Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] Regeneracja DPF - Wrocław (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=155635)

tommpl 10-04-2012 18:37

Regeneracja DPF - Wrocław
 
Witam,

Proszę o informacje z namiarem na warsztat we Wrocławiu lub okolicy gdzie można serwisowo przepalić filtr, poza salonami Ford oczywiście.

Pozdrawiam

eclipse 10-04-2012 19:53

Odp: Regeneracja DPF - Wrocław
 
A samemu nie możesz tego przepalić w trasie , przecież wyjdzie ci dużo taniej i fure należy przegonić .

tommpl 10-04-2012 21:44

Odp: Regeneracja DPF - Wrocław
 
Problem polega na tym, że już zrobiłem trochę km a nadal szarpie mi na 1 i 2, no i czasami wyświetla komunikat Przeciążony filtr silnika. Pozostaje więc serwisowe przepalenie lub co gorsza regeneracja.

eclipse 11-04-2012 08:05

Odp: Regeneracja DPF - Wrocław
 
Więcej szczegułów by się przydało , samo bierne przjechanie nic ci nie pomoże jak również jeśli bedziesz jeżdził na najwyższym biegu.
Procedura prawidłowego dopalenia filtra fapa polega na jednostajnej jedzie w trasie poza miastem najlepiej z prędkością ok.70km/godz.przy podwyższonych jednostajnych obrotach ok.2800 obr/min ( lecz bez używania tempomatu) na dobrze wcześniej rozgrzanym silniku bez zmieniania biegów ( ja uważam że przy manualnej skrzyni 6-cio biegowej należy jechać na 3-cim biegu ,bez chamowania czy przyśpieszania nie krócej niż 20-30min.(ktoś by to określił jako piłowanie ale w ten sposób wzrasta temperatura spalania i filtr się dopala . Jeśli próbowałeś dokładnie takiej jazdy to oznacza że za wcześnie zrezygnowaleś i się do końca nie przepalił .

Boblo 11-04-2012 22:16

Odp: Regeneracja DPF - Wrocław
 
A może to? Ale skuteczności nie znam
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mxs 16-04-2012 20:05

Odp: Regeneracja DPF - Wrocław
 
wytnij cholerstwo :D ja sie do tego szykuje:P narazie nie mam z tym problemu ale jezeli rzeczywiscie spalanie mi spadnie a dynamika wzrosnie to bede bardzo zadowolony

Janusz_p 19-04-2012 05:36

Odp: Regeneracja DPF - Wrocław
 
Regenerowałem DPF we Wrocku w tej firmie: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Było to w lipcu zeszłego roku, 10kkm temu. Koszt około 450 zeta. Do dziś działa, aczkolwiek nie jestem pewien czy ta regeneracja była potrzebna - tak zalecił mechanik.
A na codzień stosuje metodę opisaną w poscie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i jak wiem, że dpf sie regeneruje to nie zatrzymuję silnika, tylko jade te kilkanaście km aż skończy

TuneFORCE 20-04-2012 12:48

Odp: Regeneracja DPF - Wrocław
 
Cytat:

Napisał Janusz_p (Post 1817301)
Regenerowałem DPF we Wrocku w tej firmie: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Było to w lipcu zeszłego roku, 10kkm temu. Koszt około 450 zeta. Do dziś działa, aczkolwiek nie jestem pewien czy ta regeneracja była potrzebna - tak zalecił mechanik.
A na codzień stosuje metodę opisaną w poscie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i jak wiem, że dpf sie regeneruje to nie zatrzymuję silnika, tylko jade te kilkanaście km aż skończy

ciekaw jestem czy masz katalizator g:P

Janusz_p 23-04-2012 11:54

Odp: Regeneracja DPF - Wrocław
 
Cytat:

Napisał TuneFORCE (Post 1817938)
ciekaw jestem czy masz katalizator g:P

Wyczuwam podchwytliwe pytanie :).
Auto spełnia normy Euro 4 i nie było nic demontowane

benio 23-04-2012 12:24

Odp: Regeneracja DPF - Wrocław
 
Heko dobrze radzi sobie z DPF'ami:one:, ale on z Krakowa więc może poleci kogoś z Wrocławia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.