Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] sucho w filtrze paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=151137)

Max* 17-02-2012 11:44

sucho w filtrze paliwa
 
Witam. Mam taki problem mondeo TDDI jadąc w nocy było moze -15 samochód zacza mi przerywac i zgasł i na tym sie skonczyło juz nie odpalił. Sprawdzałem filtr no i było sucho. Pomocnicza pompka niby chodzi ale jakos dziwnie wiec kupiłem druga i sprawdzałem w domu pod prostownikiem obie ciągnął paliwo tak samo. A jak miałem ja podłaczona w samochodzie to paliwo słabo leciało. Czym to moze byc spowodowane? Jak cos to bede mial do sprzedania jedna pompke.

galux20 17-02-2012 11:47

Odp: sucho w filtrze paliwa
 
poziom paliwa w baku sprawdzony?

Max* 17-02-2012 11:50

Odp: sucho w filtrze paliwa
 
Tak jest z 15 litrów. Chociaż ostatnio jezdziłem prawie do zera i na drugi dzien jak juz był zatankowany cos sie mu stało. Nigdy nie miałem takich problemów palił mi nawet przy -25

darmodziej 17-02-2012 14:15

Odp: sucho w filtrze paliwa
 
Może smok w zbiorniku zakleił się parafiną.

Marasss_w 17-02-2012 20:45

Odp: sucho w filtrze paliwa
 
A mi się takie coś stało tyle tylko że jesienią a winą tego wszystkiego była już wypracowana i w konsekwencji do wymiany wspomagająca pompka paliwa która mieści się przy tylnym nadkolu taka aluminiowa tuleja z silniczkiem w środku. Jak ona ci nie będzie działać to paliwo nie poleci do filtra. Zamiennik mnie kosztował ok 300 zł, przerobiłem wtyczkę i wszystko furga tylko nieco ją głośniej słychać. Napisz jak dojdziesz co było. Pozdrawiam.

Max* 17-02-2012 21:35

Odp: sucho w filtrze paliwa
 
Jutro bede jeszcze sprawdzal i dam znac co i jak. Tez myslałem ze to pompka pisałem ze kupiłem nawet nowa ale na oko obie podaja paliwo tak samo. czytałem tez cos o jakims przekazniku pod akumulatorem. Mozliwe ze to moze tez byc ten smok w zbiorniku jutro wszystko sprawdze.

Max* 19-02-2012 09:40

Odp: sucho w filtrze paliwa
 
Witam. A wiec samochód juz chodzi wyglada na to ze była to pompka pomocnicza. Ale teraz mam drugi problem od tego sciagania przewodu z filtra dokładnie to jest powrót pęk mi ten przewód na tym trójniku co wchodzi do filtra pęknięcie nie jest duże ale leje sie paliwo :( jakby ktos piał taki przewód to chętnie kupie

Marasss_w 19-02-2012 10:00

Odp: sucho w filtrze paliwa
 
A jesteś pewien że pękł ten przewód? tam są takie małe oringi jak je źle włożysz to paliwo będzie leciało i z tego co wiem to warto za każdym razem założyć nowy oring to kosztuje zaledwie chyba 0,20 gr sztuka. no chyba że był problem ze zdjęciem tego przewodu z rurki filtra i śrubokręt poszedł w ruch hiihihi wtedy jest szansa na odłamanie kawałka tego plastiku z przewodu.
Proponuje dobrze najpierw sprawdzić.

Max* 19-02-2012 12:44

Odp: sucho w filtrze paliwa
 
Pękł na 100% też myslałem ze to moze te oringi no ale niestety jak go wyciągnąłem to sie okazało ze jest pękniety :(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.