure High. Za wysokie cisnienie w ukladzie zasilania wtryskow.
Wyglada jakby albo pompa podawala za wysokie cisnienie lub wtryski byly zapchane. Wg mnie raczej to pierwsze, jezeli z autem nie dzieje sie nic zlego.

Jezeli chodzi o Twoj blad to juz o tym pisalem raz lub dwa [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
To moze byc filtr, jezeli jest zapchany i tworzy sie podcisnienie, ale szczerze w to watpie.
Najczesciej problemem sa wtryski lub zawor na pompie. W drugim przypadku sa czeste problemy z odpalaniem auta.
Tak wiec troche loteria i jak pojedziesz do mechanika to bedzie kosztowne eldorado.
Tu masz wiecej do poczytania
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Foczka-2004 23-11-2009 13:53

Odp: FF2004r 1,8TDci błąd P0251
 
mkamiski100, dziekuje za interpretacje błędów.

Z autem nie dzieje sie "nic zlego". Z odpalaniem problemow nie ma - wiec mozemy zalozyc ze to nie zawor na pompie?
Pamietam tylko zeszlej zimy przy -16 stopniach musialem go troszke "pochechłać". Poza tym nigdy nie bylo problemu z odpalaniem (niegarazowany)

Lałem do tej pory Verve, jednak z wygody zatankowalem dwa razy na Statoil - najtanszy ON. Byc moze zlej jakosci paliwo bylo przyczyna? Jak uwazasz?(tankowanie - krakow)

Moze dodam jeszcze, ze auto nie kopci, praca silnika ladna rowna - po prostu dopoki nie przekroczy 3 tys. obrotow (lub 130km/h) pracuje ladnie.

Moze masz pomysl na przeprawadzenie jakiejs prostej "naprawy" we wlasnym zakresie? Dolac jakies cudo do paliwa, moze przeczysci wtryski?? Piszesz w jednym z postow o "Redex", znalazlem cos o tym: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jednak nie maja tego na allegro, co powiesz o tym:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lub o tym:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

co Twoim zdaniem warto kupic?
bede wdzieczny za Twoj komentarz w tej sprawie.

pozdrowienia z PL ;)

Krzysztof



Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 1295994)
P2288 to Injector Control Pressure High. Za wysokie cisnienie w ukladzie zasilania wtryskow.
Wyglada jakby albo pompa podawala za wysokie cisnienie lub wtryski byly zapchane. Wg mnie raczej to pierwsze, jezeli z autem nie dzieje sie nic zlego.

Jezeli chodzi o Twoj blad to juz o tym pisalem raz lub dwa [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
To moze byc filtr, jezeli jest zapchany i tworzy sie podcisnienie, ale szczerze w to watpie.
Najczesciej problemem sa wtryski lub zawor na pompie. W drugim przypadku sa czeste problemy z odpalaniem auta.
Tak wiec troche loteria i jak pojedziesz do mechanika to bedzie kosztowne eldorado.
Tu masz wiecej do poczytania
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


mkaminski100 23-11-2009 14:10

Odp: FF2004r 1,8TDci błąd P0251
 
Oba produkty sa wysokiej jakosci. Ja znam STP (czarny) co nie znaczy ze MOLY jest gorsza.
Warto by sprawdzic czy w filtrze paliwa nie masz wody. Na spodzie jest pokretlo do spuszczania. odkreca sie i jezeli jest woda to splynie. niestety u mnie zaczyna wtedy zaciagac powietrze, wiec trudno mi cokolwiek doradzic.
Jezeli problem jest zwiazany z predkoscia silnika to wskazuje to na wtryski. Nie tu niestety prostej i taniej naprawy wiec jezeli czyszczenie nie pomoze i nic sie z autem sie nie dzieje to bym nie ruszal nic dalej.

Foczka-2004 23-11-2009 14:21

Odp: FF2004r 1,8TDci błąd P0251
 
OK, super - dzieki za odpowiedz. Sprawdze ze znajomym te wode, a potem
przetestuje zestaw: swieza Verva + STP (czarny)

Jeszcze jedno pytanie laika: czy mozesz w jakis sposob pomoc w lokalizacji tego filtra paliwa? czy jest do niego dosc latwy dostep? czy raczej zostawic do komus, kto sie na tym lepiej zna?


mkaminski100 jeszcze raz dziekuje za pomoc.


Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 1296057)
Oba produkty sa wysokiej jakosci. Ja znam STP (czarny) co nie znaczy ze MOLY jest gorsza.
Warto by sprawdzic czy w filtrze paliwa nie masz wody. Na spodzie jest pokretlo do spuszczania. odkreca sie i jezeli jest woda to splynie. niestety u mnie zaczyna wtedy zaciagac powietrze, wiec trudno mi cokolwiek doradzic.
Jezeli problem jest zwiazany z predkoscia silnika to wskazuje to na wtryski. Nie tu niestety prostej i taniej naprawy wiec jezeli czyszczenie nie pomoze i nic sie z autem sie nie dzieje to bym nie ruszal nic dalej.


Mirek383 23-11-2009 14:22

Odp: FF2004r 1,8TDci błąd P0251
 
Kiedy wymieniałeś filtr paliwa - powinno się wymieniać przy naszym paliwie co najmniej co 20tkm

Foczka-2004 23-11-2009 14:46

Odp: FF2004r 1,8TDci błąd P0251
 
nie wymienialem odkad kupilem foczke tj. od 113tkm.
teraz ma 146tkm - wymienialem tylko 2 razy olej oraz filtr oleju.
Oczywiscie na samym poczatku wymiana calego rozrzadu.

ile moze kosztowac wymiana filtru paliwa?

Cytat:

Napisał Mirek383 (Post 1296066)
Kiedy wymieniałeś filtr paliwa - powinno się wymieniać przy naszym paliwie co najmniej co 20tkm


Jester 23-11-2009 16:57

Odp: FF2004r 1,8TDci błąd P0251
 
Filtr paliwa możesz wymienić sam. To okrągła puszka z trzema wężykami przy ścianie grodziowej po stronie pasażera. Kup markowy filtr i nie zapomnij zalać go paliwem. Szczegóły w szukajce.
PS. Regulamin forum mówi, że NIE cytujemy poprzedników.

Andrzej_G 23-11-2009 16:59

Odp: FF2004r 1,8TDci błąd P0251
 
Filtr paliwa ok 100 zł z wymianą 150 - tak kiedyś płaciłem w ABCFocus

Foczka-2004 24-11-2009 08:58

FF2004r 1,8TDci błąd P0251
 
Panowie, wielkie dzięki za kolejne informacje.
Filtr paliwa na pewno wymienie (najwyzszy czas).

Narazie foczka dostała Verve + STP do czyszczenia wtryskow (czarny) - nie wiem, czy to ta mieszanka czy po prostu zbieg okolicznosci, ale auto pracuje OK.
Trzymalem silnik na 3 tys obrotow, potem 4 i na maxa i nic - silnik pracowal rowno. Kontrolka swiec zarowych nie zapalala sie.

Pomyslalem, ze utrata mocy i stan awaryjny maja miejsce tylko przy dynamicznej jezdzie - nic z tego. Przycisnalem jej gaz do konca, dynamiczna jazda (do 80 km/h) - ciagle dobrze. Dzisiaj zrobie test na trasie, zobaczymy co bedzie sie dziac przy 150 km/h :)

Czy mozliwe ze ten stan awaryjny i utrata mocy ma miejsce tylko przy dobrze nagrzanym silniku lub predkosciach powyzej 130 km/h (V bieg) ??

Zieluchh 30-11-2009 18:42

Odp: FF2004r 1,8TDci błąd P0251
 
koledzy i co wasze problemy się rozstrzygneły ??

