Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] stuki, zawieszenie przód (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=84079)

Papel 14-02-2010 22:10

Odp: stuki, zawieszenie przód
 
Cytat:

Napisał fxgold (Post 1362118)
człowieku jedź na szarpak. diagnosta powie Ci co jest walnięte, a zapłacisz 20 zł. nikt tu nie jest jasnowidzem. mnie walneła gałka wahacza, ale dowiedziałem se tego dopiero po ścieżce. wszystkie łomy i inne wynalazki są dobre do traktora ale nie do samochodu.

z tym się nie zgodzę że łomem to tylko do traktora. Miałem przypadek jak diagnosta nie był w stanie stwierdzić gdzie zawieszenie stuka, a pojętny mechanik przy pomocy łomika i ze łbem na karku doszedł co powodowało stuki.

nie zmienia to faktu iż szarpaki są najszybszym sposobem na sprawdzenie stanu zawieszenia a cena takiej usługi nie powinna nadwyrężyć niczyjego budżetu

Robert_Taki 17-02-2010 22:52

Odp: stuki, zawieszenie przód
 
Cytat:

Napisał hans.75 (Post 1294317)
miałem podobne stukanie, luz na łączniku najlepiej reką sprawdzić..poszarpać,sworzeń breszką,najprostrze metody są najlepsze.Dzisiaj uszkodziłem pompe paliwową-jazda na rezerwie nie popłaca.Serwis kazał podjechać na diagnostyke koszt 300zł.Auto kopciło jak smok,aż gasło po krótkiej jezdzie.Znajomu mechanior podjechał puknął w zbiornik i odziwo pali i jezdzi-wymiana pompy zakończy temat.Najprostrze metody sa najlepsze...

Jeśli myślisz,że ta pompa padła ci z jazdy na rezerwie,to się mylisz.

slawekn1976 02-04-2010 19:42

Odp: stuki, zawieszenie przód
 
witam, jestem nowy na forum nie wiem czy sie dobrze podpiolem pod temat mam stuki z lewej strony po wpadnieciu w dziure bylem w stacji diagnostycznej i nic nie wykazalo prosze o podpowiedz co to moze byc dzieki i pozdrawiam wszystkich

bolek-tarnow 02-04-2010 23:56

Odp: stuki, zawieszenie przód
 
mnie tez stukalo przednie zawieszenie, a przynajmniej tak mi sie wydawalo, mechanicy rozkladali rece, szarpaki nic nie wykazaly. dopiero sam spedzajac ponad godz na szarpakach doszedlem do tego co powoduje stukanie. byly to klocki hamulcowe. oba mialy ok 50% zuzycia, orginal motorcraft. po ich wymianie jak reka odjac. niektorzy mechanicy chcieli juz wyciagac cale kolumny mcpersona :/ dodam jeszcze, ze odglos stukniecia byl niemal identyczny do odglosu wybitego lacznika stabilizatora

rafir 07-06-2010 17:21

Odp: stuki, zawieszenie przód
 
Dołącze się do tematu odnośnie łącznika stabilizatora przód, jakiej firmy kupić. W sklepie zaoferowali mi firmy Belgijskiej SIDEM, czy ktoś takie coś już wypróbował? Czy jest to dobra firma, dodam że kielichy ma metalowe nie plastikowe to chyba dłużej wytrzyma?

Dietih 08-06-2010 17:28

Odp: stuki, zawieszenie przód
 
Cytat:

Napisał rafir (Post 1451654)
dodam że kielichy ma metalowe nie plastikowe to chyba dłużej wytrzyma

to akurat wbrew pozorom nie ma wiele do rzeczy, co najwyżej metalowe będą głośniej stukać jak sie wybiją ;)

znaczenie ma raczej jakość gumy użytej do wykonania sworznia tego łącznika (żeby nie poszła szybko i nie wypuściła smaru) , oraz jakość samego smaru w środku.
to od tego zależny ich wytrzymałość łącznika.

a myślenie "że jak metalowe to dłużej wytrzyma" jest raczej błędne.

pozdro

kiedrus 15-06-2010 12:39

Odp: stuki, zawieszenie przód
 
U mnie jest tak:
Stuki/drżenie z prawej strony występuje głównie przy jeździe po niewielkich, powtarzających się nierównościach. Mam wrażenie, że koło wpada w lekki rezonans. Czasami przy większych prędkościach nawet na równej nawierzchni. Zaznaczam, że zdarza się to czasami i nie ma znaczenia czy jadę prosto czy lekko skręcam i wydaje mi się, że zaczyna się to powoli nasilać.
Miałem podobnie z tyłu, tyle że bez wrażenia rezonansu i wtedy był to łącznik stabilizatora...
Może ma ktoś pomysł co to może być?

kiedrus 18-06-2010 14:41

Odp: stuki, zawieszenie przód
 
Byłem na szarpakach, Pan stwierdził, że na pewno sworzeń wahacza. Trzy godziny walczyłem z tym dziadostwem i okazało się , że to nie to. Stukanie nadal jest takie samo jak przed wymianą. Gdy najeżdżam na krawężnik wysokości 2 cm to słychać puknięcie:(
Koledzy, pomóżcie z diagnozą...może miał ktoś podobny przypadek?

Dietih 18-06-2010 14:49

Odp: stuki, zawieszenie przód
 
Sprawdź górne mocowanie amortyzatora.

karloss 18-06-2010 21:42

Odp: stuki, zawieszenie przód
 
Cytat:

Napisał kiedrus (Post 1458849)
Byłem na szarpakach, Pan stwierdził, że na pewno sworzeń wahacza. Trzy godziny walczyłem z tym dziadostwem i okazało się , że to nie to. Stukanie nadal jest takie samo jak przed wymianą. Gdy najeżdżam na krawężnik wysokości 2 cm to słychać puknięcie:(
Koledzy, pomóżcie z diagnozą...może miał ktoś podobny przypadek?

Wymień łącznik stabilizatora, na szarpakach w większości przypadków nie wykryjesz jego uszkodzenia - sam ten temat przerabiałem. Koszt niewielki i sam możesz to zrobić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.