Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Scorpio (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=103)
-   -   Wyrzuca mi p³yn ch³odniczy. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90202)

BigMario 29-01-2010 17:01

Wyrzuca mi p³yn ch³odniczy.
 
Co to mo¿e byc: Do dnia dzisiejszego by³o ok, jednak dzisiaj autko siê zakopa³o w zaspie. Troszkê dosta³o po garach, ¿eby siê wydostac. Kiedy siê zatrzyma³em i wy³±czy³em silnik zaczê³o wyrzycac rozgrzany p³yn przez korek zbiorniczka wyrównawczego. Obieg jest bo i wchodz±cy i wychodz±cy przewód w ch³odnicy gor±cy, no mo¿e dolny lekko mniej. Co mog³o siê stac?

Kacper_sdz 29-01-2010 17:04

Odp: Wyrzuca mi p³yn ch³odniczy.
 
a zoba czy w oleju nie masz plynu na bagnecie powinno byc widac?
mozliwe ze uszczelka .
odpal go odkrec korek zbiorniczka i czekaj jak sie nagrzeje i jesli wyrzuci plyn to raczej szykuj sie na spory wydatek . Chyba ze jakas niedroznosc ukladu no ale skoro mowisz ze wszytsko jest ok..

pancerek 29-01-2010 18:05

Odp: Wyrzuca mi p³yn ch³odniczy.
 
Je¶li to forsowanie maszyny nie trwa³o zbyt d³ugo a masz sprawne wisko albo alternatywny elektryczny wentylator,nie powinno przegrzaæ uszczelki. Pewnie nie zwróci³e¶ uwagi na wska¼nik temperatury... W skorpiaku ¿ony mia³em podobny przypadek,ale okaza³o siê ¿e wystarczy³o odpowietrzyæ uk³ad ch³odzenia.

Friday71 29-01-2010 18:19

Odp: Wyrzuca mi p³yn ch³odniczy.
 
Przegrzales auto, moze dalej jezdzic

Sprawdz; olej w plynie, bombelki powietrza w plynie, plyn w oleju

tomek81ostr 29-01-2010 18:32

Odp: Wyrzuca mi p³yn ch³odniczy.
 
Hmm tak jak moi poprzednicy, przede wszystkim sprawd¼ olej czy nie dosta³ siê tam plyn chlodniczy, po 2 je¶li p³yn dziwnie i nie codziennie b±belkuje w zbiorniczku to kolejna z³a oznaka. Ewentualnie zostaje jeszcze test na zawarto¶æ CO2 w p³ynie ch³odniczym(w ¶redniej jako¶ci warsztatu ju¿ powinni mieæ urz±dzonko do sprawdzania)

Uszczelka to jeszcze nie jest problem nie do prze¿ycia!!! Byle by g³owica by³a ca³a...

Kacper_sdz 29-01-2010 18:33

Odp: Wyrzuca mi p³yn ch³odniczy.
 
glowica tez by mogla pêkn±c chyba?
zwalszcza ze te silniki maja do tego tendencje

BigMario 29-01-2010 21:57

Odp: Wyrzuca mi p³yn ch³odniczy.
 
Sprawdzi³em. Nie ma p³ynu w oleju. Ten wiatrak do ch³odzenia krêci siê ca³y czas, tylko wolno. Nawet jak siê zagrza³ to nie zacz±³ szybciej chodzic.

Rafa³ A.(antek) 29-01-2010 22:01

Odp: Wyrzuca mi p³yn ch³odniczy.
 
to jest OHC pewie go zagotowales, bo Visco pewnie nie dzia³a, mozliwe ze uszczelka, ale jak nic sie nie bedzie dzia³o to pewnie tylko chwilowe zagotowanie.

Jak kreci sie wolno, i nie slychac go jak odlatujacego odrzutowca, to znaczy ze Visco juz nie dzia³a.

BigMario 29-01-2010 22:05

Odp: Wyrzuca mi p³yn ch³odniczy.
 
Cytat:

Napisa³ Rafa³ A.(antek) (Post 1348181)
to jest OHC pewie go zagotowales, bo Visco pewnie nie dzia³a, mozliwe ze uszczelka, ale jak nic sie nie bedzie dzia³o to pewnie tylko chwilowe zagotowanie.

Jak kreci sie wolno, i nie slychac go jak odlatujacego odrzutowca, to znaczy ze Visco juz nie dzia³a.

Takie mia³em wra¿enie ¿e nie dzia³a. Mo¿na to jako¶ samemu pokombinowac czy musowo do warsztatu?

Rafa³ A.(antek) 29-01-2010 22:30

Odp: Wyrzuca mi p³yn ch³odniczy.
 
mozna. najlepiej zastapic elektrycznymi + czujnik :)

BigMario 30-01-2010 09:22

Odp: Wyrzuca mi p³yn ch³odniczy.
 
