Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-11-2009, 15:49   #31
ogodaw
ford::advanced
 
Avatar ogodaw
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 22-03-2008
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo MK3, MK4 VW Touareg
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM, 2.5T, 3,0 TDI
Rocznik: 2001 JEST 2007
Postów: 313
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor dolotowy 2.0 TDDI

Witam, ja czyściłem jakiś rok temu kolektor był strasznie zabrudzony, oczywiście rozkręciłem go całego. Teraz przy wymianie małego termostaty także go odkręciłem i ku mojemu zdziwieniu był czysty. Czyli ten syf musi bardzo długo się osadzać. A różnicy po wyczyszczeniu żadnej nie zauważyłem a uszczelki są jakby gumowe i zakładam te stare. Tą dziurę z boku kolektora też mam ale nic z niej nigdy nie wyciekało.

ogodaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2009, 21:34   #32
Szybki32
ford::beginner
 
Imię: kamil
Zarejestrowany: 16-11-2009
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo mkIII GHIA kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor dolotowy 2.0 TDDI

Ja nie wiem dlaczego ale nie mam z boku tej dziury.
Szybki32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2009, 18:36   #33
ogodaw
ford::advanced
 
Avatar ogodaw
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 22-03-2008
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo MK3, MK4 VW Touareg
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM, 2.5T, 3,0 TDI
Rocznik: 2001 JEST 2007
Postów: 313
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor dolotowy 2.0 TDDI

Być może masz 90 KM a nie 115 jak ja. Jak masz przepływomież to masz 115 KM.
ogodaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2009, 08:35   #34
Szybki32
ford::beginner
 
Imię: kamil
Zarejestrowany: 16-11-2009
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo mkIII GHIA kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor dolotowy 2.0 TDDI

Cytat:
Napisał ogodaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Być może masz 90 KM a nie 115 jak ja. Jak masz przepływomież to masz 115 KM.
Przepływomierz do??;]
nie wiem Jak kupowałem w papierach było 115 KM i jak silnik sobie wymieniałem(bo był zrobiony pod sprzedaż Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
to kupowałem 115 to konny...;]
wiec na 100% jest 115 km, i poza tym nie zbiera się jak 90 KM...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szybki32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2010, 11:27   #35
igipop
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2009
Model: Mondel
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 24
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor dolotowy 2.0 TDDI

nie no przyrostu mocy sie nie spodziewalemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale myslalem ze wlasni ten efekt TDDI czyli szarpniecia przy ok 2000 obrotow sie zminimalizujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo gdzies tak sobie przeczytalem ... a tu wlasciwie przeczyscilem sobie i tyleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Spalanie to samo jest bo moge juz ponad 3miesiace od przeczyszczenia minelo generalnie wszystko OKGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ostatnio zmienilem jeszcze wlasnie swieczki zarowe bo sie okazalo ze z kompresji mi palil przy (-15) za 5-6 razem sie rozruszalGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. skubany * ale teraz kupilem orginaly forda motocrafta a jak z pudelka sie wyjmuje to zwykle "beru"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i - 10 bylo jedno pogrzanie swiec i od razu odpalil... zobaczymy jak bedzie zimniej czy tez bedzie taki chetny do odpalaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo doslownie reka odjalGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
igipop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2010, 11:34   #36
igipop
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2009
Model: Mondel
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 24
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor dolotowy 2.0 TDDI

ja czyscilem "benzyna" ten kolektor, dymka mi daje caly czas ale lekkiegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i niech sobie dajeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. moj ma nalatane 228tys jak go kupilem ma 201tys...chodzi jak nalezyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...
swoja droga znajac zycie to moj pewnie ma z 400tys najechane bo go kupilem z komisu niby na niemieckich blachah byl i ksiazki etc... ale jakos i tak nie ufam zadnym handlarzomGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w sumie to pewnie jak bede chcial go sprzedawac to bede musial go skrecic ze 100 tys... bo my POLACY bardzo bardzo lubimy jak samochody maja max 180 tys na licznikuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hehe taki nasz polski urok... ze bardzo ciezko sprzedac Autko ktore ma napsztykane ponad 250tysGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
igipop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2010, 15:42   #37
mustafa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-05-2010
Skąd: płock
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor dolotowy 2.0 TDDI

U mnie po umyciu kolektora jest roznica tylko przy minimalnych obrotach, czyli ok. 1500-2000. Wczesniej mialem efekt jakby dlawienia po zmianie biegu a teraz juz nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mustafa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2015, 13:23   #38
Smerf Maruda
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 23-04-2015
Skąd: CHrzanów
Model: Mondeo Hatchback
Silnik: 2.0 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 TDDI kolektor dolotowy

Cześć!
Tutaj mnie przekierowali w sprawie zaworu EGR. Mój zawór jest pod turbo (patrząc na silnik to pod szyba)
Proszę podrzućcie jak najlepiej sie zabrać za czyszczenie go? co trzeba odkręcać żeby był dobry dostęp pod klucz.
Pękła mi rura dolna od kolektora dolotowego i zerknąłem do kolektora i syf jak ....
Chce przeczyścić wszystko wiec piszecie ze dobrze jest tez ta rurę przeczyścić co do zaworu EGR idzie.

Pozdrawiam i proszę o podpowiedz
Smerf Maruda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2015, 19:30   #39
mkalak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-12-2014
Skąd: B.P
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 49
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 TDDI kolektor dolotowy

Po co będziesz czyścić EGR?Zaślep go,wyczyść kolektor tą metalową rurę która idzie od EGR do dolotu też wyczyść chociaż u mnie nie była dość mocno zasyfiona w porównaniu z kolektorem.Ja po wyczyszczeniu kolektora(2 zmywacze i 5L rozpuchy) czuję już przy 1500 tys że lepiej ciągnie niż przed czyszczeniem.Jeszcze tylko turbinka do czyszczenia i będę spać spokojnie przez następnych parę lat.
mkalak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.