Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2009, 19:13   #271
Szmer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2009
Model: fiesta
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Postów: 23
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Dokładnie tak. Na wysokości klamry od pasa. Na słupku jest takie wgłębienie i to właśnie w tej okolicy jest porysowany. Te zarysowania powstają jak puszcza się po odpięciu pas, żeby sam się złożył. Generalnie sugeruję uważać, albo zawczasu coś nakleić.

Ja zapiąłem pasy na stałe. Tylko jak za miasto wyjeżdżam to zapinam.

Szmer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2009, 20:51   #272
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Haha! To już rozumiem dlaczego napisałeś

Cytat:
Napisał Szmer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)Fiesta ma tylko 2 upierdliwe moim zdaniem wady. Po pierwsze nie da się wyłączyć alarmu niezapiętych pasów, a po drugie porysował się od wewnątrz słupek na którym przymocowane są pasy bezpieczeństwa.
Cytat:
Napisał Szmer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)Na słupku jest takie wgłębienie i to właśnie w tej okolicy jest porysowany. Te zarysowania powstają jak puszcza się po odpięciu pas, żeby sam się złożył. Generalnie sugeruję uważać, albo zawczasu coś nakleić.

Ja zapiąłem pasy na stałe. Tylko jak za miasto wyjeżdżam to zapinam.
Wybacz, ale takie myslenie jest dla mnie niedorzeczne. Po pierwsze nie rozumiem ludzi, którzy nie zapinają pasów (pomijam tu taksówkarzy czy policjantów) w autach wyposażonych w poduszki powietrzne i skonstruowanych z myślą o ochronie pasażerów zapiętych w pasy. Nawet podczas zderzenia przy 40km/h bez pasów można sobie zrobić krzywdę.

Po drugie, jeździsz bez zapiętych pasów i uważasz za wadę brzęczyk przypominający Ci o tym.

Do tego wadą jest dla Ciebie porysowany słupek... u mnie nic się nie rysuje, bo staram się pasa nie puszczać tak żeby tłukł się o słupek. Wolisz ten słupek czymś obkleić niż po prostu zapiąć pas i mieć spokój.

Wybacz, że tak ostro, ale po prostu daleki jestem od pojęcia takiego toku myślenia. Ale ja to ja, a Ty to Ty.
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2009, 21:12   #273
Szmer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2009
Model: fiesta
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Postów: 23
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Każdy ma prawo do swojej opinii w kwestii bezpieczeństwa i pasów. Pragnę podziękować za wyrażoną troskę.

Jednocześnie nie zamierzam ani Ciebie, ani nikogo innego przekonywać do swoich racji, czy tym bardziej do prowadzenia polemiki odnośnie pasów bezpieczeństwa. Wyraziłem swoją opinię, odnośnie rzeczy, które mnie denerwują. Nadto, powodem niezapinania przez mnie pasów nie jest bynajmniej poobijany słupek.

Proszę zwrócić uwagę na fakt, że jeżdżąc z niezapiętymi pasami bezpieczeństwa nie narażam nikogo oprócz siebie na jakiekolwiek szkody w osobie czy w mieniu. Tobie z powodu niezapiętych przeze mnie pasów nic się nie stanie, a zatem jest to tylko i wyłącznie mój świadomy wybór i moje prawo decydowania o swoim życiu i zdrowiu.

Nikogo nie namawiam do naśladowania mnie.
Szmer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 08:47   #274
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał Szmer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie narażam nikogo oprócz siebie na jakiekolwiek szkody w osobie czy w mieniu.
Chciałbym zwrócić uwagę, że w razie wypadku leczą Cię m. in. z mojej składki zdrowotnej.
W związku z tym czuję się w pełni narażony na straty w mieniu w związku z taką jazdą.

Nie miałbym nic przeciwko zniesieniu obowiązku zapinania pasów, gdyby osoby
chętne opłacały dodatkowe ubezpieczenie na pokrycie większych kosztów ewentualnego leczenia.




Pewnie zaraz trzeba będzie pokasować parę postów, żeby powrócić do zasadniczego tematu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 09:08   #275
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał palulin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja właśnie wróciłem z serwisu, niestety tylko mnie zapisali na środę... Przeczytałem trochę wątków na tym forum i problem z tym grzaniem się powtarza. To nie jest normalne, żebym nie mógł nogi oprzeć, bo mnie parzy... Myślę, że jak będzie dużo zgłoszeń, to wyciągną jakieś wnioski i może coś z tym zrobią. Ja nie przyjmę odpowiedzi w stylu "ten typ tak ma"...
niestety w fiescie zony wczoraj pojawiło sie to samo, prawie sobie noge przypiekła. Kurde dopiero co 1.5k km i juz takie kwiatki wychodza... Czy udało zdiagnozować sie wam przyczynę tej awarii ? Przy okazji kapie jeszcze woda na nogi kierowcy czasem ... i piszczy cos z prawej strony z tyłu na nieruwnościach. Za tydzień wizyta w ASO Lipski ... zobaczymy co powiedzą ....
__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 11:22   #276
Szmer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2009
Model: fiesta
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Postów: 23
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał Skolmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałbym zwrócić uwagę, że w razie wypadku leczą Cię m. in. z mojej składki zdrowotnej.
Demagogia... Dziękuję za troskę, ale do zapinania pasów mnie nie przekonacie. Jeśli jest potrzeba szerszej dyskusji to proszę otworzyć temat w stosownym dziale i podyskutujemy...

