Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   S-Max - doradźcie... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=172723)

maximus79 01-01-2013 20:26

S-Max - doradźcie...
 
Witam,

Nowy jestem i powolutku rozglądam się za MK4 kombi lub S-Maxem.

Przeglądam ogłoszenia i znalazłem takie : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Może ocenicie swoim fachowym okiem użytkowników Forda?
Ciekawe czy ktoś zna autko, mieszka blisko albo był oglądać...

Z góry dziękuję

Roman_Gie 01-01-2013 20:36

Odp: S-Max - doradźcie...
 
brakuje oznaczeń modelu z tyłu ;)
Auto nie ma zaznaczonej opcji "bezwypadkowy", "serwisowany w ASO"- zapytaj sprzedającego dlaczego?

xander! 01-01-2013 21:00

Odp: S-Max - doradźcie...
 
I VIN też możesz przy okazji podesłać :)

czeslaw555 01-01-2013 23:00

Odp: S-Max - doradźcie...
 
wygląda dosyć dobrze, sprzedaj jak się wydaje właściciel, próbuje od min. listopada, nie widzę tego "serwisowany w ASO",

ENowak 02-01-2013 07:15

Odp: S-Max - doradźcie...
 
wiem, że to może chore co napisze i że zapewne mam paranoje :D ale ja samochody z rejestracją z lubuskiego traktuję jako te "podwyższonego ryzyka". A już szczególnie te z eleganckim dieselkiem i nastukane 160000 km bo ładnie taki przebieg wygląda. Wg mnie samochód dostał strzała w tył, cwaniaczek z Żar poskładał go w garażu i sprzedaje za taką kwotę. A wracając do tego egzemplarza - przydałby się VIN i skan książki serwisowej.

RafałB 02-01-2013 09:32

Odp: S-Max - doradźcie...
 
Niestety...za taką kase to nie może być DOBRY S-max....:(

Roman_Gie 02-01-2013 09:47

Odp: S-Max - doradźcie...
 
Cytat:

ale ja samochody z rejestracją z lubuskiego traktuję jako te "podwyższonego ryzyka". A już szczególnie te z eleganckim dieselkiem i nastukane 160000 km bo ładnie taki przebieg wygląda.
wiesz, akurat to jest raczej prywatny sprzedawca, ale dla mnie 'prywatny sprzedawca' jest zaletą tylko w przypadku gdy jest pierwszym właścicielem auta krajowego, nie "pierwszym w kraju", "pierwszym po pierwszym właścicielu" itd.
Może i obecny właściciel jest uczciwy, ale skoro zakupił auto w jednym z komisów, których w okolicy nie brakuje to wodotrysków po tym aucie bym się nie spodziewał ;)

maximus79 02-01-2013 09:55

Odp: S-Max - doradźcie...
 
A więc VIN : WF0SXXGBWS7Y30460
Facet mówi, że auto jest 2 lata w Polsce i było sprowadzone przez jego brata na działalność gospodarczą. Po roku przerejestrował je na siebie. Nie wiem jak wyglądają te myki z działalnością ale ostatnio dziwnie dużo się gada o sprowadzaniu i kręceniu na VAT.
Auto miało przygodę - lewy błotnik, lewe drzwi kierowcy i pasażera robione - z tego co mówi właściciel to przykleił się niemiecki właściciel do traktora i przetarcie to było - szkoda i naprawa z tego co mówi w systemie Forda zarejestrowana.
Co Wy na to?

_MŁYNEK_ 02-01-2013 10:42

Odp: S-Max - doradźcie...
 
a czy on na dachu nie ma czasami anteny od navi?

ENowak 02-01-2013 10:45

Odp: S-Max - doradźcie...
 
Cytat:

Napisał Roman_Gie (Post 1931279)
dla mnie 'prywatny sprzedawca' jest zaletą tylko w przypadku gdy jest pierwszym właścicielem auta krajowego, nie "pierwszym w kraju", "pierwszym po pierwszym właścicielu" itd.
Może i obecny właściciel jest uczciwy, ale skoro zakupił auto w jednym z komisów, których w okolicy nie brakuje to wodotrysków po tym aucie bym się nie spodziewał ;)

zgadzam się w 100%, niestety bliskość rynku niemieckiego powoduje, że auta przy zachodniej granicy są bardzo często sprowadzane za minimalne pieniądze i picowane. Podpisuje się rękami i nogami pod tym, że krajówka jest o wiele pewniejsza niż auto z zagranicy. Ale też nie można generalizować...

Co do SMAX-a:
Jeśli samochód miał przygodę z traktorem to albo właściciel, albo jego brat a już na bank firma która ubezpieczała samochód mają dokumentację (także zdjęciową) ze zdarzenia. Naprawa w systemie Forda może być zarejestrowana, ale dowiesz się tylko jakie rzeczy podlegały naprawie/wymianie - jeśli chcesz to zadzwoń do serwisu który to robił - obecny właściciel nie powinien przecież tego ukrywać:).

Jesli chodzi o ETIS to raczej wyposażenie się zgadza z tym co napisano w ogłoszeniu.
Dodatkowo w google znalazłem takie oto informacje:
ZNANE PRZEBIEGI 2011-10-26 20:01:52 - 132


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.