Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2010, 21:36   #761
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał jwyszo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedz czy jak otworzysz z pilota bagażnik oczywiście przy włączonym alarmie , to alarm wyje ?
Cały problem przy alarmach na magistrali CAN to to że są konkretnie pod dany model samochodu i trzeba samochód nauczyć współpracy z alarmem.
Jak otwieram bagażnik z pilota w uzbrojonym alarmie to nie wyje. Jedynie dioda sygnalizacyjna mruga z bardzo dużą częstotliwością. Po zamknięciu klapy awaryjne dwa razy mrugają i po kilku sekundach alarm się sam uzbraja. Choć po otwarciu klapy alarm jest "zawieszony" to nie działa tylko alarm pojemnościowy, obwodowy nadal działa ale bez klapy.

Prawidłowo założony alarm można rozbroić TYLKO z pilota, kluczykiem co prawda możesz odryglować drzwi kierowcy ale po ich otwarciu i tak będzie głośno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do oryginalnego fabrycznego to podobno montują tylko obwodowy.

__________________
Ford C-Max 2007 1.8 FlexiFuel
Ford Fiesta 2009 1.6 TDCI
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2010, 21:48   #762
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Glucosum, to po co ten alarm, skoro przy włączonym możesz otworzyć sobie bagażnik i w dodatku nie działa wówczas pojemnościowy ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli złodziej może sobie wziąć co chce z bagażnika, a nawet tylnego siedzenia i tylko sobie pomruga oczkiem do mrugającej diody ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chociaż ja akurat nigdy nic cennego ani w bagażniku, ani w kabinie nie zostawiam, poza gazetą i chipsami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzdr.

Ostatnio edytowane przez Ford-fan ; 19-04-2010 o 22:30
Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2010, 22:43   #763
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał glucosum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak otwieram bagażnik z pilota
Żeby można wyjąć z bagażnika pakunki bez otwierania samochodu i rozbrajania alarmu.
Nawet jeśli złodziej wszedłby do środka przez bagażnik (musiałby mieć oryginalny kluczyk od samochodu z pilotem) to i tak nie otworzy drzwi nie uruchamiając alarmu, ani nie odpali silnika, a przekręcenie kluczyka w stacyjce nawet z przejściem weryfikacji imobilajzera spowoduje tylko włączenie alarmu.
PS. Czyli jakby miał kluczyk z pilotem to mógłby swobodnie wejść przez drzwi i odjechać i nie musiałbyś wchodzić bagażnikiem.
__________________
Ford C-Max 2007 1.8 FlexiFuel
Ford Fiesta 2009 1.6 TDCI
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2010, 11:12   #764
Ford-fan
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Fordland ;)
Model: Fiesta 7. generacji :)
Silnik: 1.6 non-diesel ;)
Rocznik: 2010
Postów: 129
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

A to znaczy, że bagażnik ma osobny guzik w kluczyku do otwierania pilotem ? Ale udogodnienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzdr.
Ford-fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2010, 12:12   #765
jwyszo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Dolny Śląsk
Model: Fiesta Platinium X
Silnik: 1,25 82 KM
Rocznik: 2010
Postów: 30
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał glucosum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak otwieram bagażnik z pilota w uzbrojonym alarmie to nie wyje. Jedynie dioda sygnalizacyjna mruga z bardzo dużą częstotliwością. Po zamknięciu klapy awaryjne dwa razy mrugają i po kilku sekundach alarm się sam uzbraja. Choć po otwarciu klapy alarm jest "zawieszony" to nie działa tylko alarm pojemnościowy, obwodowy nadal działa ale bez klapy.
Sądziłem , że właśnie takie będzie działanie jak opisałeś ale w serwisie powiedzieli że przy alarmach dokładanych w salonie nie ma takiej możliwości ( w sumie da się bez tego żyć).
A swoją drogą to pewnie nigdy nie dowiedziałbym się o tym , ale przeczytałem na innym forum no i trzeba było sprawdzić (bagażnik otwierałem zawsze przy rozbrojonym alarmie)
jwyszo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2010, 14:31   #766
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Po pierwsze mój jest też dokładany w serwisie. Po drugie funkcje różnych producentów są bardzo podobne. Po trzecie nie mogę podać producenta (z wiadomych powodów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Po czwarte wiele funkcji w alarmach zależy od ich aktywacji podczas montażu np. różne rodzaje czujników, funkcja antynapad, funkcja immobilajzer (wklep pin bo nie odpalisz), automatyczna blokada drzwi podczas jazdy, wyłączanie alarmu kluczem, rearming (jeśli po wyłączeniu alarmu i odryglowaniu drzwi nie nastąpi ich otwarcie, po x sekundach drzwi się same zaryglują a alarm uzbroi) itd.
Po to są jako opcje bo w wielu krajach niektóre z nich są zabronione, np w Polsce antynapad :<.
__________________
Ford C-Max 2007 1.8 FlexiFuel
Ford Fiesta 2009 1.6 TDCI
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2010, 16:52   #767
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał glucosum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
automatyczna blokada drzwi podczas jazdy
Bardzo fajna funkcja, tylko najlepiej jak włącza się przy ruszaniu, a nie od razu po przekręceniu kluczyka.
Cytat:
Napisał glucosum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rearming (jeśli po wyłączeniu alarmu i odryglowaniu drzwi nie nastąpi ich otwarcie, po x sekundach drzwi się same zaryglują a alarm uzbroi)
A to akurat nasza Fiesta robi sama i bez alarmu, tzn. po 40s ponownie rygluje drzwi.
Cytat:
Napisał glucosum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...w wielu krajach niektóre z nich są zabronione, np w Polsce antynapad :<.
Jak to zabronione? Nie słyszałem o tym.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2010, 18:54   #768
glucosum
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 1.8 FlexiFuel
Rocznik: 2007
Postów: 317
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to akurat nasza Fiesta robi sama i bez alarmu, tzn. po 40s ponownie rygluje drzwi.
Tak ale uruchamia także alarm.

