Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2008, 15:15   #41
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Re: Transit 2,5 D Słabe przespieszenie

Właśnie dlatego, że taki wrażliwy - szczególnie go chronię. Poczytaj o złuszczonych pompach i uszkodzonych wtryskach w tdci - czy w tych autach ktoś coś dolewał?

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2008, 15:41   #42
dulu1
ford::average
 
Avatar dulu1
 
Zarejestrowany: 27-11-2008
Skąd: Człopa
Model: Transit 80
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1999
Postów: 121
Domyślnie Re: Transit 2,5 D Słabe przespieszenie

Cytat:
Napisał wojtekjanus
Właśnie dlatego, że taki wrażliwy - szczególnie go chronię. Poczytaj o złuszczonych pompach i uszkodzonych wtryskach w tdci - czy w tych autach ktoś coś dolewał?
Mój ojciec ma vw sharana 1,9 tdi na pompowtryskiwaczach, słyszałem że w nich także trzeba szczególnie dbać o wtryskiwacze, czy takim razie do takiego silnika mixol także byłby wskazany?
dulu1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2008, 16:04   #43
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Re: Transit 2,5 D Słabe przespieszenie

Gdzieś na forum czytałem, że przy pompowtryskiwaczach ABSOLUTNIE NIE!!, ale ja bym lał, a już na pewno przeczyścilbym co parę tysięcy (5-10) STP lub czymś podobnym.
STP to jest olbrzymia firma paliwowa, działająca w USA od przedwojny,nie żadna firma krzak, jej produkty to nie jest pic ale działające p[reparaty, nie pozwolili by sobie na żadne numery.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2008, 13:06   #44
dulu1
ford::average
 
Avatar dulu1
 
Zarejestrowany: 27-11-2008
Skąd: Człopa
Model: Transit 80
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1999
Postów: 121
Domyślnie Re: Transit 2,5 D Słabe przespieszenie

Mój transit znowu dzisiaj zaczął się gorzej rozpędzać :fcp5 Pewnie znowu się ten tłoczek do zmiany kąta wyprzedzenia zapłonu zatarł. Ale postanowiłem się konkretnie za to zabrać. Auto stoi już u mechanika, ma on się zająć czyszczeniem baku i całego układu paliwowego. Pompę wtryskową zawiozłem do pompiarzy. Jutro mają się nią zająć, a gotowa ma podobno być na czwartek :fcp1 W między czasie mają dzwonić jak będą wiedzieli co jej dolega i jakie będą koszty naprawy. Mam nadzieje że wreszcie będzie z tym spokój, no i oczywiście że zamknie się to w jakiejś rozsądnej kwocie :fcp1
dulu1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2008, 13:36   #45
maciekd
ford::advanced
 
Avatar maciekd
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Model: Transit Mk5 FT100, Transit Mk6 Euroline
Silnik: 2.5 Di 76KM, 2.0 tdci 125KM
Rocznik: 1996, 2004
Postów: 443
Domyślnie Re: Transit 2,5 D Słabe przespieszenie

Cytat:
Napisał dulu1
Mój transit znowu dzisiaj zaczął się gorzej rozpędzać :fcp5 Pewnie znowu się ten tłoczek do zmiany kąta wyprzedzenia zapłonu zatarł.
Kiedyś zapytałem się w Auto Waś o ten że właśnie tłoczek. Mechanik zasugerował, że takie przemywanie / przeczyszczanie jest bezcelowe i na dowód tego pokazał taki tłoczek zużyty/zatarty. Wg niego rozruszanie nie jest w stanie pomóc, bo tłoczek po prostu nie ulega zapieczeniu a fizycznemu uszkodzeniu, rysuje się i nie ma siły, żeby działał poprawnie.
Rzeczywiście to co pokazał wyglądało na mocno zdezelowane...

