Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-05-2009, 13:31   #1
hardwin
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 55
Domyślnie jakie macie instalacje gazowe w MK1, prosze o porade

Witam
w dobie ciągłego wzrostu cen paliw [dziś czytam ze Pb95 niedlugo będzie kosztować 4,5zł!!] chyba będę zmuszony zainstlowac jakąś instalacje

wiem, że najlepiej było by zainstalować sekwencje ale to koszt ponad 2000zł!
nie jeżdze aż tak dużo, taka inwestycja zwróci mi sie po ocho chooo
mam do wyboru:
1.sprzedać auto i kupić coś innego [z gazem sekwencyjnym]
2.kupić tanią instalacje gazową

jakie macie poinstalowane istalacje gazowe, ile za nie daliście i co o nich myślicie?
i co mi doradzicie
pozdrawiam
dzięks z góry

__________________
Ford Mondeo MkIII, 2001, diesel ,2.0 TDDI, 115 koni
hardwin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2009, 14:23   #2
Kotolin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-01-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo Mk1
Silnik: 1,6 + LPG
Rocznik: 1995
Postów: 63
Domyślnie Odp: jakie macie instalacje gazowe w MK1, prosze o porade

osobiście zakładałam sekwencje i jestem bardzo zadowolona. Wielkiego spadku mocy nie zauważam (no chyba, że włączę do tego klimę xD) na pełnym baku (chyba wchodzi tam z 60 L gazu) bez problemu śmigam około 250 km na trasie, a w mieszanym to jest ok 200
Mnie osobiście się to opłacało (zwłaszcza jak waha była po 5 zł)
Powiem tyle... jeżeli nie jesteś przywiązany (sentymentalnie) do tego samochodu to znajdź inny z gazem (ale tu radze uważać, bo nie wiadomo w jakim stanie silnik zastaniesz) a jeżeli nie masz licznej rodzinki to po prostu zainwestuj w mniejsze autko i to najlepiej diesla ^^
Kotolin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2009, 14:43   #3
hardwin
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 55
Domyślnie Odp: jakie macie instalacje gazowe w MK1, prosze o porade

auto mam zamiar miec max rok
chyba tylko wchodzi w gre instalacja najtansza, nie wiem 800zł max, jest cos w miare sensownego w tej cenie?
w rok chyba instalacja nie rozwali silnika
a pozniej ...inne auto
co myslicie?
__________________
Ford Mondeo MkIII, 2001, diesel ,2.0 TDDI, 115 koni
hardwin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2009, 15:00   #4
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie Odp: jakie macie instalacje gazowe w MK1, prosze o porade

Cytat:
Napisał hardwin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie jeżdze aż tak dużo, taka inwestycja zwróci mi sie po ocho chooo
Cytat:
Napisał hardwin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
auto mam zamiar miec max rok
w takim razie po co ci gaz??

Cytat:
Napisał hardwin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba tylko wchodzi w gre instalacja najtansza, nie wiem 800zł max
taka to się nadaje max do dużego fiata na gaźniku, poldka z wtryskiem szkoda na takie cuda.
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2009, 15:04   #5
hardwin
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 55
Domyślnie Odp: jakie macie instalacje gazowe w MK1, prosze o porade

ok
nie bede cudowal
auto poprostu sprzedam
__________________
Ford Mondeo MkIII, 2001, diesel ,2.0 TDDI, 115 koni
hardwin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2009, 20:51   #6
artur1234
ford::advanced
 
Avatar artur1234
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 25-11-2008
Skąd: Łęczna-Lublin
Model: mondeo mk1
Silnik: 1600 Pb+Lpg
Rocznik: 1994
Postów: 332
Domyślnie Odp: jakie macie instalacje gazowe w MK1, prosze o porade

na pełnym baku (chyba wchodzi tam z 60 L gazu) bez problemu śmigam około 250 km na trasie, a w mieszanym to jest ok 200= To cos duzo Ci pali strasznie duzo!!!

