Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-11-2008, 18:51   #21
t.wojtek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2006
Skąd: Łódź
Model: C-max
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2008
Postów: 38
Domyślnie Re: Nowy Focus-niespodzianki!!

Cytat:
Napisał mihal
1,8 to jakis wynalazek na biopaliwa, ja bym tego nie wzial.
Są dwie wersje 1.8, flexi fuel i zwykła, a jak zapytasz czy brać 1.8, to tu napiszą, że lepiej 2.0 bo większa moc i mniej pali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

t.wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2008, 19:01   #22
blondyn5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Postów: 4
Domyślnie Re: Nowy Focus-niespodzianki!!

Czesc Lary. Czy auto juz odebrane? Jak wrazenia?
blondyn5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2008, 21:00   #23
lary8835
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Postów: 40
Domyślnie Re: Nowy Focus-niespodzianki!!

blondyn5 MASAKRA!!! auto odebralem przejechalem 10 kilometrow i juz stoi w serwisie. takiego pecha to chyba nikt nie ma. zaraz jak wyjechalem z salonu zaczelo nim szarpac i przerywac tak jakby paliwo nie dochodzilo albo swieca by byla walnieta a na luzie na skrzyzowaniu sam gasl sama wlaczala sie klima i wyskakiwal komunikat usterka silnika. wrocilem od razu na serwis i mowia ze pierwszy raz sie z takim przypadkiem spotkali odkad tam pracuja. podpieli pod kompa i wyszlo ze modul sterujacy praca silnika jest zepsuty. teraz dostalem auto zastepcze a naprawa potrwa gdzies pewnie do srody. tak ze zaczelo sie pieknie! moglem kupic golfa...
lary8835 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2008, 22:16   #24
Piccolo_Jr
ford::average
 
Avatar Piccolo_Jr
 
Zarejestrowany: 30-05-2008
Skąd: Poznań stolica Pyrlandii ;)
Model: Ford Mondeo MkIV
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 188
Domyślnie Re: Nowy Focus-niespodzianki!!

He he i co sądzisz że pewnie jakbyć golfa miał to nic by się nie działo :fcp18
Niestety tera to wszytkie marki jakieś problemy mają a tak naprawdę najwęcej zależy od tego jaki egzemplarz Ci się trafił. Mój poprzedni szef miał Audi A4 2.0 TDI z 2007 i w ciągu roku eksploatacji padło mu chyba wszystko co mogło w silniku..... A głowicę to chyba 2 razy wymieniali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Swoją drogą nawet sprzedawcy VW przebąkują czasem że ten silnik strasznie felerny (oj w serwisach sporo ich z róznymi usterkami niestety - szkoda bo fajna jednostka).

Mojemu bratu w Kii Cee'd po 15000 km turbina padła :fcp2 też podobno pierwszy raz coś takiego widzieli....
Tak więc moim zdaniem te nowe tak mają... i tyle.
Pozostaje mieć nadzieję że Twoje autko tylko na początku się obraziło a później eksploatacja będzie w miarę bezawaryjna.
Piccolo_Jr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2008, 17:56   #25
lary8835
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Postów: 40
Domyślnie Re: Nowy Focus-niespodzianki!!

no to po 15000 mogla pasc jak sie jej nie oszczedza to nie takie trudne ale zeby z salonu zepsutym wyjechac to juz lekka przesada jest no.
lary8835 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2008, 19:52   #26
Piccolo_Jr
ford::average
 
Avatar Piccolo_Jr
 
Zarejestrowany: 30-05-2008
Skąd: Poznań stolica Pyrlandii ;)
Model: Ford Mondeo MkIV
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 188
Domyślnie Re: Nowy Focus-niespodzianki!!

No sorry ale żeby załatwić turbinę w 15 tys. km - czytaj jeszcze przed pierwszym przeglądem to ja nie wiem co by trzeba było robic (chyba systmem zero jedynkowym jeździć z pedałem non stop w podłodze)... A brachol to raczej delikatnie jeździ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale jak widać w dzisiejszych czasach masowej produkcji nie ma się co dziwić że od czasu do czasu nawet nowe części potrafią zrobić psikusa.
Piccolo_Jr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2008, 19:52   #27
mihal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2008
Postów: 414
Domyślnie Re: Nowy Focus-niespodzianki!!

to sie zdaza. ja przygotowalem sie na to jadac po odbior samochodu. i w sumie to bylem zdziwiony, ze nic nagle nie wyskoczylo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mihal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2008, 20:04   #28
lary8835
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Postów: 40
Domyślnie Re: Nowy Focus-niespodzianki!!

mialem mondeo zaczely mi siadac wtryski koszt naprawy na ok 5 tys to mowie trzeba z nim szybko uciekac i biore cos nowego zeby troche pojezdzic bezawaryjnie a w dodatku benzyna to prawie nie ma sie co zepsuc a tu takie jaja. :fcp16
lary8835 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2008, 02:12   #29
Piccolo_Jr
ford::average
 
Avatar Piccolo_Jr
 
Zarejestrowany: 30-05-2008
Skąd: Poznań stolica Pyrlandii ;)
Model: Ford Mondeo MkIV
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 188
Domyślnie Re: Nowy Focus-niespodzianki!!

Zaletą nowych samochodów w dzisiejszych czasach jest nie tyle bezawaryjna jazda co to że posiadają gwarancję :582:
Piccolo_Jr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2008, 08:48   #30
MerlinMag
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-11-2006
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2006
Postów: 70
Domyślnie Re: Nowy Focus-niespodzianki!!

witam,

z tym spalaniem to troche przesada. moj na samym poczatku tez palil ok 10-11 w miescie a teraz to mam spalanie od 8,5 do 8,9l/100 km. przy czym sa to wyliczenia kalkulatorem a nie wskazania kompa pokladowego.

pozdrawiam
Jarek O.
MerlinMag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.