Miejmy nadzieję, że pompka po wizycie u szpeca doda skrzydeł transitowi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
- maciej -
1996 Transit FT100 - 76T280 - 527 000 km
2004 Transit Euroline - 125T300 - 150 000 km
maciekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2008, 13:43   #46
dulu1
ford::average
 
Avatar dulu1
 
Zarejestrowany: 27-11-2008
Skąd: Człopa
Model: Transit 80
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1999
Postów: 121
Domyślnie Re: Transit 2,5 D Słabe przespieszenie

Jestem już po naprawie pompy. O dziwo okazało się że pompa jest czysta w środku, no i niby w super stanie :fcp15 Ale pompiarz wrzucił ją na stół, i stwierdził że wraz ze wzrostem obrotów dawka paliwa za mało się zwiększa, i odpowiedzialny za to jest dekielek na samej górze na pompie. Wymienił, go na sprawny, i na stole niby pokazywało że już jest dobrze, ale po założeniu jej do samochodu niestety okazało się że jest inaczej. Teraz jest zupełnie odwrotnie, czyli że teraz na wolnych obrotach przyśpiesza normalnie, a jak wejdzie na średnie obroty(praktycznie od takich samych prędkości) to zaczyna się mulić. Ciężko jest go rozpędzić do powyżej 100km/h :fcp5 Dzisiaj pojechałem nim w trasę i jak chciałem go trochę bardziej rozpędzić, to w ogóle osłabł i zaczął się strasznie trząść. Chodził tak jakby palił tylko na 3 gary :fcp5 Po 15 minutach mu przeszło, ale później jeszcze klika razy się to powtórzyło. Jak już wracałem do domu to znowu zaczęło się robić to samo, wiec od razu podjechałem do mechanika. On sprawdził wtryski poluźniając nakrętki na nich i wyszło że zawiesza się wtrysk na drugim garku :fcp11 Czy to możliwe że to mogło się stać od niesprawnej pompy?A może dlatego nie jest jeszcze dobrze bo coś jest z wtryskami nie tak? W każdym razie umówiłem się z pompiarzami na poniedziałek, ale tym razem mam postawić im cały samochód.
A tak szczerze mówiąc to mam po dziurki w nosie tego forda. Święta idą, roboty mnóstwo, a on ciągłe stoi w naprawach. Mam w firmie jeszcze VW T4 który ma przejechane już ponad 300tyś, i jest to samochód praktycznie bezdotykowy. Zamiast forda miał być drugi T4, niestety są one dużo droższe, ale jak okazuje chyba też dużo lepsze...
dulu1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2008, 14:30   #47
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Re: Transit 2,5 D Słabe przespieszenie

Do 300 tys moje 2,5D też były bezdotykowe...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2008, 14:52   #48
dulu1
ford::average
 
Avatar dulu1
 
Zarejestrowany: 27-11-2008
Skąd: Człopa
Model: Transit 80
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1999
Postów: 121
Domyślnie Re: Transit 2,5 D Słabe przespieszenie

Cytat:
Napisał wojtekjanus
Do 300 tys moje 2,5D też były bezdotykowe...
No mój wcześniejszy ford również się bardzo dobrze spisywał, ale z tym nie mogę dojść do ładu. Trochę to dziwne, bo on ma bardzo mały i pewny przebieg. Każdy mechanik jak go ogląda to cmoka, ale nikt nie umie znaleźć przyczyny tych dolegliwośći :fcp5 Pompiarz też twierdził że pompa wygląda jak nowa w środku(na zewnątrz też zresztą), ale chodzić normalnie nie chce :fcp11 Tak się zastanawiam, czy to możliwe że takiego muła łapie, dlatego że z wtryskami jest coś nie tak?
dulu1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2008, 15:00   #49
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Re: Transit 2,5 D Słabe przespieszenie

Dulu, ja już to przećwiczyłem (i opisałem na Forum): trafiłem na pompiarza, który wie co robi po KILKUNASTU latach udręki z k---sami.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2008, 16:50   #50
jm90
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-04-2008
Skąd: Bełchatów
Model: transit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 2000
Postów: 41
Domyślnie Re: Transit 2,5 D Słabe przespieszenie

Cytat:
Napisał ziemek56
Miksol to podstawowy olej do sporządzania mieszanki paliwowej dwusuwów i o złogach nie może być mowy.
Jeżeli jest wybór zalecałbym mineralny.
Ja dolewam olej od piły spalinowej Husqvarna jest on stosowany do robienia mieszankia butelka ma miarkę do odmierzania ilości.i jest mineralny.
jm90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.