Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] AIRBAG świeci kontrolka - sterownik czy napinacze? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=100862)

julek27 30-05-2007 21:45

Link manual serwisowy online i prośba o pomoc AIRBAG
 
Witam,
Na wstępie link do TIS dla chętnych na pewno się komuś przyda:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Proszę o pomoc przy poduszkach bo już sam nie wiem o co chodzi.
ASO w mojej okolicy niewiele potrafi powiedzieć i muszę sam grzebać.
Po włączeniu zapłonu lampka deaktywacji poduszki pasażera tylko mignie na chwilę.

Mam błąd:
DTC B2290 Wartość błędu 26: Błąd komunikacji układu klasyfikacji rozmiarów ciała pasażera. Kod błyskowy lampki: 16
Sprawdzałem kable i wszystko wygląda ok podmieniłem czujnik na inny i żadnych zmian.
Natomiast po odłączeniu tego czujnika od kostki pod fotelem
mam taki błąd (kody błyskowe):
DTC 1884: Lampka kontrolna odłączenia poduszki powietrznej pasażera nie działa. Kod błyskowy lampki: 18
DTC B1890: Lampka kontrolna odłączenia poduszki powietrznej pasażera zwarta do akumulatora. Kod błyskowy lampki: 18

Teraz nie wiem czy po odłączeniu powinnno tak być. Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby sprawdzić czy w jego mondku po odpięciu tego czujnika jest taki sam błąd.

Ewentualnie ktoś może wie jak mam ugryźć ten problem.

CERES 30-05-2007 23:02

Cytat:

Sprawdzałem kable i wszystko wygląda ok podmieniłem czujnik na inny i żadnych zmian.
jaki czujnik ??
w prawym siedzeniu masz matę wbudowaną w siedzisko która mówi sterownikowi czy tam ktoś sobie siedzi (pasażer)

generalnie problem jest dosyć dziwny
sprawdz czasami czy nie masz "anglika" przerobionego i ktoś źle poduszek nie zapioł
ja jak swojego przerabiałem to też miałem kłopociki z poduchami ale doszedłem do tego co było źle i jest całkiem oki;
w lewym siedzisku masz mieć czujnik taki na magnes
a w prawym mata

julek27 30-05-2007 23:52

Przeróbka to nie jest bo auto salonowe polskie.
Zgadza się że pod siedzeniem pasażera jest mata tylko jak sprawdzić czy działa jak nalezy?
Poduszki sprawdziłem i nie są wystrzelone.
Historia problemu:
Po przekręceniu kluczyka nie zauważyłem żeby ta kontrolka poduszki co jest na panelu przy włączniku świateł awaryjnych się zapalała, ta w zegarach gasnęła po 6sek.
Sprawdziłem bezpieczniki i ten od poduszki pasażera był przepalony włożyłem nowy i od tej pory mruga.
Dodatkowo okazało się że lampka poduszki pasażera miała odłączony konektor więc go podłączyłem.
Teraz po przekręceniu kluczyka ta w zegarach pali się przez 6sek. i potem miga
natomiast ta na panelu pali się przez ok 0,5sek.

jsik66 20-05-2010 11:51

AIRBAG świeci kontrolka - sterownik czy napinacze?
 
2 załącznik(i)
W moim Mondeo MK3 od zakupu (od innego użytkownika) świeci kontrolka AIRBAG (1 sygnał-przerwa-2 krótkie sygnały).
Kupiłem (sprzedający zapewniał, że 100% sprawny)- podłączyłem kolejny sterownik AirBAG (kod 1- przerwa- 6).
Na jeszcze innym pokazuje kod (1 - 3). Próbowałem kasować błędy - bez rezultatu.
W trakcie tych prób zwróciły na mnie uwagę wygląd napinaczy (jak na zdjęciach).
Który z nich jest prawidłowy. Może tu jest przyczyna błędu AirBag?