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak to zabronione? Nie słyszałem o tym.
Poszukam. I napisze. Ale przemycili to pod jakimś zapisem ... A już mam.

.......Ja do poprzedniego passata zamontowalem DOG'a. Podobno alaram dedykowany do passatow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ogolnie spisywal sie dobrze. BNylem tylko rozczarowany "antynapadem" :kwasny: Miakl dzialac, a tu po opuszczeniu auta zaczynala mrugac w srodku dioda, bzyczek brzeczal, ale silnik nie gasl :[ Zadzwonilem do chyba producenta do Lodzi i ten mi powiedzial, ze zgodnie z przepisami UE nie mozna unieruchomic auta podczas jazdy :kwasny:
Koledzy i kolezanki! Mozna to jakos obejsc??? Chce, zeby silnik zgasl, jak wysadza mnie z auta (samochod zostal w rodzinie).
..........

jest z [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A mój cytat do w/w jest taki. Państwo chce Twojego dobra, więc trzeba je przed nim ukryć. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zamysł jest taki że jak policjant cię wyrzuci z samochodu podczas pościgu za Bin La Denem to ma mieć sprawny samochód. Większa szansa że cię kark na skrzyżowaniu z samochodu wysadzi niż że to zabezpieczenie uniemożliwi coś ważnego. Ale cóż. Dlatego monterzy nie uruchamiają tej funkcji, ale często mówią jak to zrobić samemu.
__________________
Ford C-Max 2007 1.8 FlexiFuel
Ford Fiesta 2009 1.6 TDCI
glucosum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2010, 16:14   #769
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

Pozwoliłem sobie napisać w tym temacie ponieważ uważam że to was tez interesuje jako użytkowników działu fiesta jak i nowej fiesty mk7.

Juz kilka razy prosiłem administratora Jacka żeby przywrócił do użytku stare oznaczenia tematów tkz. prefiksów oznaczających generacje auta czyli [mk1] [mk2] itp.

Od nie dawna zostały wprowadzone zmiany(niekoniecznie na lepsze)

Zostały zmienione oznaczenia na takie które moim skromnym zdaniem wprowadzają w błąd. Według autora nowych prefiksów nie ma fiesty mk7, istnieje jako mk6.

Wiec uważam ze jak coś jest ogólnie przyjęte to staje sie reguła respektowaną przez wszystkich i nie rozumiem dlaczego to zostało zmienione, bo jak narazie to i tak nikt tego nie przestrzega.
W każdym bądź razie chodzi mi o usprawnienie działu fiesta i nie wprowadzanie ludzi w błąd.

Proponuje przywrócić stary ład czyli ( taki który jest przyjęty przez ogól)


* Mk1 (1977-1983)
* Mk2 (1983-1989)
* Mk3 (1989-1996)
* Mk4 (1996-1999)
* Mk5 (1999-2002)
* Mk6 (2002- ) (200Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
* Mk7 (2008 ) -

jeśli ktoś podziela moje zdanie proszę o wpisanie sie w tym temacie


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dziękuje

Ostatnio edytowane przez franczesko ; 22-04-2010 o 15:29
franczesko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2010, 18:08   #770
caligator
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 120KM
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie

dzisiaj sprawdzałem i przy otwarciu pilotem tylko klapy bagażnika alarm też wyje więc nie wiem po co opcja otwarcia tylko klapy bagażnika skoro musze otwierać całę auto aby alarm nie wył:/... jutro jade do salonu i mam nadzieje ze coś z tym zrobią bo tak być nie może...
caligator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2012 , benzyna , fiesta , fiesta mk7 , info , nowa fiesta , użytkowanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.