Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-04-2010, 07:43   #721
ber
ford::average
 
Avatar ber
 
Zarejestrowany: 18-10-2009
Skąd: wielkopolska
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,4 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 86
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Wiecie kochani jaki tłumik jest w FIESTACH MK 7 , Kwasuwa czy zwykła blacha ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2010, 14:25   #722
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał glucosum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O spalanie to bym się nie martwił. Odkąd montują wtryski jest duży zakres regulacji spalania i przy odpowiedniej technice jazdy powinno być porównywalne albo mniejsze niż w 1.4, choćby dlatego że mając duży zapas mocy możesz korzystać z "elastyczności" i jeździć na 5 biegu. Niestety diesle tego nie umożliwiają. Coś za coś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do kraju pochodzenia to sam mam z BELGI. Dziwne bo produkowane w tej samej fabryce a ma nie ma żadnej akcji serwisowej....... Sam szukałem na alledrogo i muszę powiedzieć o dużej nieuczciwości sprzedawców. Pomijam fakt że część fiest jest źle opisana (oszustwo) bo piszą że mają diesla 1.6 a na zdjęciu są 1.4 (różnica widoczna z dużej odległości na zdjęciu silnika - jest totalnie inny układ)
No z tymi ściągaczami zachodnich autek trzeba bardzo uważać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co dokładnie miałeś na myśli z tym, że diesle tego nie umożliwiają ?
Czyli, że jak w dieslu wrzucasz piątkę powiedzmy "już" przy 90-100 km/h, to jazda nie staje się oszczędniejsza niż na czwórce (w myśl głównej zasady ekonomicznej jazdy: "jak najniższa prędkość na jak najwyższym biegu)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzdr.
PS.
Glucosum, napisz proszę przy okazji, bo ciekaw jestem dla porównania z benz., jakie miałeś spalanie chwilowe oraz hałas na autostradzie przy np. 150-160 km/h oraz przy Vmax, o ile oczywiście próbowałeś już Vmaxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki !

Ostatnio edytowane przez Ford-fan ; 11-04-2010 o 22:24
Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2010, 08:30   #723
caligator
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 120KM
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał Ford-fan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No z tymi ściągaczami zachodnich autek trzeba bardzo uważać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co dokładnie miałeś na myśli z tym, że diesle tego nie umożliwiają ?
Czyli, że jak w dieslu wrzucasz piątkę powiedzmy "już" przy 90-100 km/h, to jazda nie staje się oszczędniejsza niż na czwórce (w myśl głównej zasady ekonomicznej jazdy: "jak najniższa prędkość na jak najwyższym biegu)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzdr.
PS.
Glucosum, napisz proszę przy okazji, bo ciekaw jestem dla porównania z benz., jakie miałeś spalanie chwilowe oraz hałas na autostradzie przy np. 150-160 km/h oraz przy Vmax, o ile oczywiście próbowałeś już Vmaxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki !
diesel z teorii jest chyba oszczędniejszy... ale w 1.6 możesz jechać na 5 już od 50km/h i tu jest chyba różnicaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... chyba że auto jest zawalone... ostatnio miałem tak zawalone auto i przy wrzuceniu 5 biegu przy prędkości 80-90km/h na pełnym gazie wogóle nie przyspieszałem...

P.S. nie wiem czy widzieliście ale na stronie mountune w uk są dostępne kolejne modyfikacje do mk7Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za około 1800funtów mamy 7.0sec w 0-100 km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez caligator ; 14-04-2010 o 08:32
caligator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2010, 13:10   #724
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał caligator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
diesel z teorii jest chyba oszczędniejszy... ale w 1.6 możesz jechać na 5 już od 50km/h i tu jest chyba różnicaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... chyba że auto jest zawalone... ostatnio miałem tak zawalone auto i przy wrzuceniu 5 biegu przy prędkości 80-90km/h na pełnym gazie wogóle nie przyspieszałem...

P.S. nie wiem czy widzieliście ale na stronie mountune w uk są dostępne kolejne modyfikacje do mk7Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za około 1800funtów mamy 7.0sec w 0-100 km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No, już myślałem, że wszyscy gdzieś wyjechali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tym bardziej dzięki za odp., Keligejter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A z tym 5 biegiem, to się zgadza - na tym właśnie polega elastyczność silnika, ale znając szczegóły Twego spalania w 1,6 benzynie ciekaw jestem bardzo dla porównania, jakie spalanie ma Glucosum w swym 1,6 dieslu przy górnych prędkościach, powiedzmy przy autostradowej 150 km/h i przy official Vmax = 175, bo tak wielu wychwala oszczędność diesli, a jakoś trudno znaleźć dane przy takich prędkościach. No i przy okazji, jaki jest wówczas komfort jazdy (hałas + wibracje), bo podejrzewam, że u Ciebie, Caligator, jest jednak wyraźnie ciszej i mniej drgająco na wysokich prędkościach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Glucosum, napisz choć w skrócie, proszę
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzdr.
Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 07:41   #725
Zuuczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 A4
Rocznik: 2009
Postów: 56
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Witam,

Wymieniali mi wczoraj kabelek od swiatel dziennych, przy okazji zresetowal sie byl komputer, co budzi podejrzenia, ze cosik bylo przy nim majstrowane. Namacalny efekt uboczny, to fakt, ze okno kierowcy juz sie nie zamyka automatycznie po krotkim wcisnieciu przycisku, choc nadal samoczynnie sie otwiera...

