Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=230655)

fido 14-09-2015 05:04

Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do Mondeo Mk4
 
Witam
Zastanawiam się nad kupnem forda mondeo mkIV 2011, przeglądałem kilka ofert i znalazłem auta z automatyczną skrzynią biegów powershift i stąd moje pytanie jakie są wasze opinie na temat tej skrzyni, czy jest awaryjna czy lepiej kupić z manualna skrzynią, jak się ma sprawa żywotności skrzyni, z góry dzięki za pomoc.

nabuchodonozor 15-09-2015 15:25

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór.
 
żadnej skrzyni manualnej nie można porównywać do automatu..., inna bajka :)

fido 15-09-2015 15:35

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór.
 
No tak ale ja nie chce porownywac tylko chodzi mi o to czy taki automat bedzie problematyczny czy nie.

marojaro 15-09-2015 15:38

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór.
 
Jeżdziłem fordem focusem 1.6 z ta skrzynia i spisywala sie super ;)

czeslaw555 15-09-2015 15:42

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
automat będzie prędzej problemem niż manual

fido 15-09-2015 16:33

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
No to lepiej szukac w manualu

wrzoch 15-09-2015 20:51

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór.
 
Powershift to prawie manual.
Pali praktycznie jak manual, o ile sprawny nie poczujesz zmiany biegu, nawet przy pełnej mocy na kołach. O ile przygotuje sobie właściwy bieg na drugim sprzęgle, to redukcja trwa ułamki sekund.

Co 60/80kkm czeka Cię wymiana oleju i filtra (jakieś 600-800PLN), nie ma dwumasy, sprzęgła są mokre.

Części do tej skrzyni drogie, warsztatów, które naprawiają mało. Teoretycznie za około 4500-5500 można kupić sprawną, używaną skrzynię, nówka jakieś 20kPLN.

Jeździ się dużo przyjemniej niż manualem i to zarówno kierowcy jak i pasażerom (brak szarpania, płynna zmiana przełożeń).

fido 15-09-2015 21:01

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
Czy sprawny chyba ta jeszcze nie jechałem i nie wiem jak w sumie to zweryfikować czy jest wszystko. Chyba że macie jakieś sprawdzone metody na sprawdzenie. Wymiana filtra i oleju w tych cenach i przebiegach to jeszcze nie dramat a jeśli ma chodzić to lepiej to zrobić. Już sam nie wiem zakręcony jestem jak słoik na zimę. Gadałem z gościem co ma taką skrzynie i ma przejechanie 250tyś i zero problemów.

wrzoch 15-09-2015 21:17

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
Biegi mają wchodzić płynnie i szybko. Startując od zera wyczuć masz prawo co najwyżej zmianę z 1 na 2, potem to tylko widać jak wskazówka przeskakuje na niższe obroty przy zmianie biegu, zmiany nie czuć.
Wsteczny i D powinny załączać się na zimnym silniku bez dodawania gazu, bez zbędnego namysłu. Sterownik próbuje włożyć bieg 3 razy, jak się nie uda, to zapisuje błąd, że nie może włożyć jakiegoś tam biegu.
Skrzynia musi być sucha z zewnątrz. Jakiekolwiek ślady wycieków ze skrzyni to potencjalny problem. Pytaj o faktury potwierdzające wymianę oleju - regularna wymiana po podstawa bezproblemowej pracy tej skrzyni. Jeszcze niedawno był to koszt około 900PLN, także ludzie jak tyle wydali to trzymali papier. Tam idzie inny zupełnie olej niż w hydrokinetykach, a spotkałem się już z 2 przypadkami, kiedy ktoś zrobił dynamiczną wymianę oleju na olej przeznaczony do hydrokinetyka, który zabił mechatronikę.

Kolejna rzecz, to odczytanie błędów z modułu TCM - najlepiej jakby tam było zupełnie pusto.

Najlepiej znajdź ASO, które ma Powershifta na jazdach próbnych, zobacz jak to jeździ nowe i potem porównaj z tym, co chcesz kupić.

Kuchkro01 27-01-2016 12:16

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
czy jest awaryjna czy lepiej kupić z manualna skrzynią, jak się ma sprawa żywotności skrzyni, z góry dzięki za pomoc.????

daniel66 27-01-2016 12:27

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] najważniejsze aby była serwisowana w taki sposób jaki nakazuje ford czyli wymiana oleju co 60 tyś. i aktualizacja softu do niej. Oczywiście zależy też jak była (o ile to używany samochód) używana, no ale tego nie masz szans sprawdzić.
U mnie jest prawie 180 tys. i sprawuje się bardzo dobrze. Soft aktualny wymiana oleju regularna. Nie szarpie, nie faluje i ładnie zmienia biegi. Jedyne odczuwalne zmiany to z 1 na 2 jak rusza potem zapominam. Powodzenia w szukaniu

juri2069 27-01-2016 13:18

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
Tak jak wyżej , jedynie odczuwalne zmiany z 1 na 2 i to przy zimnym tylko , czasem z 2 na 3 , poza tym wszystko gra , a u mnie już 211 kkm. Wymiana oleju co 60:)