leone 20-05-2010 18:11

Odp: AIRBAG - sterownik czy napinacze?
 
jeśli dobrze odczytałeś to w pierwszy moduł jest do wymiany a drygi jest z auta wyposażonego w czujnik zajęcia miejsca pasażera, a co do zdjęć to pierwszy na 100% jest wystrzelony napinacz. cytat z tis-a
DTC B1342: Moduł sterujący poduszką powietrzną jest uszkodzony. Kod błyskowy lampki: 12

*Moduł sterujący poduszką powietrzną


*ZAŁÓŻ nowy moduł sterujący poduszką powietrzną.Patrz procedura Moduł sterujący poduszką powietrzną w tym rozdziale. POWTÓRZ test własny, WYKASUJ kody DTC.
DTC B2290 Wartość błędu 27: Usterka modułu układu klasyfikacji pasażera. Kod błyskowy lampki: 16

*Moduł czujnika klasyfikacji pasażera.


*ZAMONTUJ nową poduszkę siedzenia pasażera.Patrz rozdział 501-10. POWTÓRZ test własny, WYKASUJ kody DTC.
DTC B2290 Wartość błędu 26: Błąd komunikacji układu klasyfikacji pasażera. Kod błyskowy lampki: 16

*Obwód/obwody.


*PRZEJDŹ do testu styków ??.
DTC B2290 Wartość błędu 25: Błąd kalibracji układu klasyfikacji pasażera. Kod błyskowy lampki: 16

*Moduł czujnika klasyfikacji pasażera.


*ZAMONTUJ nową poduszkę siedzenia pasażera.Patrz rozdział 501-10. POWTÓRZ test własny, WYKASUJ kody DTC.
DTC B2290 Wartość błędu 24: Usterka czujnika układu klasyfikacji pasażera. Kod błyskowy lampki: 16

*Czujnik klasyfikacji pasażera.


*ZAMONTUJ nową poduszkę siedzenia pasażera. PATRZ rozdział 501-10. POWTÓRZ test własny, WYKASUJ kody DTC.koniec cytatu.

jsik66 23-05-2010 09:19

Odp: AIRBAG - sterownik czy napinacze?
 
Dzięki za tą informację. Dodam, że czujnik obecności pasażera na 100% działa - obecność osoby sygnalizuje dźwiękiem "zapięcia pasów".
Gdzie jest moduł sterujący poduszką? Czy to ta "czarna" skrzyneczka pod kierownicą z 5-oma wtykami? czy to, co jest pod siedzeniem?.
Napinacze pasów wymieniać parami czy wystarczy tylko jeden(ten uszkodzony?

mariuszwojciuk 07-06-2010 16:00

Odp: AIRBAG - sterownik czy napinacze?
 
Skrzynaeczka pod siedzeniem to jest łączenie wiązki.

moduł sterujący poduszkami i z tego co kojarzę czujnik "wstrząsowy" (poprawcie mnie proszę jak się mylę) znajduje się pod hamulcem ręcznym:
http://img266.imageshack.us/img266/6489/dsc4421.th.jpg

mariuszmuda 08-06-2010 11:11

Odp: AIRBAG świeci kontrolka - sterownik czy napinacze?
 
Witam mam pytanie odkąd kupiłem swoje auto tu pod siedzeniem pasażera jest odłączony jeden z przewodów od napinacza pasów?? wygląda na cały nie wystrzelony. Żaden błąd ani kontrolka się nie wyświetla. Czy jak podłącze ten przewód a będzie coś nie tak z napinaczem to może wystrzelić poduszka powietrzna?? Dodam że próbowałem ustawić u siebie takie coś ze jak nie zapnę pasa a roszę to będzie piszczało powiadomienie ale nie działa niestety.

jsik66 12-06-2010 20:40

AIRBAG świeci kontrolka - sterownik czy napinacze?
 
