Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Brak przewodu do przep³ywomierza. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=158150)

tworian88 20-05-2012 10:37

Brak przewodu do przep³ywomierza.
 
Jestem posiadaczem Forda Mondeo MK3 z silnikiem 2.0 Tddi 115KM. Przy zakupie nie zauwa¿y³em braku wtyczki w przep³ywomierzu. Przeszuka³em wszystkie wi±zki w okolicy i nigdzie nie znalaz³em owego przewodu. Nie rozumiem dlaczego kto¶ od³±czy³ przep³ywomierz. Do pracy silnika nie mam ¿adnych zastrze¿eñ, aczkolwiek my¶lê ¿e brak podpiêtego urz±dzenia na pewno na co¶ wp³ywa, np. na spalanie (jeszcze nie sprawdzi³em ile pali ta maszynka). Oczekuje pomocy w kwestii znalezienia owego przewodu, a przynajmniej miejsca gdzie powinienem go szukaæ (mo¿e znajde tam jakie¶ odciête kable). Z góry dziêkujê za wszelk± pomoc.

linkgrabber 20-05-2012 13:21

Odp: Brak przewodu do przep³ywomierza.
 
by³y jakie¶ silniki bez przep³ywomierza w mk3 z tego co sie orientuje... ;)

darmodziej 20-05-2012 13:46

Odp: Brak przewodu do przep³ywomierza.
 
W takim przypadku nie by³oby przep³ywomierza wcale, a skoro jest, to powinien byæ pod³±czony.

dbdrag 20-05-2012 14:19

Re: Brak przewodu do przep³ywomierza.
 
zrób zdjęcie i wrzuc to popatrzymy co tam masz pod machą

marcinmg2 20-05-2012 20:51

Odp: Brak przewodu do przep³ywomierza.
 
Kolego jak turbo masz ze zmienn± geometri± (puszka przy turbo równoleg³a do kierunku jazdy) to musisz mieæ przep³ywomierz, jak prostopad³a do kierunku jazdy to bez zmiennej geometrii, przep³ywomierza wtedy nie montowano.

linkgrabber 20-05-2012 23:16

Odp: Brak przewodu do przep³ywomierza.
 
przecie¿ ktos móg³ kupiæ obudowe filtra z przep³ywomierzem i za³o¿yc taka bo poprzednia by³a pot³uczona... A ta kostka nie wyparowa³a i je¶li nie ma jej w pobli¿u to przeciez nie znalazla sie baga¿niku;)
Tak jak kolega pisze sprawdz jaka masz turbine lub wrzuc zdjecia

tworian88 21-05-2012 07:18

Odp: Brak przewodu do przep³ywomierza.
 
Wydaje mi siê ¿e jest prostopad³a, ale nie wiem czy dobrze patrze wiêc dodaje zdjêcia:
http://img85.imageshack.us/img85/6941/img5217j.jpg
http://img39.imageshack.us/img39/8545/img5218s.jpg
http://img841.imageshack.us/img841/2558/img5219jz.jpg

toomekk6 21-05-2012 08:16

Odp: Brak przewodu do przep³ywomierza.
 
Sta³a geometria kolego, w tym silniku nie by³o przep³ywki. Wiem bo takowy posiadam i te¿ nie mam przep³ywomierza. Kto¶ po prostu za³o¿y³ przewód powietrza z przep³ywomierzem, ot co:)
Mo¿e przy turbinie guma pêk³a i kupi³ ca³y przewód turbo-filtr, a ¿e ³atwiej znale¼æ z przep³ywk± bo wiêcej takich silników, wiêc masz z przep³ywomierzem:)

tworian88 21-05-2012 09:50

Odp: Brak przewodu do przep³ywomierza.
 
W takim razie problem z g³owy:) Dziêki za pomoc:)

Pieæka 22-10-2012 15:37

Odp: Brak przewodu do przep³ywomierza.
 
Do³±czê siê do postu poniewa¿ pyta³em o to w innym topiku ale nie dosta³em odpowiedzi i nie mogê nigdzie znale¼æ podobnego przypadku, chodzi o to ¿e jak je¿d¿ê z podpiêtym przep³ywomierzem to podczas przy¶pieszania auto mi kopci i silnik pracuje nierówno brakuje te¿ mocy, po odpiêciu przep³ywki mocy mo¿e nie przybywa ale silnik pracuje normalnie i nie ma czarnej chmury za autem. Objawy szarpania i dymienia zaczê³y siê od pêkniêtej rury która doprowadza powietrze do turbiny(przejecha³em z t± pêkniêt± rur± ok 400km.). Wymieni³em t± rurê ale objawy nie ust±pi³y (no ustêpuj± tylko po odpiêciu przep³ywki). Je¿d¿ê od warsztatu do warsztatu i ka¿dy mechanik ma milion teorii na ten temat ale ¿aden nie jest pewny na 100%. Po podpiêciu pod kompa wysz³o mi brak wskazañ dot. recyrkulacji spalin. (obecnie nie mam jak siê zaj±æ autem bo je¿d¿ê w delegacje, a samochód jest potrzebny ¿onie)Moje pytanie brzmi: czy je¿d¿enie z odpiêt± przep³ywk± mo¿e zaszkodziæ mundkowi?

franczesko 22-10-2012 20:51

Odp: Brak przewodu do przep³ywomierza.
 
Cytat:

Napisa³ tworian88 (Post 1830194)
Jestem posiadaczem Forda Mondeo MK3 z silnikiem 2.0 Tddi 115KM...

Skoro sta³a geometria to chyba nie ma 115KM tylko 90 dobrze mowie?

sory za OT :)



Cytat:

Napisa³ Pieæka (Post 1893013)
Do³±czê siê do postu poniewa¿ pyta³em o to w innym topiku ale nie dosta³em odpowiedzi i nie mogê nigdzie znale¼æ podobnego przypadku, chodzi o to ¿e jak je¿d¿ê z podpiêtym przep³ywomierzem to podczas przy¶pieszania auto mi kopci i silnik pracuje nierówno brakuje te¿ mocy, po odpiêciu przep³ywki mocy mo¿e nie przybywa ale silnik pracuje normalnie i nie ma czarnej chmury za autem. Objawy szarpania i dymienia zaczê³y siê od pêkniêtej rury która doprowadza powietrze do turbiny(przejecha³em z t± pêkniêt± rur± ok 400km.)... [/U]

Próbowa³e¶ podmieniaæ przep³ywke?
hmm chyba ze mondek "nauczy³" siê jazdy z pêkniêta rura i dlatego tak siê dzieje.
Spróbuj odpi±æ auku na ca³a noc. Potem pod³±czyæ przep³ywke i wykonaæ samoadaptacje.

Pieæka 22-10-2012 21:09

Odp: Brak przewodu do przep³ywomierza.
 
Cytat:

Napisa³ franczesko (Post 1893287)
Próbowa³e¶ podmieniaæ przep³ywke?
hmm chyba ze mondek "nauczy³" siê jazdy z pêkniêta rura i dlatego tak siê dzieje.
Spróbuj odpi±æ auku na ca³a noc. Potem pod³±czyæ przep³ywke i wykonaæ samoadaptacje.

Zamienia³em przep³ywomierz i by³o to samo. Restart kompa te¿ robi³em.Bez rezultatu.

franczesko 22-10-2012 21:30

Odp: Brak przewodu do przep³ywomierza.
 
W takim razie dziwna sprawa.
Ja bym jeszcze dobrze przeszuka³ czy nie ma gdzie¶ napewno nieszczelno¶ci na dolocie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.