Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] wymiana sprezyny amortyzatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=67513)

Emmm 24-06-2011 19:00

Odp: wymiana sprezyny amortyzatora
 
Ja za robociznę 50 płaciłem.
Pozdrawiam

vip03 07-12-2016 12:14

Odp: wymiana sprezyny amortyzatora
 
Wiem że post pisany już dawno ale w zasadzę będę wymieniał sprężynę z przodu po lewej stronie. Teraz pytanie wystarczy odkręcić śrubę w zwrotnicy trzymającą amortyzator, odkręcić łącznik stabilizatora i amortyzator od góry. Czy po tych operacjach wyjmę już amortyzator czy trzeba coś jeszcze rozkręcić np końcówkę drążka kierowniczego ewentualnie czy trzeba wypiąć wahacz ze sworznia w zwrotnicy.

krystian1410 07-12-2016 12:37

Odp: wymiana sprezyny amortyzatora
 
amortyzator wyjmujesz ze zwrotnica czyli jak napisałes sam trzeba końcówke drążka i sworzeń odkręcic dodatkowo

mondeo_user 07-12-2016 13:04

Odp: wymiana sprezyny amortyzatora
 
jeżeli odkręcisz: końcówkę drążka kier. i sworzeń wachacza ze zwrotnicy oraz to co wpisałeś wyżej vip03 - łatwiej wyciągniesz mcphersona

vip03 07-12-2016 13:13

Odp: wymiana sprezyny amortyzatora
 
ok ale pytam czy da się wyjąć sam amortyzator odkręcając tylko śrubę w zwrotnicy trzymającą amortyzator ( u mnie niedawno odkręcana więc nie powinno być problemu), odkręcić łącznik stabilizatora oraz amortyzator od góry ponieważ wtedy nie trzeba odkręcać nakrętki piasty (wybijać przegubu) oraz wybijać sworznia jak również zdejmować zacisku hamulcowego. Pytanie czy da się tak wahacz odchylić żeby udało się to zrobić bez demontowania tych wszystkich elementów.

karloss 07-12-2016 13:13

Odp: wymiana sprezyny amortyzatora
 
Bez odkręcenia i wyjęcia sworznia wahacza też się da. Oczywiście więcej gimnastyki, ale czasem śruby są skorodowane, więc może być różnie.

vip03 07-12-2016 13:23

Odp: wymiana sprezyny amortyzatora
 
Tutaj jeszcze pytanie bo jeżeli odkręcę końcówkę drążka oraz wybiję sworzeń to cała zwrotnica będzie się trzymała tylko na półosi napędowej. Czy krzyżak tutaj ma jakieś zabezpieczenie czy jest możliwość że przegub wewnętrzny się rozsunie i wypadną np kamienie i będzie problem. Czy w takim wypadku trzeba najpierw wybić przegub ze zwrotnicy odkręcając uprzednio nakrętkę piasty.

krystian1410 07-12-2016 15:14

Odp: wymiana sprezyny amortyzatora
 
Cytat:

Napisał vip03 (Post 2707391)
Czy w takim wypadku trzeba najpierw wybić przegub ze zwrotnicy odkręcając uprzednio nakrętkę piasty.

najlepiej tak zrobić,bo przegub wewnetrzny może się rozsypać a dokładnie łożyska w tym,na ziemie nic nie powinno wypaś bo trzymaja go opaski

vip03 08-12-2016 07:55

Odp: wymiana sprezyny amortyzatora
 
Sprężyna poduszka i łożysko wymienione. Bardzo dziękuje za podpowiedzi. Udało się to wymienić odkręcając łącznik stabilizatora, śrubę na zwrotnicy trzymającą amortyzator no i oczywiście amortyzator od góry. Dodatkowo odkręciłem jeszcze końcówkę drążka kierowniczego (nie wiem czy trzeba ale na pewno ułatwia manewrowanie zwrotnicą). Wahacza ani sworznie nie ruszałem. Amortyzator wyszedł w miarę gładko. Założenie również bez większych problemów ale fajnie jak ktoś naciśnie wahacz np. nogą. Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.