Wymieniłem oba napinacze pasów (stare były strzelone-bynajmniej tak wyglądały). Kasowanie błędu programem Formidable nic nie dało. Nadal świeci kod (chyba 21- dwa krótka przerwa 1 długa przerwa znowu 2 i 1 aż do momentu stałego świecenia). Odczyt programem pokazuje kody:
B2292 - Restraint system. Seatbelt Pretensioner fault 59615954 (napinacz pasów)
B2293 - Restraint system. Airbag fault 59625955 (Poduszka powietrzna - ponoć 1 lub 2 stopień napełniania poduszki)
Tych kodów nie mogę wykasować. Czy muszę wymienić jeszcze sterownik?
Poza tym po zmianie napinaczy nie świeci lampka "Nie zapiętych pasów" w położeniu kluczyka II (zapłon) gdzie wcześniej świeciła i dawała sygnał dźwiękowy.
Próbowałem zdjąć poduszkę kierowcy - nie udało się. Nie wiem co to za śruby i czym to odkręcić?

kleryk2 12-06-2010 21:36

Odp: AIRBAG świeci kontrolka - sterownik czy napinacze?
 
a przypadkiem lampka nie zapięcia pasów nie włącza się po przekroczeniu 7 km/h? z tego co pamiętam tak wyczytałem z instr.

jsik66 12-06-2010 22:14

Odp: AIRBAG świeci kontrolka - sterownik czy napinacze?
 
Problem z lampką zapięcia pasów już rozwiązany. Po wymianie napinaczy trzeba było zaprogramować sygnalizację zapięcia pasów

wert1983 03-04-2013 12:44

Błędy o indeksie "B" co oznaczają ?
 
Witam. mam mały problem z kodami. przeszukując forum znalazłem opisy kodów z indeksem "P" . W moim przypadku wywaliły błędy o indeksie "B" .
B1262
B1263
B1676
B1342
B2290
Jeśli ktoś miał do czynienia z tymi kodami proszę o opis tych kodów i co z tym fantem zrobić.

Mariusz 03-04-2013 13:36

Odp: Błędy o indeksie "B" co oznaczają ?
 
A jakże, są dostępne nawet na naszym zacnym Forum:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
A odnośnie kodu B2290 poczytaj to:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

rednaxelA 03-04-2013 13:37

Odp: Błędy o indeksie "B" co oznaczają ?
 
Ja mysle ze tu beda opisane [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
mimo ze to jag to kody beda takie same jak w mdo

wert1983 03-04-2013 13:44

Odp: Błędy o indeksie "B" co oznaczają ?
 
świetnie dzięki za odpowiedź tylko że nic z tego nie rozumie. tzn że co? że moja klima umarła?

Mariusz 03-04-2013 13:49

Odp: Błędy o indeksie "B" co oznaczają ?
 
Jeszcze to:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Prosiłeś co one oznaczają, to je dostałeś na tacy.
Też bym tak chciał szybko dostać odpowiedzi na zadawane przeze mnie pytania.

Może są to błędy "twarde", ale już nie aktywne, spowodowane wcześniejszą usterką klimy. Podłącz kompa i sprawdź, czy da się je skasować.

wert1983 03-04-2013 13:59

Odp: Błędy o indeksie "B" co oznaczają ?
 
no to świetnie jeśli chodzi o kod B2290 to żadna kontrolka od air bagu mi nie mruga gaśnie po pewnym czasie po przekręceniu kluczyka.
reszta błędów z tego co wywnioskowałem to od klimatronika.

wezyr248 03-04-2013 14:00

Odp: Błędy o indeksie "B" co oznaczają ?
 
niektore bledy z klimy idzie usunac za pomoca tripu opisanego tez na forum. o ile to te bledy a jak nie to sprobuj na kompie je usunac

wert1983 03-04-2013 14:06

Odp: Błędy o indeksie "B" co oznaczają ?
 
