Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2010, 14:47   #751
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał glucosum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I już po przeglądzie. Jeszcze mnie powrót czeka.... Cena 310 zł. Umówiony na godzinę, przybyłem wcześniej, nie czekałem, przegląd zajął 1 h. Wymienili filtr oleju i olej. Ogólnie zadowolony jestem. (w końcu do nich mam 115 km, ale miejscowy Serwis mi NIE ODPOWIADA). [...]
Co do dzisiejszej jazdy to tylko do 130 km/h mi się udało i przy dość dużym obciążeniu pasażerami i bagażami (niebieskich dziś było gęsto i te fotoradary).
Przy jednostajnej w/w prędkości udało mi się po resecie licznika średniego osiągnąć 6,6 l/100km. Nie jest to rewelacyjny wynik ale z takimi prędkościami "rutynowo się nie jeździ" Średnia z 130 km odcinka to 4.2 - a na pewno ekonomicznie nie prowadziłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wyprzedzanie to przyjemność.
Co do hałasu to przy normalnej jeździe nie jest dla mnie wcale wysoki. Ale osobiście uważam że głośny jest przy niskich obrotach/ruszaniu/biegu jałowym - wtedy ewidentny "turkotek" - przy zimnym silniku wydaje się sporo głośniejszy.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PS. W serwisie nie mogli go ruszyć. Twarde sprzęgło i 90 KM od samego początku powoduje uśmiech i szarpnięcie jak w "ciągniku". Kierownik powiedział że do tej pory sprzedali tylko 1 diesla i to 1.4. 1.6 widzieli po raz pierwszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.[...]
No wreszcie się doczekałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak (m.in. za radą kilku z Was Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) zostałem przy 1.6 benz., bo nie ma aut bez wad, a hałas i porównywalne spalanie przy podróżnej - autostradowej rzędu 150 km/h widzę, że są porównywalne.
W dodatku większość przebiegu będę robił na krótkich odcinkach po mieście do/z pracy, co oznacza zimny silnik i większe zużycie diesla w takiej sytuacji.
No i jak widać coś mało tych diesli sprzedają - obawy przed pewnymi niedogodnościami diesli, zimowymi, filtrowymi itp. ?
Pzdr.


Ostatnio edytowane przez Ford-fan ; 18-04-2010 o 14:51
Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2010, 14:57   #752
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał caligator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kurde ja trochę żałuję że zamiast diesla mam benzynę bo uwielbiam ten moment obrotowy jaki jest oferowany przez te silnikiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z chęcią bym zobaczył w akcji taką fiestę jak twoja tj 1.6 tdci... zastanawia mnie jak porównywalne są przyspieszenia ale w prawdziwym życiu a nie na papierku...
Caligator, ale przecież Ty w 1,6 benz. masz praktycznie identyczne osiągi, jak 1,6 diesel - tylko o sekundę gorsze przyspieszenie na 4.biegu, a resztę parametrów lepsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A już tak nie świrujmy z tym momentem obrotowym. Czytałem o nim sporo ostatnio i naprawdę nie jest to aż takie cudowne zjawisko, jak o nim mawiają właściciele diesli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Liczy się też m.in. elastyczność silnika i zapas mocy, a tu benzyna o identycznej pojemności, co diesel wcale temu ostatniemu nie ustępuje, a niekiedy nawet przewyższa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tym bardziej, że porównujemy tu diesel TURBO ze zwykłą benzyną, więc ta ostatnia naprawdę wypada lepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzdr.
Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2010, 16:20   #753
caligator
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 120KM
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał Ford-fan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Caligator, ale przecież Ty w 1,6 benz. masz praktycznie identyczne osiągi, jak 1,6 diesel - tylko o sekundę gorsze przyspieszenie na 4.biegu, a resztę parametrów lepsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A już tak nie świrujmy z tym momentem obrotowym. Czytałem o nim sporo ostatnio i naprawdę nie jest to aż takie cudowne zjawisko, jak o nim mawiają właściciele diesli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Liczy się też m.in. elastyczność silnika i zapas mocy, a tu benzyna o identycznej pojemności, co diesel wcale temu ostatniemu nie ustępuje, a niekiedy nawet przewyższa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tym bardziej, że porównujemy tu diesel TURBO ze zwykłą benzyną, więc ta ostatnia naprawdę wypada lepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzdr.
miałem wcześniej 1.9 tdi i wrażenie pędu jest niemiłosierneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a taką fiestę po gwarancji wystarczy zmodyfikaować dobrym programem i mamy 270nm i 115hp...

w tym sensie trochę żałuje że nie mam diesla... bo z benzyną już się nic nie zrobi chyba że ktoś mieszka w uk i odda autko do kolesi z mountuneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co nie zmienia oczywiście faktu iż jestem w pełni zadowolony z mojego silniczkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S. powiedzcie mi czy też tak macie że jak włączycie awaryjne i zamkniecie auto, to przy jego ponownym otwarciu wyje wam alarm?? bo nie wiem czy czasem nie mam czegoś skopanego w instalacji alarmu... po za tym dość często mi się sam załącza...

