Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   [Ka 1996-2008] Fordzik szarpie na pierwszych 3 biegach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=242688)

Paweł 01 15-04-2016 11:32

Fordzik szarpie na pierwszych 3 biegach
 
Witam wszystkich. Mam do was pytanie ponieważ samochodzik żony podczas jazdy szarpie tzn kiedy wbije pierwszy bieg auto szarpie jakby brakowało mu paliwa, wbijam drugi bieg i trzeci objawy są takie same. Na czwartym i piątym biegu objawy zanikają ponieważ już jest większa prędkość ale gdy tylko się zatrzymam albo zredukuję do trzeciego biegu i chcę przyśpieszyć auto szarpie. Dodam że wymieniłem kable i świece na nowe a dzisiaj wymieniłem również cewkę zapłonową i efektów nie ma. Proszę o podpowiedzi i porady. Pozdrawiam.

Bump: Dodam jeszcze że objaw występuje kiedy silnik się rozgrzeje bo kiedy jest zimny jeździ normalnie.

lukaszek_socho 15-04-2016 12:48

Odp: Fordzik szarpie na pierwszych 3 biegach
 
Nie wiem skąd jesteś, poszukaj w swojej strefie kogoś z ELM327, może jakiś błąd da się wyczytać.
Jest trochę tematów o szarpaniu, nie znalazłeś tam rozwiązania?

Paweł 01 15-04-2016 13:48

Odp: Fordzik szarpie na pierwszych 3 biegach
 
Nie stety nie znalazłem dla tego napisałem nowy temat. Spróbuje podłączyć kaczkę pod komputer jutro może wyskoczą jakieś błędy.

Paweł 01 16-04-2016 09:43

Odp: Fordzik szarpie na pierwszych 3 biegach
 
Po dzisiejszej diagnostyce wyskoczyły mi błędy z opisami:
1. Zapłon cylindra 1- wypadanie zapłonów
2. Lewy przedni zaczep- usterka w obwodzie
3. Obwód przepływu masy lub objętości powietrza

Coś poradzicie mi na te objawy

lukaszek_socho 16-04-2016 19:54

Odp: Fordzik szarpie na pierwszych 3 biegach
 
Nic nie piszesz o jakim roczniku Ka piszemy, od 1996 do 2008 trochę zmian było, łączenie z innym silnikiem. Najlepiej daj VIN.

Błąd 3 to przepływomierz (lub MAP bo były i takie wersje) lub jego obwód czyli połączenie elektryczne od czujnika aż po ECU.

błędu 2 nie rozumiem (jaki lewy przedni zaczep???)

błąd 1 jak cewkę, przewód i świecę wymieniłeś to nie wiem... brak kompresji na tym garze? Ka ma cewkę dzieloną, więc usterka po stronie NN dała by też błąd cylindra 4.

Paweł 01 16-04-2016 20:06

Odp: Fordzik szarpie na pierwszych 3 biegach
 
Ford jest z 2000r z 15.12.2000
nr vin WF0BXXWPRBYS20232
W poniedziałek założę jeszcze inne kable WN może te są wadliwe
Świece mają przejechane ok 3000km więc ich nie wymieniałem.
Kiedy auto odpalę i wrzucę bieg i ruszę to wydaję mi się że któryś gar nie chodzi.
Auto szarpie tylko podczas wyprzedzania gdy wcisnę mocniej pedał gazu - nie idzie wtedy jechać. Wydaję mi się że to może być coś z przepływem powietrza, ten czujnik na przepustnicy ale auto tylko tak szarpie kiedy się rozgrzeje, na luzie chodzi równiutko nie trzęsie autkiem.

lukaszek_socho 16-04-2016 20:08

Odp: Fordzik szarpie na pierwszych 3 biegach
 
Masz jeszcze stare świece zapłonowe?
Mój wóz jest tak chimeryczny, że na oryginalnych świecach lubił poszarpywać... jak zmniejszyłem mu przerwy na świecach to jeździ normalnie już 5 rok :D Jak masz stare świece i CI się chce to spróbuj tego. U Ciebie są co prawda jeszcze inne błędy, ale kto wie.

System ABS działa bez problemu? Ten 2 błąd mi się kojarzy z C130x czyli błąd czujnika ABS.

Paweł 01 17-04-2016 09:47

Odp: Fordzik szarpie na pierwszych 3 biegach
 
U mnie ABS w aucie nie ma. Spróbuje wymienić czujnik od przepustnicy może on jest uszkodzony. Teraz wysztko bedzie sie odbywac na chybił trafił bo troszkę jeszcze poczytalem na ten temat i u każdego uszkodzone było co innego.

kołekst 17-04-2016 10:00

Odp: Fordzik szarpie na pierwszych 3 biegach
 
Wystarczy wykręcić świece i już bedzie wiadomo czy któryś cyl nie pali , czy zapłon wypada, może gdzieś ma lewizne, pytanie czy masz MAP czy MAF.
Na wyższych biegach też pewnie szarpie albo nie jedzie.
Bo jak on na małych przełozeniach nie radzi sobie to na wyższym biegu i mniejszych obrotach powinno być jeszcze gorzej.

Paweł 01 17-04-2016 14:28

Odp: Fordzik szarpie na pierwszych 3 biegach
 
Wlasnie ze na wyzszych biegach prawie w ogóle nie szarpie i jedzie super. Najgozej jest podczas ruszania i przyspieszania wtedy trzesie masakrycznie. Pisales o wykreceniu świec-mozesz coś wiecej napisac o tym, co mam wtedy sprawdzic.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.