Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-08-2008, 20:33   #11
pok1978
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-05-2008
Postów: 5
Domyślnie Re: łozysko przedniego koła mk1 - jakie polecacie?

Witam a czy da rade to zrobić samemu?
Czy raczej bez mechanika się nie obędzie

pok1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2008, 21:01   #12
Edmund_Dantes
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 15-11-2004
Skąd: Lubuskie
Model: Ford Fiesta MK3,MK4 Ford Mondeo MKI
Silnik: 1,3 1,6
Rocznik: 1992/1996/1996
Postów: 91
Domyślnie Re: łozysko przedniego koła mk1 - jakie polecacie?

Witam

Wymiana łożyska w domowo/garażowych warunkach jest raczej niemożliwa no chyba że Masz użądzenie mechaniczne lub hydrauliczne do wyciskania łożyska z piasty i ponownego jego wciśnięcia - wbijania i wybijania go z piasty raczej sobie nie wyobrażam ( choc pewnie i tak można ) ale wymiana łożyska w Gorzowie to koszt z przedziału 30/50 PLN więc raczej nie warto bawić się samemu

Pozdrawiam
Edmund Dantes
Edmund_Dantes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2008, 21:25   #13
przemekmondeo
ford::average
 
Avatar przemekmondeo
 
Zarejestrowany: 02-04-2008
Skąd: Toruń
Model: Renault Scenic
Silnik: 1.6 16V 107KM K4M
Rocznik: 2002
Postów: 186
Domyślnie Re: łozysko przedniego koła mk1 - jakie polecacie?

Ja u siebie nie wymieniałem łożysk ale w poprzednim aucie tak, najlepsze łożyska są polskie :fcp2 i nikt mi nie powie że nie :fcp3
przemekmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2008, 15:56   #14
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Re: łozysko przedniego koła mk1 - jakie polecacie?

Cytat:
Napisał pok1978
Witam a czy da rade to zrobić samemu?
Czy raczej bez mechanika się nie obędzie
Robiłem to jakieś dwa tyg temu. Czas ok 4 godz. Ale było bardzo dużo przestojów na to aby pogadać z kuzynem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Nie chciała puścić śruba trzymająca amortyzator w "kopycie" więc wyjąłem całą kolumnę McPhersona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Stare łożysko wysypało się a bieżnie wybiliśmy z kuzynem, nowe "wkręciliśmy" za pomocą takiego śmiesznego "wciągacza" na śrubie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Jakby nie to, że lubię pogrzebać przy aucie i mam warunki do tego, to bym to po prostu komuś zlecił. Ale tak aby patrzeć na ręce.
Coraz częściej słyszę od znajomych jak zostali okantowani po różnych warsztatach i to nawet tych niegdyś cenionych.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2008, 11:02   #15
FrostiGMR
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Lublin/Jabłonna
Model: Volvo V40
Silnik: 1.9 DI
Rocznik: 1999
Postów: 167
Domyślnie Re: [Mk1] łozysko przedniego koła mk1 - jakie polecacie?

Witam. Ja wymieniałem łożyska w przednich kołach w czerwcu, założyłem CX-y ( po 50 zł/szt.), wiadomo, brak funduszy. Założone wcześniej były SKF-y, ale z wiekiem się zużyły, auto ma przebieg 302.000 km, ale nie sądzę by to były jeszcze " fabryczne" łożyska. We wrześniu łeb chciało urwać, tak ten szmelc CX wył :fcp24 . Przejechałem na nich ok 7.000 km. Teraz mam założone SKF-y (115 zł/szt.), sam zakładałem, mam warunki do tego, więc gaża mechanika odpada. Na SKF-ach już przejechałem 13.000 km i jest przyjemnie cichutko. Co firma to i jakość :fcp2 . Przestałem bawić się w najtańsze zamienniki typu CX, HART, 4MAX itp. One nadają się tylko na zupę.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. :
-Łożyska tylko SKF
-Tarczi i klocki tylko Brembo, texar,
-Paski tylko GATES
-Napinacze, rolki tylko SKF.
-Opony TOYO, NOKIAN, GOODYEAR.

Pozdrawiam
FrostiGMR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2008, 18:10   #16
junior123
ford::beginner
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 27-08-2008
Skąd: Będzin,woj.Śląskie
Model: ford mondeo MK1
Silnik: 1.8b 16V 115KM
Rocznik: 1993
Postów: 47
Domyślnie Re: [Mk1] łozysko przedniego koła mk1 - jakie polecacie?

Witam,
Chciałem zaoszczędzić i zakupiłem łożysko "ad" i niestety po niecałych 3 miesiącach zaczęło szumieć. Nie będę opisywał całej historii z tą firmą i łożyskiem. Kupiłem drugie SKF i mam je prawie 2 lata-śmiga, że hej :fcp1 Nie powiem,ile km zrobiłem od tamtej pory, ale jestem przekonany, że zrobię ich dużo.

Więc nauczony złym doświadczeniem stwierdzam, że na pewnych częściach nie ma co oszczędzać!!Ja polecam SKF :fcp1


P.s Rozumiem "misiek",co czułeś kiedy siadło łożysko i trzeba było je wymieniać i płacić raz jeszcze!!
junior123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.