Rob^ 28-01-2016 19:31

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
U mnie przejechane 113456km zero problemów , tak jak piszą poprzednicy z 1 na 2 bardzo lekkie szarpnięcie ... pozostałe zmiany biegów niewyczuwalne ...
btw ... niedługo druga wymiana oleum.

slawek-kali 28-01-2016 19:43

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
PS jest ok w dieslu. W benie nie polecam, bo sypia sie coraz czesciej.
Zreszta FoMoCo uciekl od PS w nowych Ecoboostach.

Matek24 28-01-2016 20:20

Jak i gdzie wgrac nowy soft? W maju 2015 wymenialem olej w aso w Elblagu i nic nie mowili o aktualizacji softu.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Byniek73 29-01-2016 19:45

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
u mnie 45 tys. Po 20 latach jeżdżenia manualem, nie wyobrażam sobie innej wersji niż PS w MK4.

daniel66 29-01-2016 20:31

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] do kolegi @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] bydgoszczy masz najblizej

Matek24 30-01-2016 05:15

A ile kosztuje taka przyjemnosc? I jak dlugo trwa?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

daniel66 30-01-2016 21:47

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
Zależy od kolegów Forum. Trwa około 1h

Matek24 31-01-2016 13:24

Co po aktualizacji sie zmieni?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Du_poid 31-01-2016 13:55

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
Zawartość Twojego portfela:) też mnie to zastanawia, o ile może na początku mieli jakieś problemy z ustawieniem sterownika najbardziej optymalnie to ok, ale to nie jest przecież antywirus, gdzie co tydzień przybywa nowych wirusów i trzeba zaktualizować bazę. Chyba, że ta skrzynia ulega jakiemuś rozkalibrowaniu a oni to nazywają uaktualnieniem softu to się zgodzę.

Matek24 31-01-2016 16:12

Kiedys slyszalem ze trzeba ja kalibrowac co jakis czas ale nie wiem czy aktualizacja ma cos z tym wspolnego. Moze napisze ktos kto wie po co to robic.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

pacp 20-06-2021 19:37

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
Odgrzewam bo temat mnie ciekawi a może ktoś z wypowiadających się nadal ma i zrobił kolejne 60k i może zdać relację jak te skrzynie się trzymają na chwilę obecną po 5 latach?

Kiler2196 02-02-2022 13:10

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
puk puk, jak tam Wasze skrzynie?

sdinxty 01-04-2022 20:04

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
Witam, to że nowe, czy prawie nowe skrzynie PS sprawują się świetnie to już wiemy, ale jak to jeździ przy 200 tys. km i więcej? Interesuje mnie połączenie z dieslem i z tego co się zorientowałem, to to połączenie wydaje się o wiele mniej awaryjne niż z silnikami EcoBoost. Może to zasługa wzmocnienia skrzyni zaprojektowanej do współpracy z dieslem o większym niż w benzynie momencie?
Ma ktoś doświadczenie ze skrzynią Powershift przy większym przebiegu?

Kiler2196 06-04-2022 10:23

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
No i cisza.

kobrys 08-04-2022 10:11

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - największym problemem skrzyń DCT450 są plastikowe przekładki tłumika drgań, umiejscowienie czujnika obrotów oraz pełny obieg olejowy.

Plastikowe przekładki praktycznie pewne, że kiedyś skończą żywot - 150tys wytrzymują. Potem kwestia czasu. Problemem jest fakt, że jak pękają to obieg olejowy zanosi je na inne elementy, które ulegają uszkodzeniu i zużyciu. W Mondeo Mk5 i SMax mk2 skrzynia posiada oznaczenie DCT451 i posiada metalowe przekładki.

Drugim problemem jest umiejscowienie czujnika - czujnik może paść, a wymiana prostego czujnika wymaga pełnego rozebrania i złożenia skrzyni.

Koszty, koszty, koszty.

Cytat:

Może to zasługa wzmocnienia skrzyni zaprojektowanej do współpracy z dieslem o większym niż w benzynie momencie?
PS rośnie awaryjność wraz z obrotami wejściowymi - jak wiadomo benzyna lubi się kręcić i to powoduje kosmiczną wręcz awaryjność. Dlatego Ford dość szybko przestał parować benzynę z PSem na korzyść hydrokinetyka.
Skrzynia DCT450 była taka sama do benzyny i do diesla - nie było wewnętrznych różnic między benzyną a dieslem.

