Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Mozna zmienic klime z manualnej na klimatronic? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=13788)

Kusek 06-06-2006 17:32

Mozna zmienic klime z manualnej na klimatronic?
 
Mam pytanko,moge dostac w miare tanio cala tablice do kliamtronika,czy moge sobie ot tak przelozyc jesli mam manualna klime,czy ta czesc nie podejdzie,a jesli tak to jak to zrobic,i co jest niezbedne.
Z gory dzieki za info

destroyerr 06-06-2006 20:05

Jeżeli chodzi o dostępność to całą tablicę klimy ze sterowaniem niejednokrotnie widziałem na allegro, a o samym przekładaniu było naprawdę sporo na forum, użyj opcji szukaj :)

Banczes 13-06-2006 22:59

witam.
sama zmiana panela sterowania klimatronikiem nie wystarczy niestety, gdy go zamienisz nie bedziesz miał sterowania prędkością dmuchawy. potrzebna jest zmiana wentylatora dmuchawy na ten od wersji z klimatronikiem i czujnik temperatury wewnętrznej oraz czujnik nasłonecznienia.
pozdrowienia

jagrall 14-06-2006 06:25

to jest możliwe, o ile się nie mylę mikruss to robił. napisz pw do niego

Robberto32 18-07-2006 07:53

Cytat:

Napisał Banczes
witam.
sama zmiana panela sterowania klimatronikiem nie wystarczy niestety, gdy go zamienisz nie bedziesz miał sterowania prędkością dmuchawy. potrzebna jest zmiana wentylatora dmuchawy na ten od wersji z klimatronikiem i czujnik temperatury wewnętrznej oraz czujnik nasłonecznienia.
pozdrowienia

Witam
Kilka dni temu przelozylem sterownik klimtaronica w miejsce zwyklej klimy i dziala bez problemu... Dmuchawa steruje jednak recznie po prostu odkrecilem maly przelacznik obrotow od starej klimy manulanej i tym steruje recznie predkoscia nawiewu.
Mam kupiony również dodatkowy czujnik temperatury ktory instaluje sie w okolicy kluczyka do uruchamiania pojazdu ale niestety nie znalazlem zlacza do ktorego mam go podpiac.
KLIMATRONIC steruje temperatura - probowalem wlaczac ogrzewanie i chlodzenie z klima lub bez i wszystko dziala :) Jednak bez tego czujnika to wyglad jest KLIMATRONICa ale nastawy robic trzeba jak w manualnej ... Moze uda sie gdzies znalezc jakis opis przerobek do podlaczenia tego czujnika ???
Robert

Mondeodeo 18-07-2006 09:41

http://archive.cardesignnews.com/eve...deo-int20s.jpg
Robberto, ty miałeś taki panel środkowy a teraz masz panel po liftingu z climatronikiem?
pozdrawiam

Robberto32 18-07-2006 09:52

Moja konsola teraz wyglada tak jak ponizej, mam tylko inny kolor kosoli - szary metalik (wersja TREND)

Mondeodeo 18-07-2006 09:54

a gdzie masz ten regulator obrotów, zamiast wyświetlacza?
pozdrawiam

Robberto32 18-07-2006 10:28

Zdjecie zrobione telefonem :) wiec jakosc byle jaka ale mysle ze wszystko czytelne :) To male wystajace pokretlo (zaznaczone strzalka) to fragment oryginalnego panela klimatyzacji manualnej. Nie musialem zadnego przewodu ucinac, wtyczek przerabiac - wszystko odbylo sie w ciagu 1 godz. Najwiekszym problemem bylo rozebranie kokpitu (panela srodkowego), kilka srubek gdzies wpadlo ... kilka rysek na rekach ale juz OK.
Teraz chcialbym się dowiedziec gdzie podlaczyc czujnik temperatury zeby klima dzialala w trybie AUTO.

Mondeodeo 18-07-2006 12:52

a z realizacją dmuchania na nogi, szybę, tułów nie ma żadnych problemów i nic nie trzeba przerabiać tylko podłączyć wtyczkę?
pozdrawiam

Robberto32 18-07-2006 12:56

Cytat:

Napisał Mondeodeo
a z realizacją dmuchania na nogi, szybę, tułów nie ma żadnych problemów i nic nie trzeba przerabiać tylko podłączyć wtyczkę?
pozdrawiam

Wszystko dziala jak nalezy :)

setaszi 18-07-2006 15:30

a wczym problem żeby dokupić silniczek dmuchawy od klimatronika i czujnik nasłonecznienia i masz komplet, podłączenie jest banalne i masz pełny klimatronik, a nie jakieś tam pokrętła wystające pod radiem

1olek 18-07-2006 15:37

Sluchajcie ja mam manuala i jestem zadowolony. A co do klimatronika to mam pytanko. Wsiadmy do nagrzanego autka i na klimatronikiu mamy ustawiona tem. 20 st. Czy dmuchawa chodzi teraz pol godziny na 4 biegu i wyje niemilosiernie az schlodzi autko ?? Bo jezeli tak to wole mojego manuala bo ustawiam gora na 2 i w ciszy czekam az ostygnie, slucham radyjaka i najwyzej otworze szybki zeby przewietrzyc ten zaduch. Jakos nie moge na dlusza mete zniesz wyjacej dmuchawy na 4 biegu ;)

