Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wymiana alternatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=66911)

Gordi63 14-04-2009 10:13

Odp: Wymiana alternatora
 
ha, u mnie mogło być podobnie- alternator spalony z niewiadomych przyczyn, w zeszłym roku samochód gasł kiedy spryskiwałem szyby :)

daro462 10-10-2015 10:02

Wymiana alternatora jak to zrobic?
 
proszę o pomoc w informacje jak wyjąc i zamontować alternator w mondeo mk3kombi 20tddi 2003r czy dam sam rade?

Keram-1 10-10-2015 20:22

Odp: Wymiana alternatora jak to zrobic?
 
Witam
Na pewno sobie poradzisz , wszystko musisz robić od góry jeśli masz plastikową osłonę na altku (takie dodatkowo ukierunkowane chłodzenie) to musisz zdemontować bo inaczej go nie wyciągniesz .Trzeba też zrzucić pasek wieloklinowy i zdemontować osłonę turbo sprężarki.Pomocne też było zdemontowanie lewego koła (stojąc przodem do samochodu)jest tam małe okienko w nadkolu które pomoże w całej operacji.Alternator stary wyciągasz od góry a wkładasz nowy też od góry, pamiętaj o kablach i należy odłączyć akumulator powodzenia.Ja dałem radę w garażu blaszanym przy latarce (brak prądu)

radek9103 11-10-2015 11:27

Odp: Wymiana alternatora
 
Dokładnie Tak jak KERAM napisał. Dla mnie największym problemem było zmieszczenie go między silnikiem ,a podszybiem.

mkalak 11-10-2015 18:07

Odp: Wymiana alternatora
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ja bym Tobie polecił ten sposób.Mi się udało bez odkręcenia końcówki drążka.Łącznik stabilizatora jednak musiałem odkręcić ale tylko jedną stronę.Pamiętaj o kluczu do napinacza zanim się za to weźmiesz.Zakładając pasek najlepiej mieć kogoś do pomocy.

Keram-1 11-10-2015 20:40

Odp: Wymiana alternatora
 
Witam
Filmik od kolegi mkalak przedstawia jak wyjąć altka od dołu , i jak twierdzi autor jest to jedyne miejsce .Wyżej opisuję jak wyjąć go od góry , i ja tak go wymieniłem .

fundil 11-10-2015 21:00

Odp: Wymiana alternatora
 
Cytat:

Napisał mkalak (Post 2467808)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Co za bzdury. Kolo niema pojęcia o naszych mondkach. Alternator w TDCI wychodzi od góry. Czas jaki na to potrzebny to 20-30min.

blanszek 12-10-2015 15:10

Odp: Wymiana alternatora
 
witam ja tez demontowałem od góry łatwiej będzie jak zdemontujesz sobie filtr paliwa i wzmocnienie od amora i masz wtedy kupę miejsca od góry tylko od dołu musisz odkręcać i tyle a dobrze jak byś miał ściągacz do paska wielokolorowego.

Keram-1 12-10-2015 19:04

Odp: Wymiana alternatora
 
Witam
Blanszek potwierdzam wymontowanie filtra paliwa znacznie polepszy wymianę (własnie o tym zapomniałem wspomnieć) amortyzatora nie ruszałem nie ma takiej potrzeby.

malamut 22-04-2017 13:20

Odp: Wymiana alternatora
 
Właśnie demontowałem altka przecież tu nie ma żadnych problemów ... nawet kanału nie trzeba odkręcić wystarczy gałke i stabilizator i mamy go na wierzchu 2 szpilki od dołu od góry jedna i wychodzi bez problemu bokiem a pasek zdjąć to długi drewniany styl naciagasz i pyk pasek zdjęty każdy laik sobie z tym poradzi :-)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.