Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2009, 19:37   #1
wojtisek1
ford::average
 
Avatar wojtisek1
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Olsztyn- Zatorze
Model: ford
Silnik: ropniak
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Kupno Galaxy

Widzę ,że w dziale Galaxy, jak i w każdym innym , jest mnogość postów o róznej maści usterkach.
Muszę szybko kupić auto i zdecydowałem się na Galaxy, rocznik 2005 - 2006 , raczej z dieslem 130 lub 150 koni.
Na co w szczzególności zwrócić uwagę, który silnik odradzacie itp
Jako alternatywa Sharan, Alhambra ewentualnie S-max.
Co podpowiecie??

__________________
Bokiem do przodu , i oto chodzi!!
Nie sztuką jest zabić muchę przednią szybą, sztuką jest zabić ją boczną...
wojtisek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2009, 20:16   #2
n owicjusz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: BRUKSELA/rOPCZYC
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT
Rocznik: 2012
Postów: 497
Domyślnie Odp: Kupno Galaxy

Mlode roczniki.
Najwazniejsze diagnoza+dokumentacja przebiegu(ksiazka serwisowa jesli to mozliwe).
Diesel jak najbardziej silnik zalezy od uzytkowania.
I w jak najbogatszym wyposazeniu;
n owicjusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2009, 21:20   #3
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Kupno Galaxy

Bierz jak najmocniejsze TDI i sprawdz dokładnie przebieg i stan techniczno-blacharski i na jak najwyższym wypasie,Galaxy to najlepszy wybór (lepszy od Sharana i Alhambry) za stosunek wypasu do ceny.pozdro i powodzenia.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2009, 07:22   #4
Rommi
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 26-01-2009
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: KUGA. FIESTA
Silnik: 2.0 TDCI. 1,5 TDCI
Rocznik: 2017, 2019
Postów: 41
Domyślnie Odp: Kupno Galaxy

Witam. Ja wybrałem podobnie 2005 ze 130 kucami. Daje rade i polecam ten motorek.
Jeżdziłem też 115 , nieco słabszy szczególnie przy 7 osobach poczujesz różnice.
Podobno nieco oszczędniejszy, ale to też kwestia sposobu prowadzenia, doboru opon itp.
W tych rocznikach są juz raczej dobrze wyposażone. Szukaj raczej z klimatronikiem 1 strefowym bo w 2 strefowych szybko korodują rurki biegnące do 2 strefy i masz wydatek. Polecam też multi funkcyjną kierownice , no i tempomat ( zauważam zmniejszone zużycie paliwa).
Ksiązka serwisowa super jak jest. A stan blacharski to juz musisz odwiedzić specjaliste, i nie bierz od handlarza, jak się błyszczy i wypolerowany to napewno poprawiany, chyba nie uwierzysz że auto z przebiegiem ok 100 tyś nie ma ryski i odprysków na masce. A specjaliści do których cię zawioża to koledzy , dopiero jak przywieziesz to ci niezależni powiedzą co było robione.
W każdym razie życzę udanego zakupu.
Rommi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2009, 09:34   #5
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Kupno Galaxy

Cytat:
Napisał Rommi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
. Szukaj raczej z klimatronikiem 1 strefowym bo w 2 strefowych szybko korodują rurki biegnące do 2 strefy i masz wydatek.
Oj chyba nie znajdzie sie żadego Galaxy,Alhambry czy Sharana MK2 z climatronic-em 1 strefowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja przynajmniej nie widziałem takiego jeszcze...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2009, 22:57   #6
jigaman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2008
Model: ford ka
Postów: 32
Domyślnie Odp: Kupno Galaxy

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oj chyba nie znajdzie sie żadego Galaxy,Alhambry czy Sharana MK2 z climatronic-em 1 strefowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja przynajmniej nie widziałem takiego jeszcze...
a jednak sie zdarzają - sam takiego posiadam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i co do Alhambry i wyposazenia - mam wszystko co potrzeba - aut. klima, tempomat, silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niemiec dorzucil gratis koła zimowe na stalowych felgach w b. dobrym stanie, bagaznik na rowery na tylną klape i wciskał jeszcze jakies kraty do oddzielenia bagaznika, ale tego juz nie bralem. Ogolnie jestem bardzo zadowolony. Wczoraj na trasie nad morze w 5 osob spalil 6,0 l (oczywiscie z kompa, predkosc ok 110-max120km/h)
jigaman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2009, 23:10   #7
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Kupno Galaxy

a ja na Twoim miejscu mocno zastanowił bym się nad S-Maxem, jeśli rozmier auta Ci odpowiada to S-Max jest dużo nowszą konstrukcją, kierowca czuje się tak samo jak w Galaxy MKIII tylko z tyłu mniej miejsca no i nie ma płaskiej podłogi (z tego co udało mi się zauważyć) jeśli chcesz większe auto to Galaxy i tak jak koledzy wyżej napisali, zwrócić uwagę na wyposarzenie sprawdzić licznik czy jest z pełnym FIS (tu proponuję przeszukać forum szukajką bo dużo już było na ten temat) tempomat no i klima jednak dwu strefowa moim zdaniem. Generalnie im większy wypas tym lepiej. W takim aucie nie powinno niczego zabraknąć. Jeśli czegoś brakuje to później to mocno wkurza.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2009, 06:03   #8
Rommi
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 26-01-2009
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: KUGA. FIESTA
Silnik: 2.0 TDCI. 1,5 TDCI
Rocznik: 2017, 2019
Postów: 41
Wink Odp: Kupno Galaxy

Oj chyba nie znajdzie sie żadego Galaxy,Alhambry czy Sharana MK2 z climatronic-em 1 strefowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja przynajmniej nie widziałem takiego jeszcze...

RafałB, to czy są II strefy czy I dowiesz się nie po wyświetlaczu Climatronica tylko po tym czy są nawiewy II i III rzędu siedzeń na podsufitce. Wyświetlacz jest taki sam dla obu przypadków. I uwierz mi II strefowe to naprawdę rzadkośc.
Rommi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2009, 09:31   #9
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Kupno Galaxy

A mi chodziło o ekran climy i jej podział na 2 strefy.Każdy ma nawiewy w lewej cześci bagażnika i to już są 2 strefy,a jeśli chodzi o nawiewy podsufitowe to wiem że te ciężko znaleźć.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2009, 13:05   #10
devaluator
ford::professional
 
Avatar devaluator
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Elbląg
Model: Sharan, był Ford Galaxy
Silnik: TDI AUY był AHU @110KM
Rocznik: VW 2000 był Ford 1997
Postów: 1,149
Domyślnie Odp: Kupno Galaxy

to jest MK1 ale chodzi o to samo
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
devaluator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.