Robberto32 18-07-2006 15:50

Cytat:

Napisał setaszi
a wczym problem żeby dokupić silniczek dmuchawy od klimatronika i czujnik nasłonecznienia i masz komplet, podłączenie jest banalne i masz pełny klimatronik, a nie jakieś tam pokrętła wystające pod radiem

OK
Po pierwsze - w serwisie dmuchawa ponad 1000zl ... a na zlomie tego nie dostaniesz ...
Druga sprawa - czu kazda wiazka jest wyposazona w odpowienia ilosc wtyczek do powyzszych elementow ?
Pokretlo pod radiem jest tymczasowe - czyli do dnia kiedy za jakas rosadna cene trafie silnik do dmuchawy sterowany elektronicznie.

[ Dodano: 2006-07-18, 16:53 ]
Cytat:

Napisał 1olek
Sluchajcie ja mam manuala i jestem zadowolony. A co do klimatronika to mam pytanko. Wsiadmy do nagrzanego autka i na klimatronikiu mamy ustawiona tem. 20 st. Czy dmuchawa chodzi teraz pol godziny na 4 biegu i wyje niemilosiernie az schlodzi autko ?? Bo jezeli tak to wole mojego manuala bo ustawiam gora na 2 i w ciszy czekam az ostygnie, slucham radyjaka i najwyzej otworze szybki zeby przewietrzyc ten zaduch. Jakos nie moge na dlusza mete zniesz wyjacej dmuchawy na 4 biegu ;)

Tak by zadzialalo jesli nie byloby opcji MANUAL.
Klimatronic dziala super w dluzszej trasie i nie trzeba wtedy co chwile wajchowac delikatnie bo jest za zimno lub za cieplo ... ustawiasz 21C zima i masz jak w domu... a latem w uaplny dzien np 23C.

1olek 18-07-2006 17:15

Robberto32, dzieki za info ze w klimatronicu jest MANUAL. W takim razie moze i ja sie kiedys pokusze o przelozenie ;)

setaszi 18-07-2006 21:00

giełda Poznań silnik do klimatronika 200zł , czujnik temperatury około 150-200 , czujnik nasłonecznienia w serwisie około 70 złdo wtycek które są w manualnej trzeba dołożyć 7 styków/ wsówek/ i do instalacji 8 przewodów najlepiej postarać się o starą kostke z kablami np z anglika i reszta już prosta :fcp1

acha, czujnik temp wydaje się być taki sam jak w Mk II
silnik dmuchawy klimatronika nie nadaje się z anglika

Robberto32 20-07-2006 11:40

No i teraz Setaszi dal wiele do myslenia - czyli jednak potrzeba jakiegos schematu zeby to wszystko zadzialalo.
Jestem elektronikiem i spokojnie bym sobie to przerobil ale skad wytrzasnac schemat polaczen tych dodatkowych przewodow i pinow-styków w zlaczu ?
Jak dostac sie do silnika od wentylacji ? Czy przez schowek czy przez kokpit srodkowy ?

setaszi 20-07-2006 21:04

jeżeli chcesz daj adres to wyśle pocztą kilka kartek ze schematami jak czaisz elektronike poradzisz sobie bez problemu
silnik dmuchawy jest za schowkiem od spodu trzy śruby typu torx
u ciebie dochodzi do niego dwa grube kable a w klimatroniku dodatkowo dwa cienkie

PS wyśle pocztą polską bo nie umiem zapisać obrazu wyświetlanego na monitorze
wyśle taką dokumentacje że bez problemu połączysz

Robberto32 20-07-2006 21:31

OK !
Dane adresowe wyslalem na PRIV...
Pozdrawiam i czekam :)
Robert

Oligo 20-07-2006 22:41

chłopaki jestem pełen podziwu dla was, czekamy wszyscy z niecierpliwościa na efekty które i tak juz są imponujące!! BRAVO

setaszi 20-07-2006 23:28

efekty już są znam dwa autka z dołożona /przerobioną / klimą , sam przerobiłem, jedno moje osobiste :fcp1

trafal 24-05-2007 09:24

Witam, czy można od kolegów otrzymać pomocną dłoń poszukuje schematów, zdjęć jak podłączyć slinik i czyjniki, ogólnie wszystkto co potrzebne aby złożyć to do kupy. Pierwsze co mi się nasuwa to jak wyciągnąć ten silnik. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Viggen 08-07-2008 13:46

Re: Mozna zmienic klime z manualnej na klimatronic?
 
czy ktos mi podpowie jak podpiac czujnik temperatury?
Klimatronic dziala jednak bez zmiany predkosci. Bez czujnika dziala tylko max cieple lub max zimne.
Teraz szukam jeszcze tego silnika z klimatronica i bede sie bawic dalej :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.