Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=146996)

pit76 01-01-2012 17:16

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Cytat:

Napisał Cezary73 (Post 1759236)
Pompa wymieniana była razem z zaworem regulacyjnym.

może coś nie teges z inst.elektr.

wojtekjanus 01-01-2012 18:18

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Cytat:

Napisał Cezary73 (Post 1759236)
Co do czujnika położenia wału to chyba na diagnostyce by wyszło.

No kiedy nie... Właśnie taka awaria wychodzi w czasie eksploatacji - podczas dłuższej jazdy. Stan czujnika sprawny-niesprawny jest chwiejny i zależy od temperatury. Na diagnostykę przyjeżdżasz i czekasz. Auto stoi i stygnie. Potem na stanowisku odpalają samochód i jest ok. A potrzeba, by przytomny i kumaty diagnosta wsiadł z laptopem podłączonym do samochodu i z tobą za kierownicą tak długo jechał, aż coś wyskoczy. Ale ja znam tylko jeden taki zakład który w ten sposób postępuje...

Jest jeszcze inny problem - wszystkie odczyty ciśnienia pochodzą z czujnika ciśnienia na szynie. Z góry zakłada się, że jest on sprawny - a przecież jego niesprawność (zaniżenie ciśnienia) blokuje pracę układu. Trzeba by podmienić na próbę czujnik ciśnienia, niestety trzeba to robić z całą szyną - czujnik nie występuje oddzielnie. Piszę to po tym jak napisałeś, że pompa z zaworem IMV była zmieniana na próbę i nadal było źle - mało prawdopodobne, aby obydwie pompy tak samo pracowały (ale pytanie jest - skąd ta druga pompa? czy na pewno sprawna...)

Cezary73 01-01-2012 19:24

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Odnośnie czujnika ciśnienia, to mam założony nowy oryginalny.
Jeżeli chodzi o pompę to była ona ze szrotu, także nie ma pewności czy jest sprawna.

Cezary73 02-01-2012 13:31

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
W ASO każą mi wymieniać pompę.
Dzisiaj zaobserwowałem coś takiego, że poprostu coś musi się zawieszac albo zacinać ba kilka razy bez względu na temperaturę normalnie zapalił.

pit76 02-01-2012 18:38

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Cytat:

Napisał Cezary73 (Post 1759550)
W ASO każą mi wymieniać pompę.

a dodzą gwarancję żzze jeśli wymienisz auto będzie hulać a jak nie to nie płacisz,skoro odpala na zimnym i jeżdzi na ciepłym tylko wtedy czasami nie odpala to co?pompa raz jest dobra a raz nie,
obstawiam elektrykę,lub właśnie ten zawór na pompie,wogóle ktos go sprawdzał jakie ma nastawy wtedy gdy nie odpala

Cezary73 02-01-2012 19:44

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
W ASO powiedzieli, że jeżeli to nie będzie pompa to nie poniosę kosztów, bo to jest ich diagnoza, że pompa do wymiany. Nawet jeżeli zawór regulacji ciśnienia jest tylko padnięty to w serwisie nie wystepuje on jako osobna część tylko w kopmlecie z pompą. Koszt łącznie z wymianą ok 3500 i zwrot mojej pompy. Jak oni to mówią jest to obcja na wymianę czyli ja kupuje fabrycznie regenerowaną pompę a swoją oddaję do regeneracji.

Boblo 02-01-2012 22:19

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Z tą regeneracjąt to ne bądź taki pewny. To siemens,.. wąpię żeby ktoś się podjął ( części ). Spóbuj znaleźć tel. do JR MOTORS w W-wie ul. Tarnowiecka. Oni ostatnio coś się chwalą, że są przedstawicielami siemensa

heko 02-01-2012 23:15

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
...spoko, te niby fabrycznie regenerowane, to nówki...tylko inny sposób dystrybucji :D

JAREK73 03-01-2012 23:16

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
w fordzie regulator ciśnienia na pompie nie występuje jako część zamienna a w peugocie występuje...jeśli chcesz zmienić to poszukaj firmy która zajmuje się częściami francuskimi (bo mamy fracuskie silniki)
identyczny przypadek miałem w mk3...po wielu poszukiwaniach (czytaj wywaleniu kasy w błoto ) podjechałem do ASO gdzie gość ze dwie godziny "chodził" koło problemu aż się wk... i wgrał nowe oprogramowanie do kompa silnika...i to był strzał w dziesiątkę...
pozdr. JAR

Cezary73 04-01-2012 13:49

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Dzisiaj otrzymałem informację o badaniu pompy na stole probierczym. Wynik to uszkodzona pompa. Tak więc muszę wymienić pompę i mam nadzieję, że będzie OK.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.