Czy ktos jeszcze byl wymienic kabelek i doznal tych samych "skutkow ubocznych"?
Zuuczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 09:46   #726
caligator
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 120KM
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał Zuuczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Wymieniali mi wczoraj kabelek od swiatel dziennych, przy okazji zresetowal sie byl komputer, co budzi podejrzenia, ze cosik bylo przy nim majstrowane. Namacalny efekt uboczny, to fakt, ze okno kierowcy juz sie nie zamyka automatycznie po krotkim wcisnieciu przycisku, choc nadal samoczynnie sie otwiera...

Czy ktos jeszcze byl wymienic kabelek i doznal tych samych "skutkow ubocznych"?
miałem tak samo... koleś z serwisu podszedł do auta, włożył kluczyk do stacyjki, nacisnął bez odpalania jakoś te przyciski chyba przy zegarach i wszystko wróciło do normyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. popróbuj jesli nie chce ci się jechać do salonu... może trzeba te 2 przyciski przytrzymać pare sekund...

a co do ostrej jazdy to ostatnio spaliłem 10l/100 (dane z tankowania)... ciągłe przyspieszanie, redukcja biegów, szybka jazda... musiałem przygrzać bo świadkiem byłem na ślubie a gajerka zapomniałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
caligator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 14:59   #727
Zuuczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 A4
Rocznik: 2009
Postów: 56
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał caligator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miałem tak samo... koleś z serwisu podszedł do auta, włożył kluczyk do stacyjki, nacisnął bez odpalania jakoś te przyciski chyba przy zegarach i wszystko wróciło do normy popróbuj jesli nie chce ci się jechać do salonu... może trzeba te 2 przyciski przytrzymać pare sekund...
Skonczylo sie wizyta w serwisie. Myk jest prosty. Trzeba otworzyc okno, po czym wcisnac raz jeszcze, jakby sie chcialo otworzyc, po slyszalnym klicku nalezy zamknac okno i nacisnac tak, jakby sie chcialo je zamknac, znow klick. Podobno we wszystkich Fordach tak jest. Mozliwe nawet, ze cos o tym jest w instrukcji, w kazdym razie tak mi sie cos wydaje teraz, gdy o tym pomysle...
Zuuczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 15:46   #728
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał Zuuczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Wymieniali mi wczoraj kabelek od swiatel dziennych, przy okazji zresetowal sie byl komputer, co budzi podejrzenia, ze cosik bylo przy nim majstrowane. Namacalny efekt uboczny, to fakt, ze okno kierowcy juz sie nie zamyka automatycznie po krotkim wcisnieciu przycisku, choc nadal samoczynnie sie otwiera...

Czy ktos jeszcze byl wymienic kabelek i doznal tych samych "skutkow ubocznych"?
tak jest w mondeo,dlatego wnioskuje ze w fieście tezGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

"Programowanie pamięci okien
otwieranych elektrycznie
Po odłączeniu akumulatora konieczne
jest ponowne zaprogramowanie pamięci
każdego okna z osobna:
Naciśnij przycisk aż okno zamknie
się całkowicie.
Puść przycisk i wciśnij ponownie.
Okno zamknie się automatycznie, jeżeli
procedura została wykonana prawidłowo.
Naciśnij krótko przycisk do
drugiego punktu włączenia.
Zresetuj i powtórz procedurę, jeżeli
okno nie zamknie się automatycznie. "


Komputer tez się skasował przez to ze został prawdopodobnie odłączony aku.
franczesko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 20:20   #729
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czy mógłbyś wskazać źródło tej procedury bo jej elementy są niespójne/nieprecyzyjne. Bo niby jak zamknąć 1- przyciskiem zamkniete okno.
Zależy mi bardzo bo mam z tym problem w c-maxie a się z tym nie spotkałem nigdzie.
__________________
Ford C-Max 2007 1.8 FlexiFuel
Ford Fiesta 2009 1.6 TDCI
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 20:55   #730
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał glucosum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czy mógłbyś wskazać źródło tej procedury bo jej elementy są niespójne/nieprecyzyjne. Bo niby jak zamknąć 1- przyciskiem zamkniete okno.
Zależy mi bardzo bo mam z tym problem w c-maxie a się z tym nie spotkałem nigdzie.
Powinno to być opisane w instrukcji to postępuj tak jak tam masz opisane. W każdym razie w instrukcji od Fiesty jest. Nie wczytywałem się w szczegóły, ale jest opisane dokładnie co i jak.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2012 , benzyna , fiesta , fiesta mk7 , info , nowa fiesta , użytkowanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.