Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2007, 12:09   #1
kalku
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2007
Skąd: Racibórz
Postów: 9
Domyślnie [mk2] poduszka powietrzna a dziecko?

Czy w da się wyłączyć poduszkę powietrzną od strony pasażera, w aucie z poduszką nie można przewozić wtedy dziecka. Ja czasem muszę na przednim fotelu taki fotelik zamontować.

kalku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2007, 14:48   #2
Procek
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-11-2005
Skąd: Lublin
Postów: 132
Domyślnie

Jeśli tylko odłączysz przewód od poduchy to układ wykryje awarię i zapewne poducha kierowcy też będzie wyłączona. Musiałbyś wyłączyć wtykę poduchy pasażera i jednocześnie na kablu zasymulować obecność tej poduchy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie wiem czy to dobry pomysł wogóle tam grzebać - nie polecam! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Ale co do tego pierwszego nie mam pewnośći." Albert Einstein
Procek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2007, 15:12   #3
mondzio III
ford::professional
 
Avatar mondzio III
 
Zarejestrowany: 07-10-2006
Skąd: Podlasie
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 1,256
Domyślnie

Cytat:
Napisał kalku
w aucie z poduszką nie można przewozić wtedy dziecka
Mówiąc o przewożeniu dzieci w samochodach należy przypomnieć kolejny bardzo istotny zapis prawa o ruchu drogowym: „kierującemu pojazdem zabrania się przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego". Artykuł ten dotyczy wszystkich samochodów osobowych oraz autobusów i samochodów ciężarowych, nawet wtedy, gdy nie są one wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Jeśli kierowca nie ma jak zamocować fotelika w pojeździe, to nie może przewozić dziecka na przednim siedzeniu. „Kierującemu pojazdem zabrania się przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera". To zapis chroniący dzieci przed negatywnym działaniem poduszki powietrznej.
mondzio III jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2007, 21:41   #4
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie

co racja to racja, przepisy nie pozwalają i całkowicie się znimi zgadzam
co do technicznej sprawy to w TISie fordowskim widzialem ze serwis cos takiego moze zrobic, cos sie tam kupuje i wkłada zamiast poduchy pasażera (widziałam na rysunku)
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2007, 23:34   #5
MANIEK70
 
Postów: n/a
Domyślnie

[quote="Procek"]Jeśli tylko odłączysz przewód od poduchy to układ wykryje awarię i zapewne poducha kierowcy też będzie wyłączona. Musiałbyś wyłączyć wtykę poduchy pasażera i jednocześnie na kablu zasymulować obecność tej poduchy Nie wiem czy to dobry pomysł wogóle tam grzebać - nie polecam!

W srwisie mozna zamontowć wyłącznik poduszki.Wyłącza się go kluczykiem takim jak w stcyjce i żadnych błędów komp. nie pokazuje.Tylko kwestia ceny.Jezeli dziecko przewozisz na przednim siedzeniu przodem do kierunku jazdy nie ma potrzeby wyłączania poduszki.Jeżeli dobrze pamiętam to dzieci o wadze do 9kg. przewozi się w fotelikach typu gondola (nosidełko z rączką)tyłem do kierunku jazdy(instrukcja na fotelikach).
Pozdrawiam.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2008, 17:14   #6
eler1
ford::beginner
 
Avatar eler1
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Model: s-max
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 47
Domyślnie Re:

Cytat:
Napisał MANIEK70
Jezeli dziecko przewozisz na przednim siedzeniu przodem do kierunku jazdy nie ma potrzeby wyłączania poduszki.Jeżeli dobrze pamiętam to dzieci o wadze do 9kg. przewozi się w fotelikach typu gondola (nosidełko z rączką)tyłem do kierunku jazdy(instrukcja na fotelikach).
Pozdrawiam.
Chciałem odświeżyć temat mam dziecko 4,5 roku w foteliku czy można je przewozić przy włączonej poduszce przedniej?

Cytat:
Napisał CERES
w TISie fordowskim widzialem ze serwis cos takiego moze zrobic, cos sie tam kupuje i wkłada zamiast poduchy pasażera (widziałam na rysunku)
Co do wyłącznika to serwis mi powiedział że nie zamontują wyłącznika za żadne pieniądze :fcp25

ps. chodzi o forda transita
eler1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2009, 21:45   #7
mati_mat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-12-2008
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: Re:

Cytat:
Napisał eler1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałem odświeżyć temat mam dziecko 4,5 roku w foteliku czy można je przewozić przy włączonej poduszce przedniej?
Tak można. Kolega wyżej opisał, iż na przednim siedzeniu można przewozić dzieci poniżej 12 roku życia (ja dodam jeszcze poniżej 150 cm wzrostu) w specjalnym foteliku o ile jego kierunek jest zgodny z kierunkiem jazdy tzn. przodem. ZABRONIONE jest przewożenia dzieci na przednim siedzeniu przy aktywnej poduszce we fotelikach czy też nosidełkach montowanych tyłem do kierunku jazdy.

Ja mam małego synka, którego jeszcze wożę we foteliku i początkowo mnie zdenerwowała niemożliwość jego montażu na przednim siedzeniu. Jednak biorąc na logikę, nawet gdybym zdecydował się na zainstalowanie wyłącznika przedniej poduszki pasażera to równie dobrze powinienem wyłączyć i sobie bo co to za rodzic, który naraża swoje dziecko na najwyższe niebezpieczeństwo jakie występuje na przednich siedzeniach przy najgorszych czołowych zderzeniach.
mati_mat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2009, 22:24   #8
loa
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1995
Postów: 89
Domyślnie Odp: [mk2] poduszka powietrzna a dziecko?

Nie wolno przewozić na przednim siedzeniu dziecka w foteliku (w aucie wyposażonym w poduszkę) TYŁEM do kierunku jazdy!
__________________
---
loa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2009, 18:42   #9
agatajakub
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-03-2009
Skąd: KUTNO
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: [mk2] poduszka powietrzna a dziecko?

Dla mnie bardzo jest ważny dostęp do dziecka. Im bliżej siedzi mnie tym lepiej.
agatajakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2009, 13:18   #10
mati_mat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-12-2008
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: [mk2] poduszka powietrzna a dziecko?

Cytat:
Napisał agatajakub Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie bardzo jest ważny dostęp do dziecka. Im bliżej siedzi mnie tym lepiej.
Nie wierzę, że ważniejszy dla Ciebie jest dostęp do dziecka niż jego bezpieczeństwo.
W razie gdybyś potrzebowała coś zrobić zawsze możesz się zatrzymać a w sytuacji zderzenia czołowego gdy dzicko by siedziało na przednim siedzeniu tyłem do jazdy mogła byś się liczyć że poduszka, i tu powiem brutalnie, "urwała by mu głowę"!
mati_mat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.