Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2009, 14:14   #11
szary11
ford::average
 
Avatar szary11
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-08-2009
Skąd: Białystok
Model: S-max - Fiesta MKVII
Silnik: 2.0 TDCI - 1.25 16V
Rocznik: 2010 - 2012
Postów: 95
Domyślnie Odp: Sprzęgło - drobny problem

Wymieniałem pompkę sprzęgła i za LUKa zapłaciłem około 120zł. Wymiana w niezależnym warsztacie 50zł. Więc nie ma co kombinować. Pompka jest taka sama do diesla i do benzyny. I taka sama w fieście.

Poniżej używana dla przykładu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nowej nie umiałem na tą chwilę znaleźć.

szary11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2009, 10:34   #12
mbrion
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-11-2009
Skąd: Legionowo
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Sprzęgło - drobny problem

Ja w swoim fusionie w ostatniej fazie wciskania sprzegła słysze delikatne pykanie, jeżeli wciskam sprzęgło raz za razem nie słychać, jeżeli zmienie bieg to słychać. Moze ktoś wie czego to może być początek albo i koniec.
mbrion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2009, 10:50   #13
wprost1986
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Worcester
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Sprzęgło - drobny problem

A moze ktoś zna jakąś nakretkę która by tam pasowała,tak by ja młoteczkiem dobić i sądze ze bedzie sie trzymać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wie ktoś może jaki rozmiar może byc ok?
wprost1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2009, 19:12   #14
puisis
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Model: Fusion
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Pedał sprzegła zapada się - jak naprawić mocowanie pedału do trzpienia?

Widzę, że ta awaria to popularny problem. Ja też to przechodziłem i jak niektórzy straciłem sprzęgło podczas jazdy. Też nie mogłem uwierzyć, że na takim mocowaniu nie ma żadnego dobrego zabezpieczenia. Mechanicy stwierdzili, że pompka jest już wyrobiona i ma luzy i dlatego to mocowanie spada. Wymienili pompkę i problemu, nie ma. Niemniej uażam to rozwiązanie za komromitujące forda.
__________________
Pierwszy (czy ostatni?) Ford:
Fusion 1.4 TDCI 2002
puisis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2009, 13:01   #15
rhoody
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-12-2009
Skąd: Sulechów
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pedał sprzegła zapada się - jak naprawić mocowanie pedału do trzpienia?

Witam,

może ktoś opisać w jaki sposób można wymienić pompkę samemu?
Co z płynem? Czy/jak należy odpowietrzać układ?
rhoody jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2009, 20:04   #16
szary11
ford::average
 
Avatar szary11
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-08-2009
Skąd: Białystok
Model: S-max - Fiesta MKVII
Silnik: 2.0 TDCI - 1.25 16V
Rocznik: 2010 - 2012
Postów: 95
Domyślnie Odp: Pedał sprzegła zapada się - jak naprawić mocowanie pedału do trzpienia?

Cytat:
Napisał rhoody Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może ktoś opisać w jaki sposób można wymienić pompkę samemu?
Co z płynem? Czy/jak należy odpowietrzać układ?

Samemu nie dasz rady... przy odpowietrzaniu potrzebana jest druga osoba. Roboty jest sporo... rozebranie dołu deski rozdzielczej, tam rozłączenie pedału, sprężynki, od komory silnika trzeba wywalić akumulator, cały podest na którym stoi, przy odpowietrzaniu trzeba nieco podnieść autko, bo dostęp odpowietrznika (przy skrzyni) jest niewygodny.

Ja się temu przyglądałem... sam bym się nie brał. NIewdzięczna robota...
szary11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2009, 18:31   #17
mr_writer
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-12-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.6 Duretec
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Pedał sprzegła zapada się - jak naprawić mocowanie pedału do trzpienia?

Mam to samo i będę musiał się za to zabrać gdyż nie wyobrażam sobie utraty sprzęgła w czasie jazdy.
Może ma ktoś jakieś zdjęcie swoich rozwiązań?
mr_writer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2009, 15:16   #18
emare37
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 23-08-2006
Skąd: raj
Model: 4 kółka
Silnik: 21KM
Rocznik: 1925
Postów: 235
Domyślnie Odp: Pedał sprzegła zapada się - jak naprawić mocowanie pedału do trzpienia?

Cytat:
Napisał mr_writer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam to samo i będę musiał się za to zabrać gdyż nie wyobrażam sobie utraty sprzęgła w czasie jazdy.
Może ma ktoś jakieś zdjęcie swoich rozwiązań?
witam
nigdy mi sie nie zsunal plastikowy popychacz ale pare razy bylo blisko..byc moze u mnie jest z tym ok..czasami potrafi pstryknac. Mialem natomiast inne problemy z pedalem sprzegla. 4 razy wymianiana sprezyna podciagajaca pedal w gore. masakra. Blad konstrukcyjny albo wadliwe sprezyny. Pekaly co chwila. Jezdzic sie dalo ale zwisal jak nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przejechane 102 tys i jakos jezdzi odpukac. Ale niebawem chyba sie pozbede sprzetu. Nie wiem czy znow skusze sie na forda choc bardzo mi sie podoba jeden model a nie wiadmo co kupic na tym rynku aut. Pozdr
emare37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.