Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Komunikat "AWARIA SILNIKA" (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=175185)

jarecki70 04-02-2013 19:50

Komunikat "AWARIA SILNIKA"
 
Ostatnio przy dynamicznym przyspieszaniu, tj. na każdym biegu tak do 4-4,5 tys. obrotów, po chwili pojawia się komunikat "awaria silnika" Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu komunikat znika. Dodam, że przy delikatniejszym rozpędzaniu mogę go rozbujać do 180 km/h (dalej ze względu na ten komunikat nie próbowałem) auto idzie jak złoto i nie ma żadnych problemów. Ten komunikat zaczął mi się pojawiać po wirusie i zastanawiam się po pierwsze co z tym zrobić, a po drugie, czy ma to związek z chipem??? Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi co to może być i co dalej z tym zrobić?

misiekxyz 04-02-2013 21:05

Odp: Komunikat "AWARIA SILNIKA"
 
Jeżeli komunikat wystąpił po wirusie...to bym zaczął od tego. Pojedź do nich i to wyjaśnij.W ostateczności powróć do serii i sprawdź..
Jak masz wykres z hamowni, zapodaj w dziale tuning (tam o chipie) to może heko się wypowie....Chip u kowalskiego w garażu czy w firmie specjalizującej?Ile miałeś w serii a ile teraz masz?

bodziofila 04-02-2013 21:15

Odp: Komunikat "AWARIA SILNIKA"
 
pewnie do wymiany zawor sterowania turbina,chipa robil grzesiek wiec tu chyba pomylki nie mag:D

misiekxyz 04-02-2013 21:19

Odp: Komunikat "AWARIA SILNIKA"
 
Cytat:

Napisał bodziofila (Post 1952422)
pewnie do wymiany zawor sterowania turbina,chipa robil grzesiek wiec tu chyba pomylki nie mag:D

Acha nie wiedziałem ;)W sumie....też to może być...Czy po wyłączeniu silnika, masz charakterystyczne buczenie?

jarecki70 05-02-2013 08:20

Odp: Komunikat "AWARIA SILNIKA"
 
No właśnie, ze nie ma żadnego buczenia. Auto idzie całkiem fajnie. Seria była dziwna z wysokim momentem ale skaczącym. Grzesiek przeczyścił go chemicznie. Nie podejrzewam żeby chip mu zaszkodził i zastanawiam się czy po tej chemii jeszcze coś tam się nie wypala i stąd ten komunikat?

SrebnaStrzała 05-02-2013 13:36

Odp: Komunikat "AWARIA SILNIKA"
 
Jarecki jakie masz wyniki przed i po ?

jarecki70 05-02-2013 18:08

Odp: Komunikat "AWARIA SILNIKA"
 
Skromne, bo auto było zamulone przez poprzedniego właściciela. Było 154KM i 380NM, a jest 172KM i 400NM. Seria była bardzo nierówna i rwana. Wykres jest w wątku tuningowym.

jarecki70 07-02-2013 17:55

Odp: Komunikat "AWARIA SILNIKA"
 
Ktoś wie ile wymiana/czyszczenie zaworu sterowania turbiną kosztuje w ASO albo poza ASO?

sikor_nh 07-02-2013 19:21

Odp: Komunikat "AWARIA SILNIKA"
 
witam tez mam taki problem z komunikatem i mozliwe ze to po chipie właśnie....dolot tez miałem czyszczony chemicznie...

jarecki70 07-03-2013 10:10

Odp: Komunikat "AWARIA SILNIKA"
 
No to żeby jakoś podsumować temat...auto w pewnym momencie odmówiło zupełnie współpracy i na lawecie wylądowało w warsztacie. Komputer kompletnie nie komunikował się z niczym. Po 3 dniach poszukiwań przyczyny okazało się, że zgniła wiązka przewodów. Teraz auto chodzi jak złoto i zero komunikatów o awarii. :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.