Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] drgania silnika po włączeniu klimy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=109096)

igorgu 05-09-2010 21:22

drgania silnika po włączeniu klimy
 
Proszę o pomoc. Jaka może być przyczyna drgań silnika po włączeniu klimatyzacji w MK III tdci, silnik pracuje bez zastrzeżeń bez klimy, koło dwumasowe ok, jedna z rolek napinacza hałasuje. Czy to napinacz może pod wpływem dodatkowego obciążenia wpływać na wibracje, czy przyczyny należy szukać w sprężarce klimy?

sgrzegorz86 05-09-2010 22:16

Odp: drgania silnika po włączeniu klimy
 
Jeżeli jedna z rolek hałasuje to należy ją wymienić bo albo ma luz albo się zaciera,druga sprawa sprężarka klimy ma w sobie łożysko i czasem może się już też łożysko kończy

maestro06 06-09-2010 08:49

Odp: drgania silnika po włączeniu klimy
 
Kolego następnym razem opcja szukaj albo temat pójdzie do zsypu...
wtyczka rezystora klimy (wentylatora) pewnie jest przepalona, stały problem w mondkach... poszukaj na forum bo było nawet ze zdjęciami więc będziesz wiedział co gdzie jak

igorgu 06-09-2010 19:07

Odp: drgania silnika po włączeniu klimy
 
Dzięki maestro za pomoc, problemem jest z wtyczką. Zanim napisałem to poszukałem ale nie jestem alfą i omegą a dzięki Tobie wiem co robić. Pozdrawiam

maestro06 06-09-2010 21:25

Odp: drgania silnika po włączeniu klimy
 
Cytat:

Napisał igorgu (Post 1503196)
Dzięki maestro za pomoc, problemem jest z wtyczką. Zanim napisałem to poszukałem ale nie jestem alfą i omegą a dzięki Tobie wiem co robić. Pozdrawiam

nie ma sprawy ;)

olczus9012 04-04-2013 23:00

Odp: drgania silnika po włączeniu klimy
 
Witajcie...nie chcę zakładac nowego tematu dlatego pisze tutaj, oto mój problem?

Climatronic działa jak chce...wiatrak zalacza sie kiedy chce razem ze sprezarka klimatyzacji...jutro wymieniam panel climatronica na ten z zolta ikonka bo wiem ze przy tym sprzed softu ktory mam klima zyje swoim zyciem. Jednak moje pytanie dotyczy takiej sprawy: kiedy zalacza sie sprezarki klimatyzacji czuc drgania na samochodzie...silnik pracuje rowno ale gdy tylko wlaczy sie sorezarka pasek piszczy i czuc spore drgania silnika...co moze byc przyczyna? Dodam ze kolo pasowe jest wymienione i wtyczka rezystora rowniez...licze na Wasza pomoc i z gory dziekuje za jakies podpowiedzi:) Czy jednak te drgania sa zwiazane z wadliwym panelem climatronica choiciaz watpie w to:) czekam na opinie bardziej dosiwadczonych:)

jendrekmak 05-04-2013 07:22

Odp: drgania silnika po włączeniu klimy
 
coś kuleje w układzie paska pod obciążeniem. może być to nawet nowe koło pasowe. otwórz maskę i obserwuj koło pasowe. ewentualnie kompresor klimy się zaciera, daje duży opór i dlatego pasek piszczy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.