Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Zawór EGR- ocena, czy sprawny czy nie? Wyjęcie. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=186430)

wilu1975 24-07-2013 11:20

Odp: Zawór EGR- ocena, czy sprawny czy nie? Wyjęcie.
 
kamoreks w jaki sposób podłączyłeś ten kupiony egr do sprawdzenia. Jeśli dobrze rozumiem to swój stary masz zakręcony na dolocie spalin i do kolektora a jedynie tylko przewód podciśnienia przepiąłeś do kupionego oraz wtyczkę z przewodami...? Możesz dodać jakieś zdjęcie podpięcia z dalszej perspektywy...

matrog19 24-07-2013 12:09

Odp: Zawór EGR- ocena, czy sprawny czy nie? Wyjęcie.
 
Myślę, że ma wyciągnięty całkiem zawór. Przecież jak spaliny przez chwilę pójdą inną drogą to się nic wielkiego nie stanie.

darmodziej 24-07-2013 12:16

Odp: Zawór EGR- ocena, czy sprawny czy nie? Wyjęcie.
 
Ale też do kolektora ssącego pójdzie lewe powietrze, a to już może być problem, chyba, że czymś zatkał. Myślę, że po prostu odpiął wężyk sterujący i wtyczkę, a zaworu nie wyjmował.

kamoreks 24-07-2013 14:27

Odp: Zawór EGR- ocena, czy sprawny czy nie? Wyjęcie.
 
Witajcie,

tak stary zawór mam założony i "zaślepiony", przepiąłem jedynie wtyczkę oraz wężyk podciśnienia do otrzymanego zaworu. Więc metoda taka sprawdzania chyba jest okej?

matrog19 24-07-2013 19:43

Odp: Zawór EGR- ocena, czy sprawny czy nie? Wyjęcie.
 
To jak mam u siebie sprawdzić skoro mam jeden? Na youtube widziałem kiedyś film jak sprawdzali egr w mondeo i chyba był wymontowany

wilu1975 24-07-2013 22:15

Odp: Zawór EGR- ocena, czy sprawny czy nie? Wyjęcie.
 
Ja też mam problem z moim Ege-rem. Wydaje mi się że jest on trochę inny od Twojego tzn. ja mam taki :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
albo mi się wydaje albo ja mam inaczej umiejscowionego "grzybka" który zamyka dopływ spalin.

Czy może się ktoś wypowiedzieć czy taka metoda jaką zastosował "kamoreks" jest właściwa jeżeli chodzi o sprawdzenie działania EGR-a.

matrog19 25-07-2013 07:13

Odp: Zawór EGR- ocena, czy sprawny czy nie? Wyjęcie.
 
Masz TDCI to masz EGR z przodu a w TDDI jest pod turbiną z tyłu

wilu1975 30-07-2013 20:35

Odp: Zawór EGR- ocena, czy sprawny czy nie? Wyjęcie.
 
Czy może się ktoś wypowiedzieć czy taka metoda jaką zastosował "kamoreks" jest właściwa jeżeli chodzi o sprawdzenie działania EGR-a.

Czy może są jeszcze jakieś inne sposoby sprawdzenia ?.
Jeśli ktoś ma film dotyczący prawidłowej pracy tego EGR-a: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] EGR-a

Mariusz 30-07-2013 20:46

Odp: Zawór EGR- ocena, czy sprawny czy nie? Wyjęcie.
 
wilu1975, może ten film w czymś Ci pomoże:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wilu1975 30-07-2013 20:52

Odp: Zawór EGR- ocena, czy sprawny czy nie? Wyjęcie.
 
Mariusz oglądałem ten film, ale mi chodzi o prawidłowe sprawdzenie działania EGR-a tego co podałem w linku z silnika TDCI z czujnikiem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.