Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Nie mogę odpowietrzyć układu paliwowego? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149939)

joszib 20-09-2012 14:19

Odp: Nie mogę odpowietrzyć układu paliwowego?
 
Trzeba odkręcić przewód powietrza z kolektora i podawać autostart.Auto zapali natychmiast,ale będzie miało bardzo niskie obroty.Gdy dojdzie do podania diesla obroty wzrosną do ok 900rpm i po kłopocie.Jeżeli po pewnym czasie (ok.10min)znów zgaśnie problem jest w pompie zasilającej.

Bump: Trzeba odkręcić przewód powietrza z kolektora i podawać autostart.Auto zapali natychmiast,ale będzie miało bardzo niskie obroty.Gdy dojdzie do podania diesla obroty wzrosną do ok 900rpm i po kłopocie.Jeżeli po pewnym czasie (ok.10min)znów zgaśnie problem jest w pompie zasilającej.

Bump:

Bump: Trzeba odkręcić przewód powietrza z kolektora i podać "autostart".Silnik odpali natychmiast.
Aby nie zgasł trzeba cały czas zasilać "autostartem" .Obroty będą za niskie,ale gdy tylko do wtrysków dojdzie ropa,silnik dojdzie do swoich 900rpm. Podpinamy przewód powietrza i po zabiegu.Jeżeli po kilku minutach zgaśnie to problem jest z pompką zasilającą.

depeche 13-11-2012 18:49

Odp: Nie mogę odpowietrzyć układu paliwowego?
 
SAMOSTART zabójstwo lepszy plack a najlepsza pompka gumowa dostępna od 40-80 zł wygląda jak gruszka którą podłączamy pomiędzy przewodem który doprowadza paliwo a filtrem zakładając przezroczyste przewody łączące aby obserwować płynące tanie paliwko pompka owa ma zaworki zduszając ją powodujem zasysanie paliwa po kilkakrotnym nawet nastu odpalamy dopiero po uruchomieniu silnika odłączamy pompkę albo można zostawić na stałę dla nas lub następnych użytkowników :619:

Bump: SAMOSTART zabójstwo lepszy plack a najlepsza pompka gumowa dostępna od 40-80 zł wygląda jak gruszka którą podłączamy pomiędzy przewodem który doprowadza paliwo a filtrem zakładając przezroczyste przewody łączące aby obserwować płynące tanie paliwko pompka owa ma zaworki zduszając ją powodujem zasysanie paliwa po kilkakrotnym nawet nastu odpalamy dopiero po uruchomieniu silnika odłączamy pompkę albo można zostawić na stałę dla nas lub następnych użytkowników :619:

Bump: SAMOSTART zabójstwo lepszy plack a najlepsza pompka gumowa dostępna od 40-80 zł wygląda jak gruszka którą podłączamy pomiędzy przewodem który doprowadza paliwo a filtrem zakładając przezroczyste przewody łączące aby obserwować płynące tanie paliwko pompka owa ma zaworki zduszając ją powodujem zasysanie paliwa po kilkakrotnym nawet nastu odpalamy dopiero po uruchomieniu silnika odłączamy pompkę albo można zostawić na stałę dla nas lub następnych użytkowników :619:

Mateo_Ford Mondeo 29-11-2015 13:34

zapowietrzenie podczas próby przelewowej\nie odpala
 
Witam Panów :)
podczas próby przelewowej układ paliwowy sie zapowietrzył..
odkreciłem metalowe sruby od wtryskow kręciłem i nic ...
nie odpala...
padł mi akumulator i zrezygnowałem ..
również odpowietrzyłem filtr paliwa ...
kreciłem i nic...
podłączyłem pod Focom pokazał błąd P1211 i P0251
Panowie co sie mogło stac??? ze nie chce nawet załapac... może jest jakis post na mój problem... proszę o podpowiedzi

fundil 29-11-2015 19:16

Odp: Nie mogę odpowietrzyć układu paliwowego?
 
Skoro masz TDCI i zapowietrzył się przy próbie to na pewno nie odpowietrza się tak jak opisywałeś.
Prawdopodobnie zablokowałeś wtryski, Zostaje je teraz rozebrać i odblokować.
Błąd P0251 może oznaczać jak i niskie tak i wysokie ciśnienie listwy CR napisz jaki był opis błędu.

Mateo_Ford Mondeo 29-11-2015 19:59

Odp: Nie mogę odpowietrzyć układu paliwowego?
 
Cytat:

Napisał fundil (Post 2491530)
Skoro masz TDCI i zapowietrzył się przy próbie to na pewno nie odpowietrza się tak jak opisywałeś.
Prawdopodobnie zablokowałeś wtryski, Zostaje je teraz rozebrać i odblokować.
Błąd P0251 może oznaczać jak i niskie tak i wysokie ciśnienie listwy CR napisz jaki był opis błędu.



Jęz. Ang |: P0251 injection pump fuel metering control A : Malfunction ( Cam rotor injector

fundil 29-11-2015 21:32

Odp: Nie mogę odpowietrzyć układu paliwowego?
 
Czym skanowałeś to nie jest pełny opis.

Mateo_Ford Mondeo 29-11-2015 22:05

Odp: Nie mogę odpowietrzyć układu paliwowego?
 
Cytat:

Napisał fundil (Post 2491653)
Czym skanowałeś to nie jest pełny opis.

FoCom - kabel Ford VCM OBD II

Tvvardy 30-11-2015 07:14

Odp: Nie mogę odpowietrzyć układu paliwowego?
 
Cytat:

Napisał Mateo_Ford Mondeo (Post 2491672)
FoCom - kabel Ford VCM OBD II

Aktualnie najnowszą wersją programu jest wersja 1.0.16261.

Mateo_Ford Mondeo 30-11-2015 15:22

Odp: Nie mogę odpowietrzyć układu paliwowego?
 
Panowie czy Ford Mondeo 2.0 TDCi mk3 posiada pompke paliwa w zbiorniku ???

fundil 30-11-2015 15:43

Odp: Nie mogę odpowietrzyć układu paliwowego?
 
Nie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.