Ostatnio edytowane przez caligator ; 18-04-2010 o 16:23
caligator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2010, 20:19   #754
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał caligator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S. powiedzcie mi czy też tak macie że jak włączycie awaryjne i zamkniecie auto, to przy jego ponownym otwarciu wyje wam alarm?? bo nie wiem czy czasem nie mam czegoś skopanego w instalacji alarmu... po za tym dość często mi się sam załącza...
A ty masz fabryczny alarm czy dokładany?
__________________
Ford C-Max 2007 1.8 FlexiFuel
Ford Fiesta 2009 1.6 TDCI
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2010, 22:00   #755
caligator
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 120KM
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał glucosum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ty masz fabryczny alarm czy dokładany?
fabryczny zakłądany w salonie... pipka klaksonemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
caligator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2010, 08:25   #756
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Słuchaj. Dla mnie sprawa jest prosta. Jeśli założyli ci alarm na magistrali CAN i czujnikami ultradzwiękowymi to każde urządzenie które wyda dźwięk w środku gdy jest uzbrojony alarm spowoduje włączenie alarmu - może być to radio, komórka, ale być może włączone kierukonwskazy/awaryjne.
Jeśli zakładał ci to serwis forda to domyślam się jaki to alarm. Zobacz czy na słupkach masz 2 czujniki ultradzwiękowe - wyglądają jak małe mikrofony.
Jeśli chcesz sprawdzić czy to rzeczywiście to zrób tak. Uzbrój alarm ale wyłączając czujniki wewnętrzne (czyli tylko obwodowy działa, pojemnościowy nie) robi się to tak że w przeciągu 3 sekund ponownie musisz nacisnąć przycisk zamykania. Powinien pisknąć krótko alarm. Niby wg instrukcji jest to po to aby można zostawić dziecko/psa w samochodzie z włączonym alarmem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford C-Max 2007 1.8 FlexiFuel
Ford Fiesta 2009 1.6 TDCI

Ostatnio edytowane przez glucosum ; 19-04-2010 o 09:53
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2010, 10:34   #757
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał caligator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miałem wcześniej 1.9 tdi i wrażenie pędu jest niemiłosierneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a taką fiestę po gwarancji wystarczy zmodyfikaować dobrym programem i mamy 270nm i 115hp...

w tym sensie trochę żałuje że nie mam diesla... bo z benzyną już się nic nie zrobi chyba że ktoś mieszka w uk i odda autko do kolesi z mountuneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co nie zmienia oczywiście faktu iż jestem w pełni zadowolony z mojego silniczkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S. powiedzcie mi czy też tak macie że jak włączycie awaryjne i zamkniecie auto, to przy jego ponownym otwarciu wyje wam alarm?? bo nie wiem czy czasem nie mam czegoś skopanego w instalacji alarmu... po za tym dość często mi się sam załącza...
Kolego, mniejsza o pęd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Benzina po 5 zł zaraz będzie, a to nie musi być wcale najwyższa cena w lecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A chiptuning faktycznie daje większego powera, tylko że nie wiem, jak wtedy z gwarancją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. choć podobno po odłączeniu nie pozostawia śladów w kompie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Alarm widzę też montowałeś w salonie-serwisie krajowym, bo ten z fabryki o 400 zł droższy jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a i tak na ten "tutejszy" 1100 zł trzeba wydać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzdr.
Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2010, 14:08   #758
caligator
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 120KM
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

a pamiętam jak tankowałem jeszcze benzynę po 3,99zł we wrocku w 2009... ale wiadomo... zbliżają się wakacje i trzeba trochę zarobić na wycieczkowiczachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
caligator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2010, 14:25   #759
jwyszo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Dolny Śląsk
Model: Fiesta Platinium X
Silnik: 1,25 82 KM
Rocznik: 2010
Postów: 30
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał caligator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S. powiedzcie mi czy też tak macie że jak włączycie awaryjne i zamkniecie auto, to przy jego ponownym otwarciu wyje wam alarm?? bo nie wiem czy czasem nie mam czegoś skopanego w instalacji alarmu... po za tym dość często mi się sam załącza...
Tak u mnie jest tak samo , ale alarm sam się nie włącza,mam tylko aktywowany czujnik ruchu , w poprzednim miałem aktywowany zbicia szyby to alarm często sam się włączał.
Powiedz czy jak otworzysz z pilota bagażnik oczywiście przy włączonym alarmie , to alarm wyje ?

Ostatnio edytowane przez jwyszo ; 19-04-2010 o 14:33 Powód: uzupełnienie
jwyszo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2010, 19:18   #760
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał caligator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a pamiętam jak tankowałem jeszcze benzynę po 3,99zł we wrocku w 2009... ale wiadomo... zbliżają się wakacje i trzeba trochę zarobić na wycieczkowiczachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3,99 ho ho ! Kiedy to było ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A teraz już ropa osuwa się ze szczytów cenowych, to z kolei złotówa słabnie i urwał nać paliwo nie stanieje, choć podobno mamy się cieszyć, że na razie nie wzrośnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nic, trzeba będzie spokojnie, na maxa ekonomicznie jeździć, na ile się da Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja dziś w korku spory odcinek przejechałem w ogóle nie dodając gazu, a tylko puszczając sprzęgło na jedynce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzdr.
Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2012 , benzyna , fiesta , fiesta mk7 , info , nowa fiesta , użytkowanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.