Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] "podnosi się" dźwignia ręcznego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=71417)

cowboy 03-06-2009 22:52

"podnosi się" dźwignia ręcznego
 
Tak kilka cm. powyżej podłogi. Trzeba ją ręcznie cofać, bo zapala się czasem kontrolka od ręcznego. Ściągałem osłonę dźwigni i nic tam szczególnego nie widać.
Ręczny działa i działał ok.-łapie już chyba na 3-cim ząbku. Nic przy nim nie robiłem.
Stało się to chyba nagle, z dnia na dzień. Jak opuszczę ręczny z ząbków, to ciągnie w dół dźwignię -do momentu ok. 10cm. nad podłogą, potem lata sobie luźno.

Jest przy samej dźwigni jakaś dodatkowa sprężynka(może spadła albo pękłą?), które ciągnie dźwignię w dół?

dydorobert 04-06-2009 19:22

Odp: "podnosi się" dźwignia ręcznego
 
taka sprężynka jest pod spodem samochodu na końcu tego cięgna na którym reguluje się napięcie linek - mocowana plastikowym uchwytem więc to może on odpadł i sprężyna nie ciągnie dźwigni w dół

cowboy 04-06-2009 22:45

Odp: "podnosi się" dźwignia ręcznego
 
Cytat:

Napisał dydorobert (Post 1178912)
taka sprężynka jest pod spodem samochodu na końcu tego cięgna na którym reguluje się napięcie linek - mocowana plastikowym uchwytem więc to może on odpadł i sprężyna nie ciągnie dźwigni w dół

Czy chodzi ci o te sprężyny zamocowane na pancerzu linki-tuż przy samym kole samochodu?
Czy pod samą dźwignią-pod podłogą?
Będę musiał jutro się wczołgać tam... :(

dydorobert 05-06-2009 15:42

Odp: "podnosi się" dźwignia ręcznego
 
nie przy kole, jak jesteś przy kole to patrz jak idzie linka do pojazdu, dojdziesz do punktu gdzie linki lewa i prawa są połączone zabierakiem osadzonym na pręcie z gwintem M6; do tego pręta za pośrednictwem plastikowej tulejki powinna być zamocowana sprężyna odciągająca dźwignię

Stefano 07-06-2009 11:59

Odp: "podnosi się" dźwignia ręcznego
 
Cytat:

Napisał dydorobert (Post 1179473)
nie przy kole, jak jesteś przy kole to patrz jak idzie linka do pojazdu, dojdziesz do punktu gdzie linki lewa i prawa są połączone zabierakiem osadzonym na pręcie z gwintem M6; do tego pręta za pośrednictwem plastikowej tulejki powinna być zamocowana sprężyna odciągająca dźwignię

Chyba masz też za długie cięgno to co leci pod podłogą, musisz je wyregulować, skrócić.
Regulacja jest własnie na zakonczeniu tego drutu, przy tej sprężynie.
Pozdr.

cowboy 08-06-2009 23:58

Odp: "podnosi się" dźwignia ręcznego
 
Cytat:

Napisał dydorobert (Post 1179473)
nie przy kole, jak jesteś przy kole to patrz jak idzie linka do pojazdu, dojdziesz do punktu gdzie linki lewa i prawa są połączone zabierakiem osadzonym na pręcie z gwintem M6; do tego pręta za pośrednictwem plastikowej tulejki powinna być zamocowana sprężyna odciągająca dźwignię

Podciągnąłem linkę, bo lekko wisiała. Dźwignia teraz przy podłodze, ręczny szybciej łapie-ale prawe koło dużo mocniej-w lewym linka trochę stoi-spryskałem ją dzisiaj obficie WD40 przy wejściu i wyjściu-i także te elementy przy lewym kole od ręcznego.
Ale żadnej sprężynki tam nie było i nie widziałem takiego miejsca, żeby ona skądś wypadła :(

Później zrobię fotkę żeby wyjaśnić,gdzie ona powinna być
-a może ktoś może zrobić ze sprężynką?

wegorz-pwo 12-05-2022 08:19

Linka ręcznego hamulca regulacja
 
Witam.

Wymieniał mi mechanik linki od ręcznego. Na początku było super, teraz dźwignia ma spory luz. Czy i jak można podciągnąć tą linkę? Dam radę to chałupniczo zrobić?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.