Cytat:

Napisa³ Rafa³ A.(antek) (Post 1348198)
mozna. najlepiej zastapic elektrycznymi + czujnik :)

A jaki ten wentylator i czujnik dokupic? Moze na Allegro cos bym dopasowa³, albo na szrocie.

pancerek 30-01-2010 16:25

Odp: Wyrzuca mi p³yn ch³odniczy.
 
Nie trzeba nawet demontowaæ Visca,przed ch³odnic± jest na tyle miejsca ¿e spokojnie mie¶ci siê podwójny wentylator od sierki diesel. Na wê¿u prowadz±cym p³yn z bloku zak³adasz czujnik,a pr±d przez przeka¼nik taki jak np do halogenów.

pepicosi 30-01-2010 21:17

Odp: Wyrzuca mi p³yn ch³odniczy.
 
a nie lepiej jak kto¶ ma klimê daæ sterowanie z czujnika klimatyzacji ??? jak i plusa na wentyle

pancerek 31-01-2010 08:10

Odp: Wyrzuca mi p³yn ch³odniczy.
 
Pewnie ¿e lepiej,tyle ¿e mia³em krokodyla 2.0 cl z 88r i nie by³o tam klimy. Co oczywi¶cie niczego nie dowodzi,bo kiedy kupi³em tego czteronapêda,te¿ by³ zupe³nie go³y a teraz có¿-pod Ghia podpada/

BigMario 31-01-2010 09:19

Odp: Wyrzuca mi p³yn ch³odniczy.
 
No ja klimê mam, tylko dopiero latem bêdzie robiona bo pasek zdjêty i co¶ tam nie tak z ni±. A mam wersjê CL z '87.

pancerek 31-01-2010 09:44

Odp: Wyrzuca mi p³yn ch³odniczy.
 
Hmm..no to je¶li chcesz zrobiæ to w miarê porz±dnie,czeka Ciê trochê "rze¼biarstwa"...tak to przynajmniej wygl±da³o w moim przypadku. Pasowa³oby kupiæ w mirê wydajny wentylator elektr-ja mia³em od sierki 18 tdi,do tego do³o¿y³em czujnik od poloneza,w³±cza siê przy 85 stopniach,no i przeka¼nik 542. Dwa ostatnie elementy to razem 30z³ za nowe. W rurce stalowej odpowiadaj±cej ¶rednicy wê¿a powrotnego (u mnie 1 cal),trzeba wspawaæ nagwintowane gniazdo czujnika (rurka 3/4 cala). Potem przeci±æ w±¿ powrotny,wstawiæ tam ten stalowy trójnik i ¶cisn±æ dobrymi opaskami.Wentylator zmasuj na sta³e,natomiast plusa we¼ spod bezpieczników tak ¿eby zasilanie dzia³a³o przy w³±czonej stacyjce.Najlepiej za³o¿yæ osobny bezpiecznik,nastêpnie pod pin 30 przeka¼nika pod³±cz plusa wej¶ciowego,pod 87 wyj¶cie plusa na wentylator. Do pin 85 pod³±cz jeden zacisk czujnika temp,a drugi zmasuj. Ot i ca³a filozofia:lol: Jak mówi³em,rze¼biarstwo-ale jestem pocz±tkuj±cym majsterkowiczem.

tomek81ostr 31-01-2010 10:58

Odp: Wyrzuca mi p³yn ch³odniczy.
 
albo po prostu na wlacznik(ja tak mam u siebie w scorupie i problem z glowy tyle ze trzeba zwracac uwage na temperature)

pancerek 31-01-2010 11:10

Odp: Wyrzuca mi p³yn ch³odniczy.
 
Tak by³o w pierwszej wersji. Ale potem na chwilê ¿ona wsiad³a za kó³ko ( znaczy dopóki nie pad³a mi elektryka w cosssie ) no i ma³o nie skoñczy³o siê tragicznie:lol:Wiêc trochê to zautomatyzowa³em.

Rafa³ A.(antek) 01-02-2010 19:26

Odp: Wyrzuca mi p³yn ch³odniczy.
 
z scorpio które mia³y czujniki i wentylatory. Czujnik musi byc bo jak sie zapomni to pozostaje herbatê ugotowaæ tylko...

tomek81ostr 02-02-2010 05:50

Odp: Wyrzuca mi p³yn ch³odniczy.
 
Cytat:

Napisa³ Rafa³ A.(antek) (Post 1350593)
Czujnik musi byc bo jak sie zapomni to pozostaje herbatê ugotowaæ tylko...

I tutaj kolega ma racjê ale fakt faktem jak na razie moja czujno¶æ mnie nie zawiod³a i mam nadziejê ¿e tak ju¿ pozostanie... (lepiej nie krakaæ:)))]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.