spoko dzięki chłopaki za szybkie odpowiedzi.
szkoda że pogoda mało sprzyjająca bo z chęcią bym posiedział przy aucie które mam od 3 miesięcy a jeździłem nim niecały miesiąc(stoi na parkingu) a ja wiecznie w delegacji

chudy040 07-01-2019 09:06

Odp: [MkIII] Link manual serwisowy online i prośba o pomoc AIRBAG
 
Witam
czy mógł by ktoś mi powiedzieć jak odczytać kod błyskowy poduszki powietrznej
4-2-4-2-4-2-4-2-4-2
Z góry dziękuję

Romanek100 31-10-2020 15:30

Mrugająca kontrolka poduszki B2290
 
Witam
Mondeo MK3 2.0 TDDI 2001

Od jakiegoś czasu zaczęła mi mrugać kontrolka poduszki. Dostaję błąd B2290. Wyczytałem, że:
"
DTC B2290 Wartość błędu 25: Błąd kalibracji układu klasyfikacji rozmiarów ciała pasażera. Kod błyskowy lampki: 16 *Moduł czujnika obecności pasażera na siedzeniu.
*ZAMONTUJ nową poduszkę siedzenia pasażera
"
Zatem posłuchałem autora i wymieniłem dziś tą boczną poduszkę pasażera wraz okablowaniem i przeczyściłem kontaktem wszystkie styki i.. i dalej kontrolka mruga.

Ma ktoś może jakąś mądrą radę co to może być?

Z góry dziękuję za porady. Pozdrawiam

radkor 01-11-2020 11:22

Odp: Mrugająca kontrolka poduszki B2290
 
Cytat:

Napisał Romanek100 (Post 3292686)
Zatem posłuchałem autora i wymieniłem dziś tą boczną poduszkę pasażera

Ale co ma boczna poduszka fotela do maty czujnika obecności pasażera w siedzisku?
Nie wierz ślepo w wątpliwej jakości tłumaczenie programu. W tym przypadku nie chodzi o poduszkę powietrzną fotela tylko "poduszkę" - siedzisko, w którym jest mata.

KLIKNIJ: https://i.imgur.com/p8QwelA.jpg


Cytat:

Wymontowanie i zamontowanie

Wymontowanie
1.WSKAZÓWKA: Czujnik obecności pasażera na siedzeniu to integralna część poduszki siedzenia pasażera i nie może być naprawiany oddzielnie. Jeżeli po prawidłowym wykonaniu diagnostyki okaże się, że czujnik obecności pasażera na siedzeniu nie nadaje się do naprawy, należy zamontować nową poduszkę siedzenia pasażera.

Wymontuj poduszkę siedzenia pasażera. Dodatkowe informacje - patrz Rozdział 501-10 Poszycia siedzeń.

Zamontowanie
1.Przy montażu postępuj w kolejności odwrotnej niż przy demontażu.

Romanek100 01-11-2020 13:35

Odp: Mrugająca kontrolka poduszki B2290
 
Dziękuję za odpowiedź.
Ale czy MK3 z 2001 ma taki czujnik (mate)? Tam nie idą żadne inne kabelki. To jest wersja z 2001 przed liftem.

radkor 01-11-2020 14:37

Odp: Mrugająca kontrolka poduszki B2290
 
W przedlifcie jest mata. Zrezygnowali z niej po pierwszym (albo drugim - nie pamiętam) lifcie.
Gdzieś pod fotelem powinien być dodatkowy moduł. Z niego idzie wiązka do maty oraz wiązka do kostki od fotelem.

Romanek100 08-11-2020 10:09

Odp: Mrugająca kontrolka poduszki B2290
 
Tak. macie rację. Wczoraj rozebrałem to siedzenie. Jest mat obciążeniowa SIEMENS.
Pewnie ja zakupię po weekendzie. Ale mam jeszcze jeden pomysł, o który chciałbym zapytać. W ForScan w opcjach programowania RCM jest opcja ustawiania i programowania PID. Może jest jakaś możliwość by zmienić PID i deaktywować tą matę?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.