Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Prośba o sprawdzenie, opinie o Modeo 1.8 TDCI, Warszawa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=189120)

mgralien 03-09-2013 10:04

Prośba o sprawdzenie, opinie o Modeo 1.8 TDCI, Warszawa
 
Witam,
obecnie jestem na etapie poszukiwania nowego samochodu. Wybór padł na Forda Mondeo.

Znalazłem interesujące ogłoszenie: http://hajmig.otomoto.pl/ford-mondeo...C30238658.html

Niestety specjalistą w dziedzinie motoryzacji nie jestem :( Zadzwoniłem tam i w sumie wiele się nie dowiedziałem:
- nr VIN mi podadzą, ale jak chcę wiedzieć gdzie był serwisowany to muszę przyjechać to skserują mi wpis do książki
- raport Dekra widzieli jak go wykupowali od firmy, ale Sprzedający stwierdził, że nie wie czy go zapisali i musi to sprawdzić czy będzie mógł go pokazać
- ogólnie do udzielenia informacji nie był chętny, bo stwierdził, że za 160zł mogą mi przygotować raport własny ze stanem lakieru, stanem części, a na fakturze będzie podany przebieg
- jest gwarancja na silnik czy turbinę (3 m-ce), ale na zasadzie takiej, że uznają jak się rozleci
- właściciel niby 1 firma od nowości, chociaż Sprzedający stwierdził ogólnie że samochody są od 1 firmy, a nie przechodzą po firmach

W sumie to jakoś po rozmowie godny zaufania nie jest. Firma też opisywana na tym i na innych forach (były przypadki, że sprzedawali jakieś powypadkowe). Oczywiście przy 4-letnim samochodzie można teoretycznie uznać, że przebieg 112 tyś. km jest realny. Sprzedający twierdził cały czas, że mi nic nie da jakiś tam raport sprzed miesiąca czy wpis do książki sprzed 20 tyś. km, a ważny jest stan obecny, który oni mi zraportują. Sprzedający zaprasza z miernikiem, udostępnia samochód. Pozwala sprawdzić samochód na własną rękę (za 50zł jak blisko trzeba jechać, za 100zł jak musi tam wysłać ze mną pracownika). Promują widać swoje raporty, ale wiadomo jak można ufać. Ogólnie to sprzedający uznał chyba, że szukam dziury w całym, że od razu zakładam, że mnie oszuka.

Jako, że od niedawna mieszkam w Warszawie nie znam kogoś kto zna się na Fordach.
Czy znalazłby się ktoś z Warszawy, kto by mógł podjechać i obejrzeć (sam czy też ze mną) ten samochód? Sam miernik lakieru to nie wszystko. Niektórzy mają oko do szczelin, odcieni itp. Odwdzięczę się oczywiście jakimś trunkiem :)

Pozdrawiam i liczę na odzew.

marcinbb 03-09-2013 10:22

Odp: Prośba o sprawdzenie, opinie o Modeo 1.8 TDCI, Warszawa
 
Wyposażenia to tylko pozazdrościć:
·Gniazdko 12V
·Instalacja radiowa
·Obrotomierz
·Pasy bezpieczeństwa tylne, 3-punktowe, bezwładnościowe
·Pasy bezpieczeństwa z napinaczami i regulacją wysokości - przód
·Popielniczka
·Schowek na okulary :>
·Światła przeciwmgielne, przód
·Trzecie światło STOP
·Zamykany i oświetlany schowek podręczny
·Zegarek cyfrowy

Jednym słowem nie ma niczego "golas" i stąd taka a nie inna cena, jeśli "zgubili" raport Dekra to nie spodziewał bym się tam niczego dobrego. A ich raport to niech sobie w buty wsadzą.

mgralien 03-09-2013 10:38

Odp: Prośba o sprawdzenie, opinie o Modeo 1.8 TDCI, Warszawa
 
No właśnie co do raportu Dekra to podobno nie zapisują ich, a tylko maja wgląd przy zakupie. Zastanawiam się czy jak się okaże że dla tego samochodu znajdzie się raport Dekra a książka serwisowa nie będzie z 2010 to czy będzie można uznać za w miarę pewne auto. Do tego sprawdzenie w niezależnym ASO. Chociaż oczywiście najpierw będę chciał sprawdzić z kimś samemu.

Co do wyposażenia... no fakt za bogate nie jest, ale dla mnie ważniejszy jest realny przebieg i pewna historia.

Martingg 03-09-2013 11:51

Odp: Prośba o sprawdzenie, opinie o Modeo 1.8 TDCI, Warszawa
 
mgralien oni za 160zł mogą Ci przygotować raport? To są kurde drożsi od ASO bo w fordzie na popularnej sprawdzają lakier, skrzynie, amory itp itd ogólnie nazywa się to sprawdzenie przedzakupowe za 149zł? jakoś tak ... i masz opinie niezależnego ASO...

mgralien 03-09-2013 12:06

Odp: Prośba o sprawdzenie, opinie o Modeo 1.8 TDCI, Warszawa
 
No na 100% z ich oferty sprawdzania nie skorzystam bo wiadomo, że wypisać mogą co chcą. Sprawdzę w jakimś ASO, ale też nie chcę wydać 149zł jak ktoś powie, że gołym okiem widać jest coś nie tak. Także liczę na to, że uda mi się z kimś obeznanym podjechać zanim pojedzie do ASO.

Wstępnie myślę tam pojechać. Jak znajdzie się raport Dekra i będą wpisy w książce to można skoczyć do ASO. Ale samemu to mogę coś przeoczyć :(

dziechu 03-09-2013 15:57

Odp: Prośba o sprawdzenie, opinie o Modeo 1.8 TDCI, Warszawa
 
1800 cm³ (Moc 125 KM / 92 kW) w ogłoszeniu.

Auto ma skrzynie 5-biegową a to znaczy że ma 100 a nie 125 KM.

Roman_Gie 03-09-2013 18:19

Odp: Prośba o sprawdzenie, opinie o Modeo 1.8 TDCI, Warszawa
 
Cytat:

Auto ma skrzynie 5-biegową a to znaczy że ma 100 a nie 125 KM.
na 99% były piątki o mocy 125 km

mgralien 03-09-2013 19:05

Odp: Prośba o sprawdzenie, opinie o Modeo 1.8 TDCI, Warszawa
 
Nie no były 5-biegowe skrzynki w 1.8 125 KM. Tutaj myślę nie ma problemu w tej kwestii.

Planuję tam podjechać w najbliższą sobotę 07.09. Jakby ktoś obeznany miał taką możliwość żeby ze mną podjechać to jakoś się odwdzięczę za pomoc.

Pozdrawiam

gregor75 03-09-2013 20:05

Odp: Prośba o sprawdzenie, opinie o Modeo 1.8 TDCI, Warszawa
 
auto posiada tempomat o którym w ogłoszeniu zapomniano

mgralien 03-09-2013 20:28

Odp: Prośba o sprawdzenie, opinie o Modeo 1.8 TDCI, Warszawa
 
No faktycznie tempomat jest, więc na + :wink:

Mi tam szczerze mówiąc bardziej jak na wyposażeniu zależy na tym, żeby był bezwypadkowy. To jest priorytet, czyli rysy, otarcia to wiadomo rzecz normalna ale "dzwony" dyskwalifikują zakup, nawet jak naprawę zrobiono w ASO :027:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.