Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   Diesel 2.0 - jaki akumulator kupić (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=55221)

rafus22 19-02-2011 15:32

Odp: Diesel 2.0 - jaki akumulator kupić
 
Vipiemme Safe Energy

Topowa linia akumulatorów pokrywająca zapotrzebowanie 90% europejskiego rynku samochodowego wytworzona w technologii srebrowej (kratka wykonana ze stopu ołowiowo - srebrowego) charakteryzująca się zwiększona wytrzymałością dedykowana dla samochodów wyposażonych w silnik Diesel'a lub nowoczesnych pojazdów posiadających dużą ilość elektronicznych urządzeń pokładowych. Każdy akumulator z tej serii wyposażony jest w system Magic Eye ™ do wizualnego sprawdzania stanu naładowania baterii.

leonov 22-02-2011 12:48

Odp: Diesel 2.0 - jaki akumulator kupić
 
Cytat:

Napisał rafus22 (Post 1602332)
Ja natomiast posiadam ot taki akumulator już 2 lata


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czyli ... konstrukcja kratek w technologii srebrowej a ja pytałem o zwykły kwasowy :?:

lesnik201 22-02-2011 17:45

Odp: Diesel 2.0 - jaki akumulator kupić
 
jesli nie chcesz za bardzo przyoszczedzic to polecam centre futura albo oryginal motorcrafta (dostepny na ford.sklep.pl) a bardziej oszczedny moglby byc bosch silver s5. wszystkie akumulatory ktore wymienilem sa dostepne w wariantach bardzo zblizonych do tych zalecanych przez producenta

piryd 23-08-2011 13:39

Odp: Diesel 2.0 - jaki akumulator kupić
 
Bardzo dobre akumulatory produkuje niemiecka firma MOL, dostawca dla Porshe, Audi, VW... Myślę, że są warte do rozpatrzenia. Cena podobna do Boscha , niewiele więcej.

krzyl7 27-08-2011 13:27

Odp: Diesel 2.0 - jaki akumulator kupić
 
chcę wstawić tube do maxa jakieś 1300 w i tak myślałem o tym aku bo do wzmacniacza 1500w będzie potrzeba więcej prądu co możecie mi o nim powiedzieć?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

krzyl7 19-02-2012 10:41

wybór akumulatora 1z3
 
witam, muszę kupić aku do maxa znalazłem trzy na allegro możecie mi powiedzieć który będzie najlepszy?

Oto kandydaci:
Motorcraft [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

centra futura [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bosch [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

SpEcMeN 19-02-2012 11:49

Odp: Diesel 2.0 - jaki akumulator kupić
 
ten :[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A jeśli upierasz się przy tamtych to:

nr 3. Bosch
nr 2. Centra
nr 1. Oryginał

jpiotr77 19-02-2012 18:17

Odp: wybór akumulatora 1z3
 
Cytat:

Napisał krzyl7 (Post 1786499)
witam, muszę kupić aku do maxa znalazłem trzy na allegro możecie mi powiedzieć który będzie najlepszy?

Oto kandydaci:
Motorcraft [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

centra futura [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bosch [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Fabrycznie masz centrę (exide) oczywiście z naklejką forda 80Ah poj. i 700A rozruch, jeżeli chcesz futurę, to model CA-852, natomiast jedna bardzo ważna rzecz na jaką trzeba zwrócić uwagę to data produkcji!!! dlatego, że jeżeli nowy akumulator stoi dłużej niż trzy m-ce powinien być doładowywany raz w miesiącu w przeciwnym wypadku ulega zasiarczeniu dlatego między innymi fabryczne akumulatory wytrzymują dłużej, oczywiście jest jeszcze kilka innych przyczyn dla których nowe niefabryczne akumulatory szybciej się zużywają np: zużycia auta czyli większe problemy z uruchamianiem silnika, gorsze ładowanie (śniedziejące styki) co przenosi się na mniejszy prąd ładowania, również wybór tańszych zamienników które nie bez przyczyny są tańsze.

ps czemu chcesz kupić mniejszy akumulator od tego który masz obecnie?

krzyl7 20-02-2012 18:03

Odp: Diesel 2.0 - jaki akumulator kupić
 
nie wiem czy chciałem kupić mniejszy bo poprzedni właściciel wstawił do maxa jakiegoś BUGET czy jakoś tak 53AH 540A a z tego co na forum wyczytałem to te aku większość poleca a suma sumaru kupiłem Warte [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] pisze że z najświeższej dostawy okaże się jak paczka dojdzie

pawkrzem 05-04-2013 10:09

Odp: Diesel 2.0 - jaki akumulator kupić
 
Odswieze temat. A co sadzicie o VARCIE Blue Dynamic F-17 80 Ah / 740 A w cenie ok. 330 zl. (Futura CA852 kosztuje ok. 400 zl). Sorki za brak ogonkow.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.