Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2009, 18:13   #21
tadekmk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-12-2008
Postów: 14
Domyślnie Re: MK1 SZARPANE PODCZAS JAZDY

Witam!Problem szarpania rozwiązany.Po wymianie świec była znacząca poprawa,ale dalej występowały drgania przy dodawaniu gazu.Byłem w warsztatach i tam chcieli wymieniać "pół silnika",pojechałem do sklepu kupiłem cewkę (zamiennik 125zł),wymieniłem (wymiana bardzo prosta) ichodzi jak nówka.
DZIĘKI WSZYSTKIM ZA POMOC!

tadekmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2009, 19:29   #22
Piccolo_Jr
ford::average
 
Avatar Piccolo_Jr
 
Zarejestrowany: 30-05-2008
Skąd: Poznań stolica Pyrlandii ;)
Model: Ford Mondeo MkIV
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 188
Domyślnie Re: MK1 SZARPANE PODCZAS JAZDY

Znaczy że lekko walnięta cewka uszkodziła świece a po ich wymianie trzeba też było i ją wymienić bo była pierwotną przyczyną problemów.
Piccolo_Jr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2009, 10:52   #23
tadekmk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-12-2008
Postów: 14
Domyślnie Re: MK1 SZARPANE PODCZAS JAZDY

Tak właśnie by to wyglądało.
tadekmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2009, 22:03   #24
ni_kola
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-02-2009
Skąd: Zgierz
Postów: 2
Domyślnie Re: MK1 SZARPANE PODCZAS JAZDY

Mój Focusik ma te same obajwy. Na początku szarpało, pojechałam do mechanika okazało się że świecie były stare a do tego jedna całkiem się rozleciała. Przy przeglądzie zauważyli wodę pod silnikiem :fcp5 Wymienili wszystkie świecie, sprawdzili przewody, silnik dokładnie sprawdzili i stwierdzili że wszystko powinno być ok. Wyjechałam z warsztatu i było ok przez jakieś 1,5 miesiąca. Teraz znowu zaczął szarpać i mam wrażenie jaby kolejny raz jakaś świeca padła, samochód nie pracuje na równych obrotach, szarpie przy dodawaniu gazu, najczęściej na 3 biegu. Mam wrażenie jakby nie mógł zaskoczyć na obrotach. Najwieksze problemy są kiedy silnik sie rozgrzeje. Z odpalaniem nie mam najmniejszych problemów. Myslicie że wymiana tej cewki coś pomoże? Może powinnam podpiąć go pod komputer i wyjdzie co w nim siadło?
ni_kola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2009, 19:36   #25
tadekmk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-12-2008
Postów: 14
Domyślnie Re: MK1 SZARPANE PODCZAS JAZDY

Jeżeli to cewka to na komputerze nic konkretnego nie pokaże,bynajmniej u mnie tak było.Stwierdzili tylko,że jest coś z układem zapłonowym.
Pozdrawiam!
tadekmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2009, 07:43   #26
sam-13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-04-2009
Skąd: Kraków
Model: Focus I
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: MK1 SZARPANE PODCZAS JAZDY

Właśnie sie zarejestrowałem bo chciałem zapytać o niniejszy temat a tu cała masa problemów z tym co ja mam czyli szarpanie podczas mocniejszego dodania gazu czego nei ma na biegu jałowym.

Mam focusa 1,6 i od tygodnia mnie trafia jak chce dodac gazu. Byłem w salonie forda i powiedzieli że nei wiedza co to moze byc ponieważ jak przyjechałem to było wszystko OK (najwięcej jest to odczuwalne jak rano jade do pracy - do przejechania prawie 15km. - jak wychodzę to już nie). Wymienili mi kable WN ale nic nei pomogło. Powiedzieli że są nieco świece skorodowane ale to nei powinno byc przyczyną. Podpieli pod kompa, skasowali kilka stów i dalej to samo.

Widze - jak piszecie - że to moze byc kwestia cewki. Nie bardzo sie znam na mechanice wiec zapytam: wiecie gdzie w Krakowie można to wymienic za rozsądną cene? Pojechał bym do forda ale mam wrażenie że raczej nie bardzo znają sie na swojej robocie a nie stać mnie na to zeby kolejne dobre kilka stów wywalić a oni będą sie dalej doktoryzowac nad przypadłością mojego auta (juz 4 godziny dumali co to moze być).
sam-13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2009, 16:55   #27
max3232
ford::average
 
Avatar max3232
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus
Silnik: 1,6 100KM
Rocznik: 2001
Postów: 127
Domyślnie Odp: Re: MK1 SZARPANE PODCZAS JAZDY

Cytat:
Napisał kajotem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie wczoraj odebrałem z warsztatu Focusa 1,6 benzyna. Te same objawy. Wymiana cewki kosztowała mnie 500 złotych. Nauka kosztuje- teraz już wiem o co chodzi
Kaj ty tela zapłaciołs ?
Jo za nowo u kumpla 200 zeta
Pozdro
__________________
Pozdrawiam

**Święty Krzysztof jeździ z Tobą tylko do 120 km/h. Przy większych prędkościach swoje miejsce oddaje Św. Piotrowi.**
http://www.ford.pl/ie/instrukcje_obslugi/-/-/-/-/-/-/
max3232 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2009, 19:05   #28
piotrekxplod
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 b
Rocznik: 2012
Postów: 40
Domyślnie Odp: MK1 SZARPANE PODCZAS JAZDY

Cytat:
Napisał tadekmk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.Mam pytanie odnośnie focusa 1.6 benzyna 1998.
Od kilku dni podczas jazdy przy dodawaniu gazu zaczyna szarpać,tak jakby przerywał,ale dzieje się to tylko podczas jazdy.
Na postoju silnik pracuje bez żadnych zastrzeżeń.W samochodzie zostały wymienione przewody WN oraz został odłączony akumulator lecz nic to nie pomogło.Bardzo proszę jeżeli Ktoś miał podobny problem o pomoc.

POZDRAWIAM I ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO DOBREGO W 2009 ROKU
miałem kiedys to samo, wymienilem przewody i swiece, problem lezal krok dalej, w cewceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po wyjeciu z niej przewodow widac golym okiem czy sie cos przypadkiem nie przepalilo
piotrekxplod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2009, 06:25   #29
sam-13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-04-2009
Skąd: Kraków
Model: Focus I
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: MK1 SZARPANE PODCZAS JAZDY

Jeszcze nie dotarłem do serwisu bo jednak liczę że ktoś bedzie mógł polecić jakiegoś sprawdzonego mechanika w Krakowie.

Tak na marginesie to czy objaw szarpania który znacznie redukuje sie po nagrzaniu silnika jest faktycznie objawem cewki czy moze jednak świec? I druga rzecz, którą ostatnio zaobserowowałem to dzwiek jakby grania zaworów przy puszczaniu sprzęgła (1, 2 bieg) i małej ilości gazu - to moze mieć jedno (czyli cewka) z drugim wspólnego? A moze to jednak świece?

Moze ktoś pomóc bo nei ukrywam ze jak nei znajdę jakiegoś uczciwego warsztatu to bede musiał jechac do serwisu a obawiam sie ze oni wszystko wymienia jak leci i kasa spora ubedzie (niestety tak to jest jak sie człowiek nie zna na mechanice Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
sam-13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.