Foczka-2004 30-11-2009 19:48

Odp: FF2004r 1,8TDci błąd P0251
 
witam,

wlałem płynu STP na czyszczenie wstrysków, auto pracuje OK - przy 140km/h - nie ma problemu, przy dynamicznej jezdzie tez nie. za tydzien bede mial okazje przetestowac autko na trasie 300km - wtedy napisze wiecej.

przy okazji, okazalo sie, czemu dosc glosno pracowal silnik - pompa wody "lała", łozysko chyba wyrobione - po wymianie pompy - silnik pracuje naprawde przyjemnie.

bylem w ABC Focus (kraków) podpieli foczke pod komputer i okazalo sie ze jest 1 bład zapisany w pamieci - cisnienie na wtryskach nieodpowiednie. (nie wiem ktory wtrysk).

tak jak wspomnialem wczesniej, okaze sie za tydzien - czy jest OK w trasie.
Przy dynamicznej jezdzie po krakowie - auto spisuje sie swietnie.

moze jeszce komentarz co do ABC Focus, koszty naprawy:
- podlaczenie pod komputer -55zł
- pompa wody - 290zł
- wymiana - 120zł
- plyn chlodzoacy - 55!!! (z tym plynem to przesadzili)

ps. jak bedziecie u nich kupowac czesci - polecam kupowac przez ICH własny sklep internetowy (jest taniej niz w sklepie stacjonarnym!!)
Gosc mi powiedzial cene pompy 350zł, i chyba sadzil ze nie sprawdze tego w internecie....w ich sklepie online - 290zl (jak wyzej).

to tyle, odezwe sie po tescie silnika w trasie :)

pozdrawiam wszystkich Forumowiczow,
KL

belek 23-08-2010 18:39

Odp: FF2004r 1,8TDci błąd P0251
 
no i jak foczka? czarny STP pomogl? mam taki sam objaw w takim samym roczniku... filtr wymieniony...

cezarg1410 24-08-2010 14:58

Odp: FF2004r 1,8TDci błąd P0251
 
Ogólnie o błędzie P0251 w Fordzie TDCI można chyba wydać już encyklopedię...
Czasami to błachostka typu zapchany filtr czy zabrudzone wtryski (pomaga wymiana filtra czy preparat STP). Niestety często uszkodzona jet pompa lub któryś wtrysk podaje za dużo paliwa i pompa "nie nadąża".
Też mam w Foce problem z tym błędem. Sprężynkę mi wywala raz na pól roku. Do tego trudności z odpalaniem po długim postoju. Poza tym gra wszystko. Diagnoza - prawdopodobnie uszkodzona pompa.

belek 27-08-2010 13:34

Odp: FF2004r 1,8TDci błąd P0251
 
u mnie padł jakiś zaworek który siedzi za chłodnicą i trzyma ciśnienie. 2tys km z ostrym gazowaniem i nic! próba przelewowa pokazała że wtryski w idealnym stanie. ostrzegam więc przed robieniem czegoś droższego zanim nie sprawdzi się tego zaworku. pięć minut roboty a u mnie odpowiadał za sprężynkę i tryb awaryjny. objawy jak przy padniętych wtryskach czy pompie bo 0251 to coś z ciśnieniem paliwa...

mkaminski100 27-08-2010 13:56

Odp: FF2004r 1,8TDci błąd P0251
 
Cytat:

Napisał belek (Post 1497603)
u mnie padł jakiś zaworek który siedzi za chłodnicą i trzyma ciśnienie. 2tys km z ostrym gazowaniem i nic! próba przelewowa pokazała że wtryski w idealnym stanie. ostrzegam więc przed robieniem czegoś droższego zanim nie sprawdzi się tego zaworku. pięć minut roboty a u mnie odpowiadał za sprężynkę i tryb awaryjny. objawy jak przy padniętych wtryskach czy pompie bo 0251 to coś z ciśnieniem paliwa...

Czujnik cisnienia na listwie. Jest na "listwie" czyli czarnym elemencie z ktorego ida weze cisnieniowe do wtryskow. Wg mnie to nie to, ale mozna sprobowac.

Foczka-2004 28-08-2010 20:58

Odp: FF2004r 1,8TDci błąd P0251
 
Cytat:

Napisał belek (Post 1495397)
no i jak foczka? czarny STP pomogl? mam taki sam objaw w takim samym roczniku... filtr wymieniony...

witam, tak w moim przypadku pomogl.
polecam zrobic to samo - najtanszy sposob "naprawy".

jesli to nie pomoze, najlepiej podjechac do jakiegos porzadnego zakladu.

powodzenia i pozdrawiam serdecznie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.