Hansolo 08-04-2022 10:31

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
Cytat:

Napisał kobrys (Post 3405360)
W Mondeo Mk5 i SMax mk2 skrzynia posiada oznaczenie DCT451

Jesteś tego pewny ?

kobrys 08-04-2022 11:11

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3405362)
Jesteś tego pewny ?

Ten autor jest pewny: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cytat:

Powyższe przypadłości raczej nie spotkają użytkowników Powershiftów od roku 2015. Skrzynia została przekonstruowana – delikatnie zmieniono budowę mechatroniki i istotnie zmieniono budowę koła dwumasowego wraz z sekcją sprzęgieł, eliminując problem rozpadających się elementów plastikowych (przekładek). Jej oznaczenie to 6DCT451. Problem rozwiązano w trywialny sposób – koło dwumasowe jest teraz osobną częścią, wygląda bardzo podobnie jak element stosowany w autach ze skrzynią manualną i nie przepływa przez niego olej ze skrzyni biegów (jak to miało miejsce przy poprzedniej wersji Powershifta). Dzięki temu nie mamy zagrożenia zabrudzenia/zatkania kanałów olejowych elementami z koła dwumasowego, nie ma problemów z opiłkami zanieczyszczającymi czujniki i z tego to powodu żywotność poprawionej skrzyni Powershift jest drastycznie wyższa, niż u poprzedniczki.
Plus mój mechanik od Skrzyń Biegów mówi dokładnie to samo. Przywoływał ostatnio przypadek wymiany czujnika prędkości obrotowej wałka, który zajął mu całościowo 3h, a nie kilka dni...

Hansolo 08-04-2022 12:18

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
W takim razie Ford Etis się myli, bądź oznaczenie 450/451 jest kwestią umowną. Poniżej trzy samochody w/g Etis :
Mondeo 2014 -, 2,0L Duratorq 180 KM, Magnetic
Numer VIN: xxxx

Zmień wybrany pojazd
Dane DTC
Aby wyświetlić dane DTC, kliknij tutaj.
Główne funkcje
Data produkcji: 26.11.2015
Model pojazdu: Mondeo 2014 -
Typ nadwozia: Kombi
Wersja: Seria 20
Silnik: 2,0L Duratorq 180 KM
Przekładnia: 6-bieg.prz.Powershift 6DCT450- MPS6
Napęd: LHD FWD

Mondeo 2014 -, 2,0L Duratorq 180 KM, Tectonic Silver
Numer VIN: WF0FXXWPCFFCxxxxxxx

Zmień wybrany pojazd
Dane DTC
Aby wyświetlić dane DTC, kliknij tutaj.
Główne funkcje
Data produkcji: 29.01.2015
Model pojazdu: Mondeo 2014 -
Typ nadwozia: Kombi
Wersja: Seria 20
Silnik: 2,0L Duratorq 180 KM
Przekładnia: 6-bieg.prz.Powershift 6DCT450- MPS6
Napęd: LHD FWD

Mondeo 2014 -, 2,0L Duratorq 180 KM, Shadow Black (Mica)
Numer VIN: WF0FXXWPCFJxxxxxx

Zmień wybrany pojazd
Dane DTC
Aby wyświetlić dane DTC, kliknij tutaj.
Główne funkcje
Data produkcji: 12.03.2018
Model pojazdu: Mondeo 2014 -
Typ nadwozia: Kombi
Wersja: Seria 20
Silnik: 2,0L Duratorq 180 KM
Przekładnia: 6-bieg.prz.Powershift 6DCT450- MPS6
Napęd: LHD 4WD (FTD)

slawek-kali 08-04-2022 14:19

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
w etis jest blad ;)

Swist87 12-04-2022 17:26

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
Witam, to może ja podzielę się moimi wrażeniami na temat PS :)

Mam MK4 2.0 TDCI kombi 2012rok, 140km. W moich rękach od marca 2020 roku przy 194k km. Mam potwierdzenie o wymianie oleju co 60k km, ostania wymiana dokonana przez poprzedniego właściciela przy 180k km.

Ja olej wymieniłem przy 230k km w Ford Sławek. W chwili obecnej auto ma przejechane 270k km i 0 problemów ze skrzynią. Biegi zmieniają się płynnie praktycznie bez szarpania. Jedynie przy zimnym silniku troszkę szarpnie przy zmianie z 1 na 2. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Jeżeli ktoś wymienia olej na czas i jeździ spokojnie to myślę, że bez problemu może przejechać +300k km.

kobrys 13-04-2022 22:25

Odp: Skrzynia Powershift czy to dobry wybór do MOndeo Mk4
 
Cytat:

Napisał Swist87 (Post 3405982)
Jeżeli ktoś wymienia olej na czas i jeździ spokojnie to myślę, że bez problemu może przejechać +300k km.

Chyba, że plastikowe przekładki tłumika drgań postanowią się rozpaść to już nie ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.