Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-10-2009, 12:58   #21
gibson67
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: polska
Model: Ford Focus 1
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 25
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

wiem ze moge kupić "nowy" silnik, ale to są koszty, dopiero co kupilem auto i nie widzi mi sie ladowac w nie nie wiadomo ile kasy ... chyba najrozsądniej bedzie go w takim przypadku (gdy naprawa bedzie nieopłacalna) sprzedać ....
.... póki co mam nadzie ze za te 800 zł da sie go uratować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...
czy te silniki faktycznie są nowe ? tzn kupuje je prosto od fabryki forda ?

... a tak wogole to zapytam, mechanik na pewno mi powie ale wole miec informacje potwiedzoną z wielu żrodeł a mianowicie, czy po wymianie pierscieni, nalezy docierać silnik ?
... na czym to ewentualne docieranie miało by polegać, czy chodzi o nie przekraczanie pewnej granicy obrotów ?

gibson67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2009, 13:32   #22
bernardo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-10-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

123

Ostatnio edytowane przez bernardo ; 02-12-2009 o 20:50
bernardo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2009, 13:46   #23
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Ford/Motorcraft nei ma oleju 10 W30
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2009, 16:57   #24
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Cytat:
Napisał gibson67 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiem ze moge kupić "nowy" silnik, ale to są koszty, dopiero co kupilem auto i nie widzi mi sie ladowac w nie nie wiadomo ile kasy ... chyba najrozsądniej bedzie go w takim przypadku (gdy naprawa bedzie nieopłacalna) sprzedać ....
.... póki co mam nadzie ze za te 800 zł da sie go uratować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...
czy te silniki faktycznie są nowe ? tzn kupuje je prosto od fabryki forda ?

... a tak wogole to zapytam, mechanik na pewno mi powie ale wole miec informacje potwiedzoną z wielu żrodeł a mianowicie, czy po wymianie pierscieni, nalezy docierać silnik ?
... na czym to ewentualne docieranie miało by polegać, czy chodzi o nie przekraczanie pewnej granicy obrotów ?
Ja tylko podaję opcję jeśli chciałbyś kupować nowy silnik. Nie wiem ile kosztują używane jednostki.
Silnik 1.8 jest fabrycznie nowy, natomiast pozostałe mogą być regenerowane, choć wydaje mi się, że 2.0 też jest fabrycznie nowy.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2009, 14:21   #25
gibson67
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: polska
Model: Ford Focus 1
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 25
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Cytat:
Napisał Pinki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford/Motorcraft nei ma oleju 10 W30
jak to nie ma oleju 10W30 przecież taki kupiłem, w salonie forda
gibson67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2009, 14:30   #26
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja nie widziałem, ale z tego co czytam chyba w stanach jest używany.
Z ciekawości - to olej Motorcrafta/Forda czy inny tylko kupiony w Fordzie?
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2009, 06:46   #27
gibson67
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: polska
Model: Ford Focus 1
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 25
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja nie widziałem, ale z tego co czytam chyba w stanach jest używany.
Z ciekawości - to olej Motorcrafta/Forda czy inny tylko kupiony w Fordzie?
firmowy olej Motorcrafta, z naklejką motorcraft i wszystkimi duperelami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. formuła plus czy jakoś tak
gibson67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 08:52   #28
gibson67
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: polska
Model: Ford Focus 1
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 25
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

I już po wizycie u mechanika, zrobił mi maly remont

po otwarciu do srodka okazało sie ze na pierscieniach czy w cylindrach, nie znam sie, było mnustwo jakiegoś mułu czy osadu, powiedział ze poprzedni własciciel najwidoczniej nie wymieniał oleju albo robił to sporadycznie, jak mu sie przyponiało :| ...
... wiec wymienił mi pierscienie, a skoro juz otworzył do srodka to wymienił też uszczelniacze zaworów
cała naprawa kosztowała około 1/20 wartosci samochodu (uzywanego) wiec uwazam ze na tym etapie warto było jeszcze zainwestować....

... o skutkach naprawy, czy dalej bierze olej i czy nie wystapiły nieprzewidziane problemy eksploatacyjne podziele sie za jakis czas gdy bede mógł już napisac cos obiektywnego

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc w identyfikacji usterki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gibson67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 09:26   #29
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Super. Mam nadzieje, ze opiszesz efekty za kilka miesiecy i beda to pozytywy.

Odnosnie zmiany oleju to tylko potwierdzenie jak przebieg auta wcale nie moze byc wyznacznikiem jakosci. Kilka razy spotkalem sie z wlascicielami ktorzy robia po 50-70tys km na jednym oleju, nie wspominajac o tym jak wielu (mechanikow jak i wlascicieli) zmienia olej co 20 tys, ale filtr nigdy nie byl zmieniany!
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2009, 20:50   #30
bernardo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-10-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Dołączam się do tematu, mój focus 1.6 zetec oryginalny przebieg 211tyś zaczął brać olej, jakieś 0.5 litra na 1000km, z rury nie kopci tylko trochę pluje olejem, szczególnie na wysokich obrotach, średnie spalanie tez wzrosło z około 7 na 7.9,
Czy to oznacza ,że trzeba wymienić uszczelniacze zaworów i wszystko będzie ok? ten wzrost zużycia paliwa to też te uszczelniacze?
Jakiego oleju powinienem używać przy tym przebiegu, cały czas leje 5w-30
bernardo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.