Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-10-2009, 08:13   #11
gibson67
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: polska
Model: Ford Focus 1
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 25
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

byłem u mechanika, silnikowca, powiedział ze silnik wyglada i pracuje ok, ale potem na luzie przegazował go tak gwałtownie od zera do 5000 obrotów i z rury buchał hmmm mozna powiedzieć ze czarny dym ....
.... mechanik powiedział ze to na pewno pierscienie, zrobił sie nagar itd ...
powiedziałze 1000zł naprawa i problemu nie bedzie tylko czyaby na pewno, bo wiecie zarobć chce każdy, a jak mi potem polecą zawory albo uszczelnienie wału kob\rbowego czy cos innego ? co o tym myslicie ??

gibson67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2009, 20:12   #12
Cien77
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-02-2009
Model: Focus I i II; Fiesta; Mazda Tribute aka Ford Escape, Maveric
Silnik: 2,0 ZETEC; 1,6 ZETEC i 1,6 Ti-VCT; ecoboost 1.0 100KM
Rocznik: 2003, 2004, 2008 i 2014
Postów: 189
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Cytat:
Napisał gibson67 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
byłem u mechanika, silnikowca, powiedział ze silnik wyglada i pracuje ok, ale potem na luzie przegazował go tak gwałtownie od zera do 5000 obrotów i z rury buchał hmmm mozna powiedzieć ze czarny dym ....
.... mechanik powiedział ze to na pewno pierscienie, zrobił sie nagar itd ...
powiedziałze 1000zł naprawa i problemu nie bedzie tylko czyaby na pewno, bo wiecie zarobć chce każdy, a jak mi potem polecą zawory albo uszczelnienie wału kob\rbowego czy cos innego ? co o tym myslicie ??
Przypominam sobie, że na zagranicznych forach pisali coś o właśnie o pierścieniach i że niektóre Focusy miały (mają) z tym problem.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Cien77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2009, 21:04   #13
gibson67
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: polska
Model: Ford Focus 1
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 25
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Cytat:
Napisał Cien77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przypominam sobie, że na zagranicznych forach pisali coś o właśnie o pierścieniach i że niektóre Focusy miały (mają) z tym problem.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
interesujące... przyznam sie ze nie wszystko zrozumiałem dosłownie ale z kontekstu wynika chyba ze wystarczyło by przeczyscic pierscienie, a moze raczej wymienic je na nowe ... szkoda tylko ze nie ma sposobu zeby sprawdzic na 100% czy to sa pierscienie bo nie sztuka wywalic 1000zł na naprawe a potem sie okaze ze jednak było to na darmo :/

...mechanik mówi ze auto być moze nie ma tego przebiegu co na liczniku, ze przy akim braniu oleju powinien mieć około 400tyś ale ... czy gdyby miał 400tyś, to zawieszenie byłoby w idealnym stanie? bo takie jest, jest jeszce oryginalny tłumik, żadnych zamienników w srodku ani pod spodem, analiza spalin idealna, chyba niklt az tak by nie picował auta zeby jes sprzedac ....
sam już nie wiem co o tym wszystkim mysleć, doradzcie .....

.... myslałem zeby jechac do ASO moze maja metody zeby to zdiagnozowac, ale mam złe doswiadczenia same cwaniaki i naciagacze

czy sprawdzenie kompresji wykluczy uszkodzenie uszczelniaczy zaworów i jednoczesnie potwierdzi zuzycie pierscieni ??

czyprzy wymianie pierscienie nalezy robić jakieś szlify?? tłoków cylindrów itd ??
gibson67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2009, 08:37   #14
gibson67
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: polska
Model: Ford Focus 1
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 25
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

... byłem u znajomego mechanika, sprawdził mi kompresje, na jednym cylindrze była za mała, a świeca z niego miała biały nalot, powiedział ze to odtego moze brać olej i że zawory czy te uszczelniacze zaworów są dobre...

.... potem do tego felernego cylindra wlał troche oleju i sprawdził kompresje ponownie, wtedyklompresja siepoprawiła, była idealna, stwierdził ze jesli wykluczyć jakas ryse to na 100% są piersienie, a raczej pierscień