Ja powiem tak ja nie mam sekwencji ale jest na tzw mikserze... i kurde nie narzekamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 10l/100km wychodzi mnie ok 16zl i jest niezleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja na Twoim miejscu jak auto jest zadbane wszystko gra to bym nie sprzedawal nigdy! Jak malo jezdzisz to jezdzij na benzynie... Zmienic auto na dobre to nie jest tak latwo... A co do instalacji to najlepiej jakbys mial jakies znajomosci ja np zalozylem owa instalacje za 600zl z papierami oczywiscie tyle ze mam uzywana butle i wszystko jest nowe...
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec????????
artur1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2009, 11:23   #7
hardwin
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 55
Domyślnie Odp: jakie macie instalacje gazowe w MK1, prosze o porade

Cytat:
Napisał artur1234 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja powiem tak ja nie mam sekwencji ale jest na tzw mikserze... i kurde nie narzekamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 10l/100km wychodzi mnie ok 16zl i jest niezleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .... ja np zalozylem owa instalacje za 600zl ...
co to znaczy na mikserze?
__________________
Ford Mondeo MkIII, 2001, diesel ,2.0 TDDI, 115 koni
hardwin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2009, 13:23   #8
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: jakie macie instalacje gazowe w MK1, prosze o porade

instalacja z mikserem (mieszalikiem) tworzy mieszanke paliwo/gaz wlasnie w takowym mieszalniku i podaje ja do komory spalania odcinajac tylko wtrysk benzyny. to najprostrze instalacje. u mnie takowa sprawdze sie bardzo dobrze i nie wydal bym za czorta kasy na sekwencje. spalanie mam bardzo rozsadne (przy 1.8 w kombi na trasie jadac normalnie mam 9l przy duuuzej ekonomi daje rade dosc do 8l i nizej w miescie to 12-13 w stresie do 15l). regularna wymiana filtrow i regulacja daje dobre efekty. butle mam w kole o pojemnosci 38l + poduszka i w trasie daje mi to ok 420km. ostatnio z klima we wroc w korkach dlugoweekendowych mialem 250km a to rozsadne wyniki.
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2009, 13:36   #9
hardwin
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 55
Domyślnie Odp: jakie macie instalacje gazowe w MK1, prosze o porade

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
instalacja z mikserem (mieszalikiem) tworzy mieszanke paliwo/gaz wlasnie w takowym mieszalniku i podaje ja do komory spalania odcinajac tylko wtrysk benzyny. to najprostrze instalacje. u mnie takowa sprawdze sie bardzo dobrze i nie wydal bym za czorta kasy na sekwencje. spalanie mam bardzo rozsadne (przy 1.8 w kombi na trasie jadac normalnie mam 9l przy duuuzej ekonomi daje rade dosc do 8l i nizej w miescie to 12-13 w stresie do 15l). regularna wymiana filtrow i regulacja daje dobre efekty. butle mam w kole o pojemnosci 38l + poduszka i w trasie daje mi to ok 420km. ostatnio z klima we wroc w korkach dlugoweekendowych mialem 250km a to rozsadne wyniki.
super
dzieki za wyjasnienie
powiedz mi jeszcze ile takie instalacje kosztują, moze jakis przyklad/nazwa instalacji
i czy czyjesz spadek mocy na gazie?
__________________
Ford Mondeo MkIII, 2001, diesel ,2.0 TDDI, 115 koni
hardwin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2009, 14:00   #10
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: jakie macie instalacje gazowe w MK1, prosze o porade

nie widze roznicy w jezdzie na gazie/benzynie. nie potrafie powiedziec jak auto zachowywalo sie przed instalacja gdyz zamontowana zostala zaraz po zakupie. teraz przelaczajac benyzna/gaz widze tylko roznice w vmax (raz sprawdzone z ciekawosci - gaz to -10km/h w moim wypadku). instalacje mam na osprzecie lovato z zaworami tomasetto i zbiornikiem stako. sterownik to magtronic czy jakos tak. instalacja zostala zamontowana przy licznikowym 138tyskm i przez te 100tys na niej zrobione raz mialem maly problem po dlugim postoju bez akumulatora - palil jak smok i nie miescil sie w normie na analizatorze - po regulacji all ok. instalacja kosztowala cos 1400ale to juz bylo czas jakis temu
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.