Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|małopolska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=125)
-   -   TDCI wtryski - regeneracja, sprzedaz nowe lub uzywane - szukam namiarow (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=144674)

heko 06-01-2012 12:44

Odp: TDCI wtryski - regeneracja, sprzedaz nowe lub uzywane - szukam namiarow
 
Cytat:

Napisał zabieniecpl (Post 1761739)
Czyli 550 za regeneracje po niby sporych rabatach to mało?;-) ile więc kosztuje nowy wtrysk do mojego auta?

...jeśli wymieniono by komplet, czyli końcówkę i zaworek, to byłoby po kosztach, a nie sądzę że ktoś jest caritasem...dodam jeszcze że od 2 mieś. Delphi prawie w ogóle nie dostarczało zaworków i za ostatniego płaciłem 500zł.!!!
Cytat:

Napisał zabieniecpl (Post 1761745)
Resumując w moim przypadku co teraz polecilibyście zrobić? Najgorsze jest to stukanie jednego z wtrysków. W moich wtryskach jak sie dowiedzialem nie były wymienione koncówki (głowki) i zaprogramowano je po kodach, które na nich są

...wymiana końcówek w większości przypadków Delphi jest konieczna, mają bardzo mała tolerancję i łatwo się przycierają, choć zobaczyć to bez bez dużej lupy jest bardzo ciężko
...kody można wpisać te z wtryskiwaczy, aby wygenerować nowe potrzebna jest maszyna Delphi, hartrige...a tych jest niewiele w Polsce, tak czy inaczej po wymyciu i złożeniu trysku konieczna jest kontrola szczelności i pomiar wydajności faz wtrysku, czasami jest potrzeba powtórnej rozbiórki i czyszczenia, bo wtrysk się wiesza.

zabieniecpl 07-01-2012 21:24

Odp: TDCI wtryski - regeneracja, sprzedaz nowe lub uzywane - szukam namiarow
 
Dzięki za info.
Jestem zielony w sprawach mechaniki i kazda wskazówka jest dla mnie na wage złota. Czyli z tego co tutaj czytam w obecnej sytuacji lepiej jest kupic nowy wtrysk lub poszukac dobrych uzywek niż regenerować tak?
Jeden z mechaników powiedział że można zamienić wtryski miejscami i zobaczyc. Jakie macie o tym zdanie. Dzis sprawdziłem spalanie - po tej regeneracji wyszło mi 10l/100km (choć tryb raczej miejski) to chyba też coś nie tak.

heko 07-01-2012 23:07

Odp: TDCI wtryski - regeneracja, sprzedaz nowe lub uzywane - szukam namiarow
 
...nowe?...jeśli znajdziesz takie po 750 to gwarantuję Ci że nie są nowe...nie ma cudów

zabieniecpl 08-01-2012 09:46

Odp: TDCI wtryski - regeneracja, sprzedaz nowe lub uzywane - szukam namiarow
 
WIęc ponawiam pytanie ile kosztują nowe

heko 08-01-2012 10:16

Odp: TDCI wtryski - regeneracja, sprzedaz nowe lub uzywane - szukam namiarow
 
...nowych w sensie stricte ...właściwie nawet pow 1400zł. nie widziałem, na rynku są regenerowane 'fabrycznie" w cenach 1000...1450
...tak jak pisałem, za ok. 650zł. można już powoli zregenerować na oryginalnych częściach...problemem jest procedura naprawy, nawet najdrobniejsze, prawie niezauważalne ilości opiłków jest w stanie wykończyć wtryska delphi, więc niestety nie jest przesadą totalne czyszczenie, a często nawet wymiana układu paliwowego...oryginalny filtr filtruje do ok 5mikr. a to wciąż z duże elementy...nawet najnowsze filtry paraflux do piezoelektrycznych które teoretycznie filtrują do 2 mikr. zostają przebijane opiłkami, więc jeśli masz pompę przedliftową (do połowy 2003r.) szansa na łuszczenie się i opiłki jest duża, także problem jest duży :(

zabieniecpl 08-01-2012 10:51

Odp: TDCI wtryski - regeneracja, sprzedaz nowe lub uzywane - szukam namiarow
 
Heko dzięki wielkie za zainteresowanie tematem.
Ja mam mondeo 2005r, więc pompa raczej jest ta nowsza, pozatym sprawdzali mi obecność opiłków w baku i układzie i nie było podobno nic. Masz może pomył jak sprawdzić, który wtryskiwacz(zaworek) stuka, czy pomoże tu zwykła próba przelewowa? O ile oczywiście stuka wtrysk

heko 08-01-2012 17:57

Odp: TDCI wtryski - regeneracja, sprzedaz nowe lub uzywane - szukam namiarow
 
...próba przelewowa może wykazać jak działa zaworek...ale stukającego wtrysku nie

zabieniecpl 08-01-2012 18:38

Odp: TDCI wtryski - regeneracja, sprzedaz nowe lub uzywane - szukam namiarow
 
Wiec jak można rozpoznać który wtrysk stuka? Stukanie słychać jest na rozgrzanym silniku przy dodawaniu gazu od 1000 do 2000 obrotów tak około

heko 08-01-2012 19:30

Odp: TDCI wtryski - regeneracja, sprzedaz nowe lub uzywane - szukam namiarow
 
...jeśli rzeczywiście stuka jeden, można po pierwsze sprawdzić korekty wtrysku, ew. starym sposobem wykluczania pojedynczo, odłączając wtryski jeden po drugim

zabieniecpl 08-01-2012 20:26

Odp: TDCI wtryski - regeneracja, sprzedaz nowe lub uzywane - szukam namiarow
 
Ok.
Dzieki za info. To forum jest nieocenione.
W tygodniu bede wymieniał dwumase to od razu poprosze o zdiagnozowanie który wtrysk stuka oraz o zrobienie próby przelewowej. Dawka paliwa w 4 minutach ma się mieścić w 30 ml tak? Zobacze może wreszcie na czym stoje.
Byłbym wielce rad jakby moje mondeo wreszcie odzyskało swoją dawną moc....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.