Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2009, 18:42   #21
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Łożyska

Cytat:
Napisał Patryk84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jeżdże moim autem i słysze które mi buczy, więc pytam - chciał mnie naciągnąć na drugie??
Dawniej miałem tak w Vectrze bo wydawało mi się tak jak tobie że huczy prawe po wymianie okazało się że lewe też musiałem wymienić bo to ono było bardziej wyrobione.

Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2009, 22:19   #22
bargus
ford::advanced
 
Avatar bargus
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 01-09-2008
Skąd: małopolska
Model: Focus [Mk2] FL
Silnik: 1.8 TDCI 138KM & 360Nm V-Tech
Rocznik: 2008
Postów: 308
Domyślnie Odp: Łożyska

Cytat:
Napisał Dinar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dawniej miałem tak w Vectrze bo wydawało mi się tak jak tobie że huczy prawe po wymianie okazało się że lewe też musiałem wymienić bo to ono było bardziej wyrobione.
Też miałem podobnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Także sprawdź dobrze które i dopiero wymieniaj. I wymieniaj tylko to które buczy (a nie komplet) -bo niby po co? -największa bzdura jaką słyszałem to wymiana kompletami łożysk.
bargus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 20:03   #23
Patryk84
ford::beginner
 
Avatar Patryk84
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 07-07-2008
Skąd: Leszczyny
Model: Focus GHIA
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 1999
Postów: 24
Domyślnie Odp: Łożyska

tak jak pisałem wymieniłem te które buczało. teraz nic nie buczyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mechanik podniósł i powiedział że te drugie słychać bardziej mimo to kazałem wymienić te które według mnie słychac podczas jazdy,przyznam troszke się bałem, że jak odjade z warsztatu to problem nie zniknie, ale wszystko okazało się ok, nie słychać żadnego buczeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Patryk84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 12:09   #24
mshopa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-06-2009
Skąd: Chojnice
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie jakie łożyska na tył?

jakie łożyska polecacie na tył do focusa rok 2000, 1.8 TDDI z ABS-em. Pytam bo jest duża różnica w cenie, jakieś zwykłe kosztują ok. 75zł a oryginalne ok. 175zł. Te droższe są z tzw. kapslem a te tańsze nie (kapsel można kupić oddzielnie).
mshopa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 13:05   #25
LuckyLuck
ford::average
 
Imię: Lucky
Zarejestrowany: 02-01-2008
Skąd: Kraków/Myślenice
Model: Cruze, 206, focus
Silnik: 2.0, 1.1, 1.8
Rocznik: 2009, 2001, 2000
Postów: 75
Domyślnie Odp: jakie łożyska na tył?

Wlasnie przerabiam ten temat, w sobote jade na wymiane, i chyba kupie posrednie za 130 pln niby oryginaly... z wymiana 220 / sztuke..... ile u Ciebie za wymiane zdzieraja?
__________________
Oby hulało bezawaryjnie!
LuckyLuck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 17:32   #26
kozik77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-01-2008
Skąd: LUBLIN
Model: focus kombi
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 207
Domyślnie Odp: jakie łożyska na tył?

220 za wymianę ...toż to szok... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kozik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 17:41   #27
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: jakie łożyska na tył?

Witam,
Jeśli chodzi o łożyska na tył to wymieniałem sam i wstawiałem ze średniej półki, póki co to na razie nie mam żadnych problemów.Potrzebna jest prasa,gdyż stare można wybić i zniszczyć a nowe to szkoda walić młotem.Musisz uważać na pierścień abs-u bo czasami ciężko go zbić a nowy jest chyba 40 zł kosztuje.Łożysko wbijasz obojętnie którą stroną bo nie ma różnicy a pierścień musisz dobić do końca bo miedzy czujnikiem a nim nie ma za wiele wolnego miejsca.
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 21:18   #28
mshopa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-06-2009
Skąd: Chojnice
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: jakie łożyska na tył?

u mnie samo łożysko miało kosztować 150 a robocizna chyba ok. 70 - nie wiem dokładnie, bo mi miał wymieniać znajomy
mshopa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 21:20   #29
mshopa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-06-2009
Skąd: Chojnice
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: jakie łożyska na tył?

Dzięki za podpowiedzi ale póki co okazało się, że z łożyskami jest wszystko ok i że powinienem sprawdzić koła ...oby nie było drożej
mshopa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2010, 20:02   #30
tomlee
ford::average
 
Avatar tomlee
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-02-2009
Skąd: WROCŁAW
Model: FOCUS Mk1 KOMBI
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 121
Domyślnie Odp: [Mk1] Wymiana łożyska

witam. dwa lata temu w warsztacie wymieniali mi łożysko tył prawa strona i dwa miesiące temu to samo łożysko mi siadło.Dzisiaj co mnie bardzo zaskoczyło znowu to samo koło huczy.Jak to możliwe już kolejne łożysko(drugie w tym samym kole padło).Jak ostatnio gość wymieniał mi łozysko to mówił ze to może być uszczelniacz ten co jest piaście przepuszcza wodę,tylko że jest problem bo tego uszczelniacza nie ma w zestawie,chyba że jest inna przyczyna? PROSZĘ O POMOC.
tomlee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.