A co Panowie sądzą na ten temat ??
gibson67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2009, 14:15   #15
Cien77
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-02-2009
Model: Focus I i II; Fiesta; Mazda Tribute aka Ford Escape, Maveric
Silnik: 2,0 ZETEC; 1,6 ZETEC i 1,6 Ti-VCT; ecoboost 1.0 100KM
Rocznik: 2003, 2004, 2008 i 2014
Postów: 189
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Z przejrzenia jeszcze kilku wątków na zagranicznych forach wynika, że niektóre Focusy (może jakaś seria z konkretnej fabryki, najwięcej piszą o rocznikach 2002 i 2003) miały montowane pierścienie z gorszego materiału. Przy dużych obciążeniach zimnego silnika i nie tylko, mogło nastąpić gwałtownie zużycie, zdarcie pierścieni (piston ring shattering).
Byłaby to ewidentna wada materiałowa. Jednak Ford się do tego nie przyzna, nawet jak uszkodzenie wystąpi na gwarancji.
Cien77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2009, 15:55   #16
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,996
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Gibson, mechanik wydaje się być kumaty, brak ciśnienia świadczy o zużytych pierścieniach - najczęstsza przyczyna zużycia oleju.
Ale:
-dym powinien być raczej nie czarny, lecz jasny z charakterystycznym smrodem palonego oleju,
- uszczelnienia trzonków i stan prowadnic jednoznacznie można określić po zdjęciu głowicy i wypięciu sprężyn zaworowych - nie musi być JEDNA przyczyna zużycia oleju; ale głowica i tak będzie zdejmowana, więc nie ma problemu...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2009, 23:19   #17
gibson67
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: polska
Model: Ford Focus 1
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 25
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

no ok, czyli Panowie też sa zdania ze winne tu są pierscienie, aczkolwiek nie nalezy tak sądzic na 100% bo nie wiadomo co bedzie jak sie rozbierze silnik ;/
... ale mam jeszce jedno pytanie, czy pierscienie są tam jakkolwiek blokowane, innacze, czy cylindry w tych silnikach (zetec se) są jakos zabezpieczone przed porysowaniem przez uszkodzony pierscień ??
... bo jesli wykluczyc rysy na cylindrach to kwote do 1000zł tak jak mói mechanik, jezce bym przełknął, ale kaptalny remont silnika(szlify itd) to już nie dla mnie, bo praktycznie wychodzi na to ze trzeba by zrobić generalke silnika
gibson67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2009, 13:01   #18
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Rzadko sie zdarza, ze mechanik podchodzi rzeczowo do swojej pracy. Brawo!
Jezeli chodzi o palenie oleju to na spalinach wychodzi wyzsza wartosc HC, wiec powinno to wykryc.
Proba olejowa zrobiona i rzeczywiscie wszystko wskazuje na pierscienie.

Sprawdz jednak czy czasami olej nie ucieka na zewnatrz, bo znam osobiscie przypadki remontow silnika po znikajacym oleju...uszczelnieniem walu.

Jezeli pierscienie sa z kiepskiego materialu to sie raczej wytra a nie pekna, ale tego nikt nie jest pewien.


Jezeli chodzi o naprawe to powiem to co powie mechanik - mozesz zrobic druciarsko i wymienic komplet pierscieni nie robiac nic wiecej (no moze poza honowaniem). Gwarancji na to nie ma choc wielu tak robi i jezdzi.
Mozesz zrobic profesjonalnie ze szlifem i nowymi elementami, ale koszt bedzie taki, ze kupisz dwa uzywane silnik i z jednego moglbys zrobic stolik do pokoju.

Co wybrac? Wg mnie jezeli silnik na tyle ma do 100 tys km to mozna zrobic pierwsza metoda, jezeli jak piszesz byl krecony i ma blizej do 300 to nie musi pomoc.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2009, 20:32   #19
gibson67
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: polska
Model: Ford Focus 1
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 25
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Witam, po długich przemysleniach postanowiłem oddac auto do mechanika, rozbierze silnik i jesli cylindry i tłowki nie beda zrysowane, jesli bedzie co naprawiac jednym słowem, to wymienie pierscienie i mam nadzieje dalej bede sie cieszył autem, mam nadzieje bezproblemowo, w innym przypadku sprzedam ... mysle ze 800 zł to nie jest strasznie wygórowana cena za naprawe, dużo wiecej bym stracił sprzedajac i szukajac nowego auta .... no cóż, pewnie myslicie ze zle robie.......
...wszystko opisze już po fakcie, jak przebiagała naprawa i inne detale, mam nadzieje ze wszystko bedzie oK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gibson67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2009, 21:24   #20
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Zawsze możesz kupić używany silnik jeżeli uratowanie tego będzie za drogie.
Poza tym jest do rozpatrzenia opcja nowego silnika, nie znalazłem wprawdzie Twojego 1.6, ale jest tego sporo (dochodzi sprowadzenie), ale fabrycznie nowy można kupić za 500-600 Funtów.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 14-10-2009 o 21:33
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.