Wracając do zasadniczego tematu, to chciałem się zapytać o elektrykę szyb. W służbowym focusie otwieranie szyby kierowcy ma 2 biegi. Pierwszy bieg otwiera szybę jak się trzyma palec na przycisku, 2 bieg otwiera całą szybę po naciśnięciu. Analogicznie zamykanie szyby.

W świetle powyższego, czy w nowej fieście też tak powinno być?? U mnie rzeczywiście czuć 2 biegi, ale żeby otworzyć i zamknąć "całą" szybę muszę trzymać naciśnięty przycisk.

Generalnie nie przeszkadza to aż tak bardzo, ale póki jest na gwarancji to niech naprawiają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (jeśli rzeczywiście to jest usterka).
Szmer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 11:42   #277
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

nie, otwiera sie cala za nacisnieciem guzika, nie trzeba go trzymac (tylko od strony kierowcy)
__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 20:13   #278
losarturos
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 30-10-2006
Skąd: Katowice
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2007
Postów: 198
Wink Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał Szmer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Każdy ma prawo do swojej opinii w kwestii bezpieczeństwa i pasów. Pragnę podziękować za wyrażoną troskę.

Jednocześnie nie zamierzam ani Ciebie, ani nikogo innego przekonywać do swoich racji, czy tym bardziej do prowadzenia polemiki odnośnie pasów bezpieczeństwa. Wyraziłem swoją opinię, odnośnie rzeczy, które mnie denerwują. Nadto, powodem niezapinania przez mnie pasów nie jest bynajmniej poobijany słupek.

Proszę zwrócić uwagę na fakt, że jeżdżąc z niezapiętymi pasami bezpieczeństwa nie narażam nikogo oprócz siebie na jakiekolwiek szkody w osobie czy w mieniu. Tobie z powodu niezapiętych przeze mnie pasów nic się nie stanie, a zatem jest to tylko i wyłącznie mój świadomy wybór i moje prawo decydowania o swoim życiu i zdrowiu.

Nikogo nie namawiam do naśladowania mnie.
Nie do końca się z tym zgadzam. Przy hamowaniu pasy jednak cię przytrzymują więc nie trzeba się kurczowo 3mać kierownicy żeby jej nie pogryźć. A to oznacza, że zapinając pasy, masz większą kontrolę nad samochodem i zmniejszasz zagrożenie innych ludzi na drodze. Dlatego jeżdżę z zapiętymi pasami, tym bardziej, że pary razy już mi michę uratowały...
losarturos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2009, 14:47   #279
Anka81
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: Gdynia
Model: Fiesta
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 11
Smile Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Witam wszystkich :-)
To mój pierwszy wpis na tym forum.
Przebiłam się przez 28 stron dyskusji o nowej fieście i ... jestem jakaś poddenerwowana. Mam fiestę od 1 kwietnia i jak do tej pory jedyną wadą był zbyt cienki, jak na moje obcasy, dywanik kierowcy. Na szczęście już temu zaradziłam.
Do meritum...obawiam się że teraz będę nasłuchiwać czy i u mnie nie stuka coś z lewej czy z prawej, albo czy coś się nie przegrzewa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale zawsze to cenna wiedza - wiem czego mogę się spodziewać.
Ogólnie - moje morello (1,6 TDCi) świetnie jeździ, jest dynamiczne, szybkie i przykuwa uwagę innych (chociaż to ostatnie wcale nie jest dobre). Powoli staram się opanować mały strach jak ją gdzieś zostawiam na dłużej, ale to chyba jeszcze chwilę zajmie.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!
Anka81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2009, 18:00   #280
caligator
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 120KM
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

1. Problem nagrzewania się plastiku w okolicach nó kierowcy to ponoć wada konstrukcyjna... U mnie plastik jest delikatnie ciepły - nie parzy więc nie uważam żeby to był jakiś problem...

2.Skrzypienie z tylnej prawej strony w 99% jest spowodowane przez mocowanie fotela... Wystarczy opuścić tylną kanapę i porządnie nasmarować smarem styki które zakleszczają fotel w mocowaniu - nasmarować całe to mocowanie.... Sam miałem takie okropne skrzypienie i takie rozwiązanie pomogło w 200%Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

3.Mój przebieg fieściną to już 5000km... Nie zauważam żadnych poważnych problemów (chociaż klima czasem chodzi dość głośno).... najniższe średnie spalanie poza miastem jakie osiągnałem silnikiem 1.6 benzyna to 4.9l (bardzo oszczędna jazda)... zauważyłem za to dość dziwną rzecz i nie wiem czy to normalne - jak się włączy światła awaryjne i zamknie auto to przy jego otwieraniu zawsze załącza się alarm... U was też tak jest??
caligator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2012 , benzyna , fiesta , fiesta mk7 , info , nowa